Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Senátor prostě musí pracovat pro region, na řeči není čas

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rakovník potřebuje dobudovat rychlé a bezpečné dopravní spojení a připravit půdu pro investory, kteří přinesou nová pracovní místa. Krom toho chce nezávislá kandidátka na senátorku Zdeňka Hamousová využít své zkušenosti starostky Žatce a podpořit zachování dostupné zdravotní péče a pomoci s kvalitnějším vzděláváním.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Senátor prostě musí pracovat pro region, na řeči není čas | foto: ANO 2011

Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO a starostka Žatce, je vyhlášená svým pozitivním přístupem. Při debatě o problémech Rakovníka a okolí je ale razantnější než obvykle. „Jako starostka Žatce velmi dobře vnímám problémy, se kterými se potýkají v Rakovníku. A bohužel vím, že u některých projektů vůle představitelů města nestačí a pomoci musí někdo s větším vlivem,“ konstatuje. „Proto si uvědomuji, co bych jako senátorka pro Rakovnicko měla a mohla udělat a na kterého kolegu z vlády se obrátit,“ říká Zdeňka Hamousová.

Naprosto klíčová pro rozvoj Rakovníku a okolí je podle Zdeňky Hamousové dostavba rychlostní komunikace R6. „Rakovník je blízko Prahy i Plzně, vždy šlo o významné regionální centrum. Jenže bez kvalitní komunikace dnes nepřijedou do města investoři. Vidí, že bude problém jejich provozy ve městě zásobovat a bude i komplikované vozit výrobky za zákazníky,“ upozorňuje.

Ale vyřešení dopravní otázky je důležité nejen pro investory: „Kvalitní a hlavně bezpečné dopravní spojení umožňuje lidem cestovat za prací. Ale také jim umožní se vracet a nabyté zkušenosti předávat dál v našem regionu,“ dodává Zdeňka Hamousová. 

Věnovat čas a zkušenosti 

Filozofií Zdeňky Hamousové, s níž úspěšně vede město Žatec, je aktivní přístup, jednání a propojování osob a institucí. „Vím, že jako starostka prosadím spoustu projektů nebo třeba zachráním nemocnici před zrušením, když se nebojím a jednám a potkávám se s důležitými osobami a institucemi. Zabere to hodně času. Ale stále ho zbývá dost na to, abych to, co v Žatci, dokázala dělat pro celý region,“ věří Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO.

Právě při získávání investorů pro Žatec nebo pro průmyslovou zónu Triangle načerpala Zdeňka Hamousová mnoho zkušeností a může se chlubit úspěchy. I Rakovník má přitom podle ní potenciálním investorům co nabídnout. „Například rakovnická kasárna: armáda už ji nepotřebuje a nikdy potřebovat nebude. Jenže zatím ji nechce na město převést. Já ale věřím, že umím najít společnou řeč mezi ministrem z našeho hnutí ANO, panem Stropnickým, a zástupci města Rakovník tak, aby kasárna přešla na město. Můžu přitom využít svých zkušeností a s přípravou úspěšného projektu pomoci.“

Učme děti znalosti využívat

Kromě podpory vzniku nových pracovních míst chce Zdeňka Hamousová využít i svého vzdělání a celoživotní práce ve vzdělávání a sociálních službách. „Pokud jde o znalosti, jsou na tom naše děti dobře, ale náš vzdělávací systém je neučí tyto znalosti prakticky využívat a obstát ve stále rychlejším a náročnějším světě. Což je zásadní pro to, aby našly práci a aby se po celý život dokázaly přizpůsobovat novým situacím a potřebám,“ zdůrazňuje Zdeňka Hamousová. „Vzdělávání se věnuji celý život a už nechci jen pozorovat, jak naši politici o změnách pouze mluví. Chtěla bych jako senátorka využít svých možností a vzdělání našich dětí skutečně pomoci,“ dodává. Protože lepší vzdělávací systém v důsledku opět přinese lepší nabídku práce a v regionu navíc zůstane důležité know-how a bude se dále rozvíjet.

Vidět příležitosti

„Já vidím ve spoustě věcí spíše příležitost než problém,“ potvrzuje a vysvětluje Zdeňka Hamousová svůj pozitivní přístup k dalším klíčovým oblastem – sociální služby: „Je jasné, že naše populace bude stárnout. Bude to stát peníze. Ale ty přece můžeme využít na to, abychom zlepšili péči o naše rodiče a prarodiče, a současně tak dali pracovní příležitosti místním lidem. Bude potřeba postavit nové instituce, bude potřeba spousta sil. A tou svou bych jako senátorka chtěla také přispět,“ dodává.

„Jako starostka se každý den musím vyrovnávat s nekvalitní a nedomyšlenou legislativou. Můžu každého ujistit, že si umím velmi jasně představit praktické dopady schvalovaných zákonů a v Senátu bych opravdu plnila kontrolní funkci,“ je přesvědčená Zdeňka Hamousová, podle níž by měl každý politik projít komunální úrovní. „Protože pak si teprve budou umět představit, jaké dopady jimi schvalovaná legislativa bude mít na chod měst, obcí a na běžné občany,“ argumentuje Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO s kandidátním číslem 3.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Sklepy na sídlištích se stávají terčem zlodějů. Jak na ně vyzrát?

Sklepy na sídlištích se stávají terčem zlodějů. Jak na ně vyzrát?

Přejete si zbavit se něčeho drahého? Uschovejte to do sklepa v panelovém domě! Sklepy na sídlištích se neustále stávají...

Klasická zelňačka s klobásou na vaření Schneider Selection skvěle zahřeje

Klasická zelňačka s klobásou na vaření Schneider Selection skvěle zahřeje.

V pozdních podzimních dnech, kdy už je pomalu ve vzduchu cítit netrpělivá zima, si tak nějak přirozeně vytváříme...

Chcete koupit či prodat obraz? Přijďte na aukci

Zátiší s chřestem

Máte doma obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Zkuste aukci. Nevíte, jak probíhá?...

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.