Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sever a střed Itálie: moře na dosah ruky s CK Azzurro

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Barevná lehátka s deštníky klenoucími se jak duha nad písčitými plážemi, exkluzivní servis a babylon evropských jazyků, takové jsou pláže severní a střední Itálie. Dychtivé turisty sem láká krátká vzdálenost, příznivá cena nabízené kvality a dostupnosti služeb. Užijte si dovolenou u moře s CK Azzurro.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sever a střed Itálie: Moře na dosah ruky s CK Azzurro | foto: CK Azzuro

Sever a střed Itálie jsou rájem cestovního ruchu. Jadranské moře rádi navštěvují ti, kteří si chtějí při své dovolené opravdu oddechnout, protože z nepřeberného množství letovisek si vybere každý.

Ten, kdo hledá temperamentní, letním ruchem nabitá letoviska Itálie, jistě ocení atmosféru Lignana, Bibione nebo Rimini. Naopak ten, kdo touží po klidu a poloopuštěných plážích Itálie, s chutí zavítá do letovisek Lido di Volano nebo Sirolo.

Předností těchto oblastí je mnohaletá tradice cestovního ruchu, která zaručuje nadstandardní služby za příznivé ceny. Atraktivitu regionu zvyšuje i fakt, že je snadno a rychle přístupný z České republiky díky pohodlným dálnicím, které vedou od českých hranic až k italským letoviskům.

Další výhodou je i to, že se zde pohodlně domluvíte německy a anglicky. Ale pozor -  v turistických oblastech často narazíte i na češtinu, protože sem jezdí mnoho studentů za prací. Český pozdrav vás může zaskočit od prodejce zmrzliny, hotelové obsluhy nebo u plážového baru. To může být výhodou, ale také zdrojem mnoha trapasů. Oni vám totiž na rozdíl od cizinců budou rozumět.

Více informací o nabídkách Severu a středu Itálie naleznete na portálu Italie.cz nebo přímo v CK Azzurro.

Itálie 1

Benátsko: Romantika v Benátkách i pod balkonem Juliiným

Nejnavštěvovanější ze všech severoitalských oblastí je Benátsko, tuto kosmopolitní oblast navštíví ročně statisíce turistů. Největším lákadlem je návštěva romantických Benátek, spojená většinou s pobytem v některém z pobřežních letovisek jako jsou Caorle, Bibione nebo Jesolo Lido.

Benátsko (Veneto), to jsou kilometry pohodlných, písčitých pláží táhnoucí se nad i pod Benátkami, blankytné moře a spousta zábavných atrakcí, aquaparků a lunaparků, které leží v bezprostřední blízkosti místních letovisek. Kromě radosti jsou navíc i zdrojem jistoty pro rodiče, kteří zde snadno zabaví své děti i za špatného počasí a ochrání tak i své nervy.

Během pobytu nezapomeňte ochutnat některé z místních vín či pálenku grappa vyrobenou z hroznů, k jídlu zakousněte pravé prosciutto nebo rizoto uvařené z místní odrůdy rýže ať zkusíte, jak chutná Itálie. Oblast nabízí řadu možností k výletům, za zmínku stojí alespoň návštěva Shakepearovské Verony s balkonem Romea a Julie.

S CK Azzurro do Emilia Romagna za harmoniemi chutí a zábavou

Oblast Emilia Romagna patří mezi oblíbené turistické destinace Itálie nejen mezi zahraničními turisty, ale i mezi místními. Mezi mladými patří k populárním letoviskům hlavně Riccione, Cattolica a Rimini.

Italové s jistou mírou nadsázky nazývají Rimini "hlavním městem letní zábavy", protože mezi spoustou vyhlášených diskoték a nejlepších klubů na Jadranu si vybere opravdu každý. Jmenovaná letoviska patří k nejelegantnějším a nejluxusnějším na Jaderském pobřeží a narazíte zde i na italské celebrity, které se tu musí alespoň jednou ročně ukázat, aby podpořili svou image.

Kromě turistiky je region proslulý vyhlášenými pokrmy, jedním z nich je pravý italský parmesan. Další specialitou Itálie, kterou nesmíte zapomenout ochutnat, je místní parmská šunka z městečka Parma.

Marche: Kouzlo (dosud) nepoznaného

Marche se nachází v lýtku pověstné italské "boty", cestovní ruch se zde rozvíjí pozvolněji, přesto se i tato více méně hornatá oblast východního pobřeží Itálie snaží přilákat své návštěvníky. Nabízí množství historických městeček s úzkými uličkami a výhledem na moře, jakými jsou letoviska Grottammare, Numana či Sirolo, stejně jako průzračné moře a čisté pláže nejvyšší kvality a zázemí pro plnohodnotnou dovolenou.

Letovisko San Benedeto del Tronto láká na jednu z nejdelších palmových promenád při pobřeží, poutní místo v Loretu pak na údajný „rodný dům“ Panny Marie. Hlavní centrum Acona je důležitým přístavem, o tom svědčí i fakt, že největší množství italských námořníků pochází právě z této oblasti.

Itálie 2

Abruzzo: Přírodní parky s výhledem na Jadran

Když budete z regionu Marche pokračovat dále na jih Itálie po kouzelné Palmové riviéře, narazíte na vyhledávaná letoviska regionu Abruzzo, jako jsou Martinsicuro, Alba Adriatica a Tortoreto Lido, právě zde najdete největší aquapark oblasti.

Dále můžete pokračovat přes Silvi Marina až po Marina di Vasto, CK Azzurro nabízí všechna tato letoviska a pomůže vám vybrat si mezi nimi. Ovšem Abruzzo je především oblast plná přírodních krás.

Celá třetina území tohoto regionu je tvořena národními parky, mezi nimiž dominuje horské Gran Sasso, kde volně žijí medvěd hnědý, vlk apeninský či kamzík abruzský. A zasněžené vrcholky hor jsou vidět i z písečných pláží. Turisté sem nepřijíždějí jen za povalováním u moře a sluněním na pláži, v blízkosti se nachází množství starých hradů a středověkých měst s neodolatelnou atmosférou.

Toskánsko: Zážitek pro labužníky

Toskánsko je oblast proslulá dobrým vínem, jídlem i uměním, především malířstvím a sochařstvím. Vždyť hlavní centrum Florencie je jedním z nejkrásnějších italských měst a městečka jako Pisa a Siena jsou dalším důkazem vyspělosti tamní architektury.

A tradice místního vinařství dokonce sahá hluboko do historie Itálie a je vyhlášené i daleko za hranicemi. Toskánsko se může chlubit i svým pobřežím a plážemi. Například nedaleko Castiglione della Pescaia se hned vedle národního parku Maremma rozkládají u letoviska Marina di Grosseto jedny z nejpůvabnějších italských pláží, po celé délce lemované piniovými lesy.

Je to oblast vhodná pro klidnou, ničím nerušenou dovolenou u moře i pro rodiny s malými dětmi. Ti, kteří preferují aktivnější dovolenou, jistě uvítají, že je díky mírnému terénu tato oblast vhodná i pro cykloturistiku. Romantici naopak ocení západ slunce nad mořem s výhledem na nedaleký ostrov Elba.

Autor:
CK Azzurro

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Objevte krásu Lisabonu s Martinhal Chiado

OBJEVTE KRÁSU LISABONU S MARTINHAL CHIADO

Lisabon patří k nejslunnějším městům v Evropě a i teď na začátku roku je na jeho návštěvu ideální čas.

Najdete na iDNES.cz