Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Síla AŽD Praha v zahraničním obchodě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
AŽD Praha, která je předním českým výrobcem a dodavatelem zabezpečovacích a řídicích systémů zejména v kolejové dopravě, je společnost s více než padesátiletou tradicí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Síla AŽD Praha v zahraničním obchodě. | foto: AŽD Praha

Kdo by si pomyslel, že zrovna AŽD Praha, do roku 1991 spjatá s Československými státními drahami a privatizovaná v roce 1992, přežije do dnešních dnů jako jedna z mála ryze českých společností průmyslového typu.  Nejenže přežila, navíc v posledních letech prokazuje, že je schopná uplatnit se významným způsobem i v zahraničí.

"Zajímalo by mě, kolik lidí by si v roce 2002, kdy AŽD Praha pouze pokukovala po zahraničních trzích, vsadilo, že v roce 2011 bude saldo zahraničních projektů přesahovat 30 % z celkového obratu firmy," dodává Petr Žatecký, ředitel Zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha.

Oblast působnosti firmy se v poslední době rozšiřuje i do dalších oblastí jako je například developerství a zabezpečení objektů. Společnost má 1750 zaměstnanců a obrat kolem 5 - 6 mld. Kč ročně. Od roku 2002 působí aktivně v 15 zemích a rozvoj zahraničních aktivit patří v současné době k nejúspěšnějším atributům společnosti. V zahraničí má AŽD Praha založeno pět dceřiných společností.

Dopravní kancelář Polock

Jak bylo výše řečeno, společnost AŽD Praha zahájila své zahraniční tažení v roce 2002. Zajímavostí je i to, že první zakázku společnost získala v Indii. "Musím přiznat, že složitější trh jsme si nemohli na začátek vybrat," usmívá se Žatecký.

"Paradoxně právě tato zakázka nás obchodně velmi zocelila a dodnes z ní svým způsobem těžíme," dodává. 

AŽD Praha pro bezpečnost v dopravě

Následovaly projekty v Bělorusku, Srbsku, Černé Hoře, Litvě nebo Bulharsku. Všude šlo o dodávky sofistikovaných systémů řízení a zabezpečení železniční dopravy, které podléhají přísným normám a schválením. Všechny systémy je nutné modifikovat tak, aby vyhovovaly teritoriálním zvyklostem, nicméně za předpokladu, že pojmy jako "BEZPEČNOST a SPOLEHLIVOST" zůstanou zachovány dle platné legislativy.

"Už se nám také stalo, že technické řešení, které například používáme v České republice, se zákazníkům v zahraničí natolik líbilo, že je přijali za své a začlenili je jako nový předpis ve své vlastní zemi," vysvětluje Žatecký.

V posledních letech společnost realizuje projekty například také na Slovensku, v Litvě, Řecku, Egyptě, Sýrii či vzdálené Malajsii. Strategickým trhem se stává Turecko, kde otevřela AŽD Praha v loňském roce své zastoupení a kancelář.

Turecko - Soke

Za výsledky AŽD Praha stojí nadšení a trpělivost

Na otázku, jak se v tak krátké době podařil tak silný rozvoj v oblasti zahraničních zakázek, odpovídá ředitel Zahraničního obchodu a marketingu AŽD Praha Petr Žatecký následovně: "Musím potvrdit, že se nám podařilo dát dohromady skutečně skvělou partu lidí, kteří jsou schopni obchodně, rozpočtově a hlavně technicky velmi efektivně fungovat v zahraničí. Výsledky jsou zásluhou jejich nadšení a trpělivosti."

Jedním z ukazatelů růstu úspěšnosti zahraničního obchodu AŽD Praha je i to, že v roce 2010 byly v zahraničí založeny další dvě dceřiné společnosti. AZD Signaling v USA a MPC Servis v Bělorusku. AŽD Praha má tak vedle Slovenska, Srbska a Bulharska další přímé zahraniční zastoupení.

Generální ředitel společnosti Zdeněk Chrdle ale dodává: "Naši konkurenti v zahraničí se velmi silně opírají o podporu svých vlád a ministerstev, které za ně lobují. My, bohužel, v tomto ohledu podporu jen velmi těžko hledáme."

Přejezd v USA

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Najdete na iDNES.cz