Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Seychely již nepředstavují pro firmy daňový ráj

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Seychely - jeden z nejprogresivněji se rozvíjejících daňových rájů v prvním desetiletí 21. století. Počet nově založených společností zde rostl geometrickou řadou, administrativa spojená se správou společnosti byla jedna z nejjednodušších na světě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Seychely již nepředstavují pro firmy daňový ráj | foto: TERRITORIAL INVESTMENTS s. r. o.

V prosinci 2013 nakonec Seychely podlehly tlaku OECD a přijaly legislativu rušící většinu výhod běžných v offshore jurisdikcích. Jeden daňový ráj tak končí.

Dle nové právní úpravy jsou seychelské společnosti povinny na požádání seychelské daňové správy předložit své účetní záznamy, které věrně zachycují hospodaření společnosti a jednotlivé hospodářské operace. Společnosti též musí oznámit daňové správě přesnou adresu, kde se takové účetní záznamy nachází. Nová legislativa rovněž s okamžitou účinností zakázala společnostem vydávat akcie na majitele a přikázala všechny dosud vydané akcie na majitele do šesti měsíců konvertovat na akcie na jméno pod sankcí jejich zneplatnění. Tato šestiměsíční lhůta uplynula 16. června 2014. Scénář skoro jako vystřižený z české právní úpravy (zákon o některých opatřeních ke zvýšení transparentnosti akciových společností).

Exodus seychelských společností do jiných daňových rájů  

Záchranou pro desetitisíce majitelů seychelských společností byla možnost přesídlení společnosti do jiného státu. Tzv. domicil změnilo podle odhadů společnosti TERRINVEST asi 80 % společností registrovaných na Seychelách. Nejčastěji lákal vlastníky seychelských firem jiný daňový ráj - Marshallovy ostrovy. Ty jako jeden z posledních států umožňují společnostem vydávání akcií na majitele a nenutí své vlastníky nebo statutární zástupce předkládat úřadům účetní záznamy. 

Důvodů, proč pro podnikání zvolit daňový ráj, je však více. V koncernu TERRINVEST se analýzou příčin migrace podnikatelských subjektů do daňově zvýhodněných lokalit zabýváme již téměř 15 let. Z průzkumu u vzorku několika tisíců klientů byly zjištěny následující převažující důvody pro pořizování společností v daňových rájích.

Zachování anonymity vlastněného majetku  

Vysoce preferovaný důvod pro daňový ráj, zejména s blížící se legislativní změnou, která zakazuje společnostem emitovat akcie na majitele. Preference ještě dále poroste, pokud se český parlament shodne na povinnosti podávat majetková přiznání. Nejoblíbenější jurisdikce s ohledem na zachování anonymity jsou Marshallovy ostrovy a státy Delaware a Florida v USA.

Daňový ráj = daňová optimalizace

Druhý nejčastější důvod pro pořizování zahraničních společností je snížení či úplná eliminace daně z příjmů. V některých státech je uplatňována relativně nízká sazba (Kypr 12,5 %, Lotyšsko 15 %), v některých státech (obvykle tzv. daňový ráj) nejsou daněny příjmy ze zahraničních zdrojů vůbec.

Kvalita podnikatelského prostředí

Častým důvodem, proč vyhledat daňový ráj, je zjednodušení administrace podnikání. Ve většině států je proces založení a správy společnosti mnohonásobně méně časově náročný, například ve Velké Británii lze založit společnost i za několik minut.

Pro naše klienty, či potenciální klienty, zdarma provedeme právní i daňovou analýzu možnosti přenesení podnikatelské činnosti do jiného státu. Zaujal vás daňový ráj jako místo podnikání? Více informací je k dispozici na www.danovyraj.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.