Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šetřete s námi na důchod. Pomůžeme lidem při reformě penzí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ačkoli ještě není jisté, v jaké podobě či vůbec dojde k reformě penzí, Česká pojišťovací agentura se již dnes připravuje, jak v budoucnu pomůže lidem při jejich životním rozhodnutí. S ČPA a.s. budete mít důchod vyřešen.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šetřete s námi na důchod. Pomůžeme lidem při reformě penzí. | foto: ČPA

Pokud projde plán současné vlády, postaví nás politici před rozhodnutí, kterému neuteče nikdo z nás. Budeme se totiž muset rozhodnout, a to navíc nevratně, jakým způsobem si budeme nově šetřit na důchod. Buď již  napořád zůstane ve státním systému a bude své peníze, které povinně odvádí z platu, posílat do státního průběžného systému, nebo malou část začne ukládat v nově vytvořených penzijních fondech.

V podstatě to bude moci udělat každý hned, ale lidé starší třiceti pěti let budou mít na rozhodnutí pouhý rok. A pak mohou jen doufat, že rozhodnutí bylo správné. Tedy peníze dát státu a čekat, kolik a hlavně kdy mi stát důchod vyměří, nebo si zvolit aspoň u malé části možnost investovat do lepšího výnosu a tím i vyšší penze.

Jenže nic není jednoduché. Vyšší výnos nese sebou vyšší riziko. Navíc stát přizná penzi o deset procent nižší, než pokud si nespoříte svá dvě procenta a tři procenta zaměstnavatele v nově vzniklých penzijních fondech.

ČPA důchod

Důchod - poraďte se s odborníkem

Protože se jedná o velmi důležité rozhodnutí, na které je velmi málo času a je velmi složité, připravuje se Česká pojišťovací agentura již dnes pomoci. "Máme bohaté zkušenosti se systémem současného penzijního připojištění, které funguje na komerční bázi a můžeme tak velmi dobře navázat v naší práci i při analýze potřeb našich klientů ohledně reformy penzí," řekl Ing. Petr Landa, specialista životního pojištění a penzijního připojištění ČPA.

V této souvislosti projdou naši spolupracovníci důsledným proškolením a pro občany připravíme nabídky individuálních řešení. ČPA také počítá se zapojením vlastního callcentra, které bude připraveno odpovídat na případné dotazy a žádosti o pomoc.

Požadavky pak bude řešit přímo, nebo je předá svým odborným poradcům, kteří si s klienty osobně domluví řešení. Bude hodně záležet na odbornosti a serióznosti poradce, jaký důchod bude po letech klient pobírat. Rozhodně by ale toto rozhodnutí měl dobře promyslet a poradit se o něm s odborníkem.

ČPA - spočítejte si důchod

 

Ještě je tu třetí pilíř - zabezpečte se na důchod

Ačkoli je reforma penzí velmi zásadní, vedle státního systému a soukromých penzí i nadále bude fungovat osvědčený model penzijního připojištění a soukromého životního pojištění. Pokud si člověk vhodně rozloží své finanční investice do penzí a pojištění, riziko, že bude v důchodu strádat v bídě se tím výrazně minimalizuje.

To pochopilo i mnoho  firem a své zaměstnance výrazně motivuje k této formě zabezpečení, která je pro pracovníky i formou odměny. Pro tyto případy zástupci ČPA běžně spolupracují s vedením společnosti a připravují optimální variantu pro celou firmu. Připravte se s nimi na svůj důchod.

www.cpa.as

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Zatímco ještě relativně nedávno v lidech slovo „nebankovní půjčka“ evokovalo představu nebývale vysokých úroků a...

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Najdete na iDNES.cz