Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Seveřané, detektivky i město v literatuře. To je pražský knižní veletrh 2016

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
22. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2016 se bude konat opět v prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice od 12. do 15. května.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Seveřané, detektivky i město v literatuře | foto: SVĚT KNIHY, s.r.o.

V příštím ročníku se v rámci prezentace čestného hosta představí severské země (Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Island). O literární nabídku severských zemí je celosvětově velká poptávka a i čeští čtenáři mají o tyto knihy zájem. Partnerem a koordinátorem programu čestného hosta je Skandinávský dům, literární kampaň je prezentována hashtegem #ReadNordic.

Kromě koprodukčních programů ve spolupráci s čestným hostem připravuje organizátor veletrhu společnost Svět knihy pořady v rámci dalších tematických okruhů, jimiž napomáhá aktivnímu zapojení partnerů, nakladatelů a dalších organizací.

Seveřané, detektivky i město v literatuře

Fenomén krimi – čestná účast severských zemí inspirovala zcela logicky pořadatele k přípravě programů věnovaných severské detektivce a celkově žánru krimi, jeho historii a současnosti. V rámci tématu se festivalu zúčastní spisovatelé a literární kritici a také bude vypsána tradiční celorepubliková literární soutěž pro ZŠ a střední školy, která je zároveň součástí aktivit neziskové kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Seveřané, detektivky i město v literatuře

Město jako literární kulisa – tzv. „urban literature“ představuje dnes již svébytný literární žánr, který je čtenářsky přitažlivý pro všechny generace čtenářů. Praha navíc získala titul UNESCO a stala se Kreativním městem literatury a Svět knihy může nabídnout každoročně kvalifikovaný programový doplněk tomuto projektu.

Kniha a vizuální umění – další téma festivalu, jež navazuje na předcházející programová zaměření upozorňující na průsečík literatury s dalšími uměleckými obory (film, hudba, divadlo, fotografie). Ve spolupráci s relevantními organizacemi se chystají výstavy a prezentace připomínající knihu jako artefakt – integrální umělecké dílo samo o sobě či jako předmět zobrazení ve výtvarných dílech, ale i vizualizaci literárních obsahů včetně využití nových médií. Součástí bude i promítání tzv. „knižních trailerů“ – nové formy propagace literárního díla prostřednictvím literárního příběhu v krátkém filmu.

Seveřané, detektivky i město v literatuře

Pořady pro děti jsou připravovány ve spolupráci s nakladateli dětské literatury, profesními sdruženími a organizacemi, jež se věnují podpoře vztahu dětí a mládeže k četbě knih. Pod názvem celorepublikové kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou je každoročně představována literatura pro děti a mládež, jsou oceňováni účastníci literárních soutěží – žáci základních a středních škol z celé republiky. V souvislosti s čestnou účastí severských zemí se představí i jejich významní autoři knih pro děti.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole.
Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole

Jednatřicet květnových dní bylo ve společnosti DEZA, a.s. ve znamení nemotorových dopravních prostředků. Již třetí rok v řadě vyměnili zaměstnanci společnosti...  celý článek

Ostrava - Hrabová, srdce před kostelem
I Ostrava-Hrabová slaví významné výročí od první zmínky

Klenotem ostravského obvodu Hrabová je dřevěný kostel svaté Kateřiny Alexandrijské. Místní lidé jsou na svůj „kostelík“ patřičně hrdi, takže když v roce 2002...  celý článek

PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka
PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka

PORG Ostrava se stabilizoval jak počtem studentů, tak pedagogickým sborem. V letošním roce jsme úplným gymnáziem, máme už osm ročníků.   celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.