Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Setkejte se s autory Velkého knižního čtvrtku

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Městská knihovna Praha pořádá doprovodnou akci k Velkému knižnímu čtvrtku - již dnes se představí pětice autorů osobně a zároveň si můžete na místě prohlédnout všech patnáct titulů, které dnes vycházejí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Setkání s autory Velkého knižního čtvrtku. | foto: Kosmas s.r.o.

Setkání a autogramiáda se konají v Ústřední půjčovně na Mariánském náměstí v Praze 1 od 17 hodin. Vstup je zdarma a všechny velkočtvrteční knížky si můžete zakoupit přímo na místě.

Lenka Horňáková-Civade, autorka románu Marie a Magdalény, se narodila na Moravě, ale více než dvacet let žije ve Francii v manželově rodné Provence. O této oblasti Francie napsala česky několik knih, ale v loňském roce debutovala francouzsky psaným románem, který vychází pod českým názvem Marie a Magdalény. Za příběh tří generací českých žen, drcených dobou i životními okolnostmi dostala řadu francouzských literárních ocenění.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Polský novinář a esejista Mariusz Surosz žije v současné době v Praze a už několik let se snaží přiblížit česká témata polským čtenářům, ale jeho pohled je zajímavý I pro domácí publikum. Ve své nejnovější knize Ach, ty Češky! se věnuje příběhům českých žen, z nichž některé jsou notoricky známé, ale některé i v českém prostředí zapadly. Dozvíme se z nich mnoho o naší národní povaze, našich komplexech i síle. Mariusz Surosz mluví skvěle česky.

Petra Dvořáková si řadu svých knih, za které získala prestižní česká literární ocenění za tvorbu pro dospělé i pro děti, sama odžila, i když říká, že podstatnou část jejího díla pořád ještě tvoří fikce. K její nejnovější knížce pro starší děti ji inspiroval oblíbený sport jejích synů, florbal. Ti jí také poradili s názvem, Každý má svou lajnu.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Krkonoše na starých rytinách a litografiích sestavil sběratel a neúnavný propagátor Broumovska Petr Bergmann z vlastních sbírek, mnohdy unikátních grafik z let 1740 až 1900, které ve své většině nebyly od doby svého vzniku již nikdy publikovány ani reprodukovány. Fotografie Jana Hrdého nabízejí srovnání se současností. Kniha umožňuje přehlédnout vývoj tohoto pohoří a jeho osídlení v průběhu posledních dvou století. Petr Bergmann je zároveň uměleckým producentem i regionálním písmákem a pro kraj, kde už sedmnáct let žije, dělá maximum. Tato publikace je již čtvrtá, kterou z bohatých fondů obrazového materiálu sestavil.

Josef Kollár je i známým autorem literatury faktu a ve své nejnovější knize 55 minut mezi životem a smrtí popsal zoufalou touhu lidí dostat se ze sevření železné opony a opustit socialistické Československo mnohdy za každou cenu. Popsal tak útěk za hranice pomocí horkovzdušného balónu, s vlastnoručně vyrobeným tankem, na motorovém rogalu nebo akvaskútru.

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Anglistka Marie Válková představí autobiografickou knihu Jeroma Klapky Jeroma Čas mého života, která vychází k 90. výročí úmrtí tohoto anglického spisovatele, jehož knihu Tři muži ve člunu o psu nemluvě zná snad každý. Jeho životní osudy však byly natolik pestré, že by bylo škoda ho vnímat jen jako spisovatele jedné knihy.

Pořad s autory v Městské knihovně v Praze moderuje redaktor České televize Petr Vizina.

Informace o Velkém knižním čtvrtku 16. března 2017 a jednotlivých titulech najdete na www.velkyctvrtek.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Další z rubriky

Pouliční divadlo, muzika a dílny na Výstavišti. Festival Za dveřmi!

Pouliční divadlo, muzika a dílny na Výstavišti. Festival Za dveřmi!

Na čtyřicet divadelních představení, loutkoviště, kabinet kuriozit, workshopy, program pro děti, tančírna... Artisté ze...

Užijte si barevné a odvážné léto s Mary Kay

Mary Kay rtěnka

S létem přichází i čas na odvážné a barevné líčení. Od 16. července nabízí Mary Kay novinky na léto 2018, s kterými si...

Hotel Savannah - luxusní relaxace na jižní Moravě

Hotel Savannah - luxusní  relaxace na jižní Moravě

Jen kousek od historického města Znojma se nachází čtyřhvězdičkový Hotel Savannah, který si vás získá ...

Najdete na iDNES.cz