Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Seveřané, detektivky i město v literatuře. To je pražský knižní veletrh 2016

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
22. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2016 se bude konat opět v prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice od 12. do 15. května.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Seveřané, detektivky i město v literatuře | foto: SVĚT KNIHY, s.r.o.

V příštím ročníku se v rámci prezentace čestného hosta představí severské země (Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Island). O literární nabídku severských zemí je celosvětově velká poptávka a i čeští čtenáři mají o tyto knihy zájem. Partnerem a koordinátorem programu čestného hosta je Skandinávský dům, literární kampaň je prezentována hashtegem #ReadNordic.

Kromě koprodukčních programů ve spolupráci s čestným hostem připravuje organizátor veletrhu společnost Svět knihy pořady v rámci dalších tematických okruhů, jimiž napomáhá aktivnímu zapojení partnerů, nakladatelů a dalších organizací.

Seveřané, detektivky i město v literatuře

Fenomén krimi – čestná účast severských zemí inspirovala zcela logicky pořadatele k přípravě programů věnovaných severské detektivce a celkově žánru krimi, jeho historii a současnosti. V rámci tématu se festivalu zúčastní spisovatelé a literární kritici a také bude vypsána tradiční celorepubliková literární soutěž pro ZŠ a střední školy, která je zároveň součástí aktivit neziskové kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Seveřané, detektivky i město v literatuře

Město jako literární kulisa – tzv. „urban literature“ představuje dnes již svébytný literární žánr, který je čtenářsky přitažlivý pro všechny generace čtenářů. Praha navíc získala titul UNESCO a stala se Kreativním městem literatury a Svět knihy může nabídnout každoročně kvalifikovaný programový doplněk tomuto projektu.

Kniha a vizuální umění – další téma festivalu, jež navazuje na předcházející programová zaměření upozorňující na průsečík literatury s dalšími uměleckými obory (film, hudba, divadlo, fotografie). Ve spolupráci s relevantními organizacemi se chystají výstavy a prezentace připomínající knihu jako artefakt – integrální umělecké dílo samo o sobě či jako předmět zobrazení ve výtvarných dílech, ale i vizualizaci literárních obsahů včetně využití nových médií. Součástí bude i promítání tzv. „knižních trailerů“ – nové formy propagace literárního díla prostřednictvím literárního příběhu v krátkém filmu.

Seveřané, detektivky i město v literatuře

Pořady pro děti jsou připravovány ve spolupráci s nakladateli dětské literatury, profesními sdruženími a organizacemi, jež se věnují podpoře vztahu dětí a mládeže k četbě knih. Pod názvem celorepublikové kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou je každoročně představována literatura pro děti a mládež, jsou oceňováni účastníci literárních soutěží – žáci základních a středních škol z celé republiky. V souvislosti s čestnou účastí severských zemí se představí i jejich významní autoři knih pro děti.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Duben v ostravském Avionu proběhne ve znamení zábavy pro celou rodinu

Duben v ostravském Avionu proběhne ve znamení zábavy pro celou rodinu

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům nejen zážitky a radost z nakupování, ale také...

Zadarmo budou moci do práce jezdit i zdravotníci

Zadarmo budou moci do práce jezdit i zdravotníci

Moravskoslezský kraj rozšiřuje projekt Zaměstnanecká mobilita, který má zastavit odliv lidí z regionu a pomoci firmám...

Španělé již 21 let (d)obývají sever Moravy v srdci Nízkého Jeseníku

Španělé již 21 let (d)obývají sever Moravy v srdci Nízkého Jeseníku

Nasedáme do auta. Dnes je mi spolujezdcem sestra. Naše cesta: Ostrava – Dvorce u Bruntálu. Po průjezdu Opavou vjíždíme...

Najdete na iDNES.cz