Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Síla AŽD Praha v zahraničním obchodě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
AŽD Praha, která je předním českým výrobcem a dodavatelem zabezpečovacích a řídicích systémů zejména v kolejové dopravě, je společnost s více než padesátiletou tradicí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Síla AŽD Praha v zahraničním obchodě. | foto: AŽD Praha

Kdo by si pomyslel, že zrovna AŽD Praha, do roku 1991 spjatá s Československými státními drahami a privatizovaná v roce 1992, přežije do dnešních dnů jako jedna z mála ryze českých společností průmyslového typu.  Nejenže přežila, navíc v posledních letech prokazuje, že je schopná uplatnit se významným způsobem i v zahraničí.

"Zajímalo by mě, kolik lidí by si v roce 2002, kdy AŽD Praha pouze pokukovala po zahraničních trzích, vsadilo, že v roce 2011 bude saldo zahraničních projektů přesahovat 30 % z celkového obratu firmy," dodává Petr Žatecký, ředitel Zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha.

Oblast působnosti firmy se v poslední době rozšiřuje i do dalších oblastí jako je například developerství a zabezpečení objektů. Společnost má 1750 zaměstnanců a obrat kolem 5 - 6 mld. Kč ročně. Od roku 2002 působí aktivně v 15 zemích a rozvoj zahraničních aktivit patří v současné době k nejúspěšnějším atributům společnosti. V zahraničí má AŽD Praha založeno pět dceřiných společností.

Dopravní kancelář Polock

Jak bylo výše řečeno, společnost AŽD Praha zahájila své zahraniční tažení v roce 2002. Zajímavostí je i to, že první zakázku společnost získala v Indii. "Musím přiznat, že složitější trh jsme si nemohli na začátek vybrat," usmívá se Žatecký.

"Paradoxně právě tato zakázka nás obchodně velmi zocelila a dodnes z ní svým způsobem těžíme," dodává. 

AŽD Praha pro bezpečnost v dopravě

Následovaly projekty v Bělorusku, Srbsku, Černé Hoře, Litvě nebo Bulharsku. Všude šlo o dodávky sofistikovaných systémů řízení a zabezpečení železniční dopravy, které podléhají přísným normám a schválením. Všechny systémy je nutné modifikovat tak, aby vyhovovaly teritoriálním zvyklostem, nicméně za předpokladu, že pojmy jako "BEZPEČNOST a SPOLEHLIVOST" zůstanou zachovány dle platné legislativy.

"Už se nám také stalo, že technické řešení, které například používáme v České republice, se zákazníkům v zahraničí natolik líbilo, že je přijali za své a začlenili je jako nový předpis ve své vlastní zemi," vysvětluje Žatecký.

V posledních letech společnost realizuje projekty například také na Slovensku, v Litvě, Řecku, Egyptě, Sýrii či vzdálené Malajsii. Strategickým trhem se stává Turecko, kde otevřela AŽD Praha v loňském roce své zastoupení a kancelář.

Turecko - Soke

Za výsledky AŽD Praha stojí nadšení a trpělivost

Na otázku, jak se v tak krátké době podařil tak silný rozvoj v oblasti zahraničních zakázek, odpovídá ředitel Zahraničního obchodu a marketingu AŽD Praha Petr Žatecký následovně: "Musím potvrdit, že se nám podařilo dát dohromady skutečně skvělou partu lidí, kteří jsou schopni obchodně, rozpočtově a hlavně technicky velmi efektivně fungovat v zahraničí. Výsledky jsou zásluhou jejich nadšení a trpělivosti."

Jedním z ukazatelů růstu úspěšnosti zahraničního obchodu AŽD Praha je i to, že v roce 2010 byly v zahraničí založeny další dvě dceřiné společnosti. AZD Signaling v USA a MPC Servis v Bělorusku. AŽD Praha má tak vedle Slovenska, Srbska a Bulharska další přímé zahraniční zastoupení.

Generální ředitel společnosti Zdeněk Chrdle ale dodává: "Naši konkurenti v zahraničí se velmi silně opírají o podporu svých vlád a ministerstev, které za ně lobují. My, bohužel, v tomto ohledu podporu jen velmi těžko hledáme."

Přejezd v USA

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Najdete na iDNES.cz