Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Senátor prostě musí pracovat pro region, na řeči není čas

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rakovník potřebuje dobudovat rychlé a bezpečné dopravní spojení a připravit půdu pro investory, kteří přinesou nová pracovní místa. Krom toho chce nezávislá kandidátka na senátorku Zdeňka Hamousová využít své zkušenosti starostky Žatce a podpořit zachování dostupné zdravotní péče a pomoci s kvalitnějším vzděláváním.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Senátor prostě musí pracovat pro region, na řeči není čas | foto: ANO 2011

Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO a starostka Žatce, je vyhlášená svým pozitivním přístupem. Při debatě o problémech Rakovníka a okolí je ale razantnější než obvykle. „Jako starostka Žatce velmi dobře vnímám problémy, se kterými se potýkají v Rakovníku. A bohužel vím, že u některých projektů vůle představitelů města nestačí a pomoci musí někdo s větším vlivem,“ konstatuje. „Proto si uvědomuji, co bych jako senátorka pro Rakovnicko měla a mohla udělat a na kterého kolegu z vlády se obrátit,“ říká Zdeňka Hamousová.

Naprosto klíčová pro rozvoj Rakovníku a okolí je podle Zdeňky Hamousové dostavba rychlostní komunikace R6. „Rakovník je blízko Prahy i Plzně, vždy šlo o významné regionální centrum. Jenže bez kvalitní komunikace dnes nepřijedou do města investoři. Vidí, že bude problém jejich provozy ve městě zásobovat a bude i komplikované vozit výrobky za zákazníky,“ upozorňuje.

Ale vyřešení dopravní otázky je důležité nejen pro investory: „Kvalitní a hlavně bezpečné dopravní spojení umožňuje lidem cestovat za prací. Ale také jim umožní se vracet a nabyté zkušenosti předávat dál v našem regionu,“ dodává Zdeňka Hamousová. 

Věnovat čas a zkušenosti 

Filozofií Zdeňky Hamousové, s níž úspěšně vede město Žatec, je aktivní přístup, jednání a propojování osob a institucí. „Vím, že jako starostka prosadím spoustu projektů nebo třeba zachráním nemocnici před zrušením, když se nebojím a jednám a potkávám se s důležitými osobami a institucemi. Zabere to hodně času. Ale stále ho zbývá dost na to, abych to, co v Žatci, dokázala dělat pro celý region,“ věří Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO.

Právě při získávání investorů pro Žatec nebo pro průmyslovou zónu Triangle načerpala Zdeňka Hamousová mnoho zkušeností a může se chlubit úspěchy. I Rakovník má přitom podle ní potenciálním investorům co nabídnout. „Například rakovnická kasárna: armáda už ji nepotřebuje a nikdy potřebovat nebude. Jenže zatím ji nechce na město převést. Já ale věřím, že umím najít společnou řeč mezi ministrem z našeho hnutí ANO, panem Stropnickým, a zástupci města Rakovník tak, aby kasárna přešla na město. Můžu přitom využít svých zkušeností a s přípravou úspěšného projektu pomoci.“

Učme děti znalosti využívat

Kromě podpory vzniku nových pracovních míst chce Zdeňka Hamousová využít i svého vzdělání a celoživotní práce ve vzdělávání a sociálních službách. „Pokud jde o znalosti, jsou na tom naše děti dobře, ale náš vzdělávací systém je neučí tyto znalosti prakticky využívat a obstát ve stále rychlejším a náročnějším světě. Což je zásadní pro to, aby našly práci a aby se po celý život dokázaly přizpůsobovat novým situacím a potřebám,“ zdůrazňuje Zdeňka Hamousová. „Vzdělávání se věnuji celý život a už nechci jen pozorovat, jak naši politici o změnách pouze mluví. Chtěla bych jako senátorka využít svých možností a vzdělání našich dětí skutečně pomoci,“ dodává. Protože lepší vzdělávací systém v důsledku opět přinese lepší nabídku práce a v regionu navíc zůstane důležité know-how a bude se dále rozvíjet.

Vidět příležitosti

„Já vidím ve spoustě věcí spíše příležitost než problém,“ potvrzuje a vysvětluje Zdeňka Hamousová svůj pozitivní přístup k dalším klíčovým oblastem – sociální služby: „Je jasné, že naše populace bude stárnout. Bude to stát peníze. Ale ty přece můžeme využít na to, abychom zlepšili péči o naše rodiče a prarodiče, a současně tak dali pracovní příležitosti místním lidem. Bude potřeba postavit nové instituce, bude potřeba spousta sil. A tou svou bych jako senátorka chtěla také přispět,“ dodává.

„Jako starostka se každý den musím vyrovnávat s nekvalitní a nedomyšlenou legislativou. Můžu každého ujistit, že si umím velmi jasně představit praktické dopady schvalovaných zákonů a v Senátu bych opravdu plnila kontrolní funkci,“ je přesvědčená Zdeňka Hamousová, podle níž by měl každý politik projít komunální úrovní. „Protože pak si teprve budou umět představit, jaké dopady jimi schvalovaná legislativa bude mít na chod měst, obcí a na běžné občany,“ argumentuje Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO s kandidátním číslem 3.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Landal Marina Lipno nabízí úžasné slevy na silvestrovské pobyty

Landal Marina Lipno nabízí úžasné slevy na silvestrovské pobyty

Užijte si závěr roku 2017 a přivítejte rok 2018 tak, jako ještě nikdy! Odjeďte ze šedivého města k lipenské přehradě a...

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Na internetu jsou k dohledání různé „osvědčené“ tipy, jak odstranit neplatnou dálniční známku. Jsou ale opravdu...

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Křest knihy, která 15 let Divadelní společnosti Jana Hrušínského ukazuje z divácky nezvyklého pohledu, nová...

Najdete na iDNES.cz