Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Setkejte se s autory Velkého knižního čtvrtku

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Městská knihovna Praha pořádá doprovodnou akci k Velkému knižnímu čtvrtku - již dnes se představí pětice autorů osobně a zároveň si můžete na místě prohlédnout všech patnáct titulů, které dnes vycházejí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Setkání s autory Velkého knižního čtvrtku. | foto: Kosmas s.r.o.

Setkání a autogramiáda se konají v Ústřední půjčovně na Mariánském náměstí v Praze 1 od 17 hodin. Vstup je zdarma a všechny velkočtvrteční knížky si můžete zakoupit přímo na místě.

Lenka Horňáková-Civade, autorka románu Marie a Magdalény, se narodila na Moravě, ale více než dvacet let žije ve Francii v manželově rodné Provence. O této oblasti Francie napsala česky několik knih, ale v loňském roce debutovala francouzsky psaným románem, který vychází pod českým názvem Marie a Magdalény. Za příběh tří generací českých žen, drcených dobou i životními okolnostmi dostala řadu francouzských literárních ocenění.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Polský novinář a esejista Mariusz Surosz žije v současné době v Praze a už několik let se snaží přiblížit česká témata polským čtenářům, ale jeho pohled je zajímavý I pro domácí publikum. Ve své nejnovější knize Ach, ty Češky! se věnuje příběhům českých žen, z nichž některé jsou notoricky známé, ale některé i v českém prostředí zapadly. Dozvíme se z nich mnoho o naší národní povaze, našich komplexech i síle. Mariusz Surosz mluví skvěle česky.

Petra Dvořáková si řadu svých knih, za které získala prestižní česká literární ocenění za tvorbu pro dospělé i pro děti, sama odžila, i když říká, že podstatnou část jejího díla pořád ještě tvoří fikce. K její nejnovější knížce pro starší děti ji inspiroval oblíbený sport jejích synů, florbal. Ti jí také poradili s názvem, Každý má svou lajnu.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Krkonoše na starých rytinách a litografiích sestavil sběratel a neúnavný propagátor Broumovska Petr Bergmann z vlastních sbírek, mnohdy unikátních grafik z let 1740 až 1900, které ve své většině nebyly od doby svého vzniku již nikdy publikovány ani reprodukovány. Fotografie Jana Hrdého nabízejí srovnání se současností. Kniha umožňuje přehlédnout vývoj tohoto pohoří a jeho osídlení v průběhu posledních dvou století. Petr Bergmann je zároveň uměleckým producentem i regionálním písmákem a pro kraj, kde už sedmnáct let žije, dělá maximum. Tato publikace je již čtvrtá, kterou z bohatých fondů obrazového materiálu sestavil.

Josef Kollár je i známým autorem literatury faktu a ve své nejnovější knize 55 minut mezi životem a smrtí popsal zoufalou touhu lidí dostat se ze sevření železné opony a opustit socialistické Československo mnohdy za každou cenu. Popsal tak útěk za hranice pomocí horkovzdušného balónu, s vlastnoručně vyrobeným tankem, na motorovém rogalu nebo akvaskútru.

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Anglistka Marie Válková představí autobiografickou knihu Jeroma Klapky Jeroma Čas mého života, která vychází k 90. výročí úmrtí tohoto anglického spisovatele, jehož knihu Tři muži ve člunu o psu nemluvě zná snad každý. Jeho životní osudy však byly natolik pestré, že by bylo škoda ho vnímat jen jako spisovatele jedné knihy.

Pořad s autory v Městské knihovně v Praze moderuje redaktor České televize Petr Vizina.

Informace o Velkém knižním čtvrtku 16. března 2017 a jednotlivých titulech najdete na www.velkyctvrtek.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zve do světa krásy a harmonie

Vítězky

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, zážitky ze soutěží, přehlídek...

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Od 27. srpna je cestujícím v Praze a Středočeském kraji k dispozici nový regionální dopravní systém PID Lítačka, který...

Najdete na iDNES.cz