Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Seniorská dovolená: platíte méně, dostáváte více

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Roky utíkají, pracovní nasazení a rychlost života je vražedně vysoká. Najednou se ocitáme v situaci, na kterou jsme někdy tak trochu vymlouvali, někdy se těšili a někdy se i obávali. Ano, už jsme v penzi. A právě pro tohle období je tu seniorská dovolená.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Seniorská dovolená: Platíte méně, dostáváte více! | foto: ATIS a.s.

Ta fůra volného času je a není pravdou. Vracíme se k různým restům, protože už jaksi nemůžeme jako kdysi říci:  "… tak to stihnu až někdy v důchodu!"  Je to tady a ať už jsme dělali celý život cokoli,  je potřebné odpočívat.

Jednou z vhodných aktivních forem odpočinku je dovolená. Její výhodou je relativní nezávislost na věku. Název "seniorská dovolená" lze rozhodně nazvat i "dovolená pro zralý věk" neboli KUDY Z NUDY – my radíme TUDY!

Definice dovolené

Definice slova dovolená je poměrně velmi rozsáhlá. Pokud dovolíte, tak to velmi zjednoduším. Dovolená může být potencionálním zdrojem pohody, poznávání nových krajů, lidí a neopakovatelných zážitků. Pevně věřím tomu, že v mnoha případech můžete slovíčko "může" nahradit  slovem "byla".

Vsadím se však, že byly i dovolené, které se prostě nepovedly. Jedním z důvodů byla skutečnost, že termín dovolené jste v mnoha případech nemohli ovlivnit. Byl prostě dán zaměstnavatelem. Seniorská dovolená je však závislá jen a jen na vašem rozhodnutí. Pokud dovolíte, pokusím se malinko poodhalit dovolenkové zvyklosti a následně možnosti.

Jak se "dovolenkuje" v zahraničí?

Jako spolumajitel cestovní kanceláře ATIS, která vznikla v roce 1990 a chtěla se prioritně věnovat „dovozu“ zahraničních zákazníků, jsem musel hodně detailně studovat zvyklosti německého a rakouského turistického trhu. Zjistil jsem, že je zde velmi rozšířený mimosezonní a domácí cestovní ruch. Samozřejmostí je "hlavní letní dovolená", jejíž délka se pohybuje kolem 14 dnů.

Dalších celkově 15 až 20 dní v roce  se jezdí na tzv. "druhou mimosezonní týdenní dovolenou", která je doplněna několika prodlouženými víkendy (díky velkému množství náboženských svátků). Tento počet mimosezonních dovolených je však skoro dvojnásobně realizován zákazníky nad 50 let.

Podrobnou analýzou nabízených a kupovaných mimosezonních pobytů vyšla najevo jejich výhodnost. Poměr mezi cenou a množstvím poskytovaných služeb byl téměř neodmítnutelný! Je proto logické, že ten, kdo má čas, toho velmi často využívá. I proto je u nás nachystána seniorská dovolená.

Seniorská dovolená v Čechách

Za 22 let své praxe v domácím cestovním ruchu musím konstatovat, že naše zvyklosti se mění poměrně pomalu. Jsme příliš fixováni na své chaty, chalupy a zahrádky. Česká republika je světovou raritou v počtu obyvatel, kteří vlastní tzv. "druhé bydlení", právě ve formě různých chat a chalup. Sem jezdí většina z nás. Přetrvává to z minulosti, kdy nebyly hlavně jiné možnosti a někdy i peníze.

Jaké jsou možnosti?

Jedním slovem obrovské! V současné době najdeme v nabídkách některých našich cestovních kanceláří široké spektrum pobytů, které jsou upraveny právě pro zákazníky "ve zralém věku". Nízké ceny množstvím služeb zdarma v mimosezonních termínech umožňují výhodnou návštěvu v nepřelidněných a klidných rekreačních střediscích.

Tyto pobyty bývají zlevněny mnohdy až o 50 a více % proti sezónní ceně. Nemusí se jednat jen o přímořskou dovolenou. Jako příklad mohu uvést týdenní pobyt v Orlických horách s polopenzí za 2340 Kč! Jen o málo dražší jsou obdobné doprodejové nabídky na pobyt v Tatrách, Jeseníkách, Beskydech a dalších místech Česko-Slovenska.

Obecně doporučujeme nepřehlížet pobyty typu "Dovolená v Čechách, Dovolená Slovensko, Dovolená Maďarsko". Zde je výhodou je rovněž možnost krátkých, např. jen víkendových pobytů, či pobytů s libovolným nástupem v týdnu v délce min. 2 nocí.

V některých cestovních kancelářích se setkáte rovněž se speciální nabídkou "seniorských pobytů", kdy se velké výhody vztahují i na doprovázející děti. Vyplatí se proto vyjet si třeba s vnoučaty. Samozřejmostí je sestavení skupinového zájezdu na přání.

Seniorská dovolená: Platíte méně, dostáváte více!1

V poslední době jsou velmi oblíbené wellness pobyty např. v termálních areálech Slovenska  či Maďarska, kdy kromě ubytování se stravou cestovky zajistí zvýhodněný vstup do termálů.

U CK ATIS vás nečekají jen cenové výhody

Nedílnou součástí, kterou se může pyšnit seniorská dovolená, je vytvoření příznivých podmínek již pro zákazníky starší 50 let. Samozřejmostí je možnost podávání dietní stravy,  vyčlenění pokojů v klidové části ubytovacího zařízení. Není-li v hotelu výtah, jsou pokoje v přízemí, příp. v 1. patře.

Koupelny bývají vybaveny protiskluzovou podložkou. Na vyžádání je zajištěn odvoz osob a zavazadel ubytovatelem k autobusové nebo vlakové zastávce. Nezanedbatelnou výhodou je možnost vzít si na dovolenou zdarma svého pejska nebo mít soukromí ve vlastním pokoji bez příplatku za neobsazené lůžko.

Příjemná je rovněž skutečnost, že součástí specializovaných pobytů s názvem „seniorská dovolená“ může být i pojištění příp. stornopoplatků, když nám např. momentální zdravotní indispozice zabrání na zakoupenou dovolenou nastoupit nebo ji předčasně ukončit. Velká část zaplacených peněz je Vám pak vrácena.

Konakt

Petr Krč, Obchodní a produkční ředitel CK ATIS,

tel.: +420 554 787 111, www.atis.cz

člen ACK ČR

Seznámit se podrobněji s nabídkami pobytů CK AITS dovolená pro zralý věk se určitě vyplatí , platíte totiž méně a dostáváte více! Ukázku z aktuální nabídky "seniorská dovolená" najdete ZDE.

Dopručujeme všem 50+ "dovolenou pro zralý věk" a pro milovníky retro dovolené pak pobyt Rekreace ROH - dovolená v Tatrách jako tenkrát, neboli KUDY Z NUDY - my radíme TUDY.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Předání petice na podporu biotroniky do a Senátu Parlamentu České republiky.

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Najdete na iDNES.cz