Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šetřete s námi na důchod. Pomůžeme lidem při reformě penzí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ačkoli ještě není jisté, v jaké podobě či vůbec dojde k reformě penzí, Česká pojišťovací agentura se již dnes připravuje, jak v budoucnu pomůže lidem při jejich životním rozhodnutí. S ČPA a.s. budete mít důchod vyřešen.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šetřete s námi na důchod. Pomůžeme lidem při reformě penzí. | foto: ČPA

Pokud projde plán současné vlády, postaví nás politici před rozhodnutí, kterému neuteče nikdo z nás. Budeme se totiž muset rozhodnout, a to navíc nevratně, jakým způsobem si budeme nově šetřit na důchod. Buď již  napořád zůstane ve státním systému a bude své peníze, které povinně odvádí z platu, posílat do státního průběžného systému, nebo malou část začne ukládat v nově vytvořených penzijních fondech.

V podstatě to bude moci udělat každý hned, ale lidé starší třiceti pěti let budou mít na rozhodnutí pouhý rok. A pak mohou jen doufat, že rozhodnutí bylo správné. Tedy peníze dát státu a čekat, kolik a hlavně kdy mi stát důchod vyměří, nebo si zvolit aspoň u malé části možnost investovat do lepšího výnosu a tím i vyšší penze.

Jenže nic není jednoduché. Vyšší výnos nese sebou vyšší riziko. Navíc stát přizná penzi o deset procent nižší, než pokud si nespoříte svá dvě procenta a tři procenta zaměstnavatele v nově vzniklých penzijních fondech.

ČPA důchod

Důchod - poraďte se s odborníkem

Protože se jedná o velmi důležité rozhodnutí, na které je velmi málo času a je velmi složité, připravuje se Česká pojišťovací agentura již dnes pomoci. "Máme bohaté zkušenosti se systémem současného penzijního připojištění, které funguje na komerční bázi a můžeme tak velmi dobře navázat v naší práci i při analýze potřeb našich klientů ohledně reformy penzí," řekl Ing. Petr Landa, specialista životního pojištění a penzijního připojištění ČPA.

V této souvislosti projdou naši spolupracovníci důsledným proškolením a pro občany připravíme nabídky individuálních řešení. ČPA také počítá se zapojením vlastního callcentra, které bude připraveno odpovídat na případné dotazy a žádosti o pomoc.

Požadavky pak bude řešit přímo, nebo je předá svým odborným poradcům, kteří si s klienty osobně domluví řešení. Bude hodně záležet na odbornosti a serióznosti poradce, jaký důchod bude po letech klient pobírat. Rozhodně by ale toto rozhodnutí měl dobře promyslet a poradit se o něm s odborníkem.

ČPA - spočítejte si důchod

 

Ještě je tu třetí pilíř - zabezpečte se na důchod

Ačkoli je reforma penzí velmi zásadní, vedle státního systému a soukromých penzí i nadále bude fungovat osvědčený model penzijního připojištění a soukromého životního pojištění. Pokud si člověk vhodně rozloží své finanční investice do penzí a pojištění, riziko, že bude v důchodu strádat v bídě se tím výrazně minimalizuje.

To pochopilo i mnoho  firem a své zaměstnance výrazně motivuje k této formě zabezpečení, která je pro pracovníky i formou odměny. Pro tyto případy zástupci ČPA běžně spolupracují s vedením společnosti a připravují optimální variantu pro celou firmu. Připravte se s nimi na svůj důchod.

www.cpa.as

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Najdete na iDNES.cz