Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Senátor prostě musí pracovat pro region, na řeči není čas

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rakovník potřebuje dobudovat rychlé a bezpečné dopravní spojení a připravit půdu pro investory, kteří přinesou nová pracovní místa. Krom toho chce nezávislá kandidátka na senátorku Zdeňka Hamousová využít své zkušenosti starostky Žatce a podpořit zachování dostupné zdravotní péče a pomoci s kvalitnějším vzděláváním.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Senátor prostě musí pracovat pro region, na řeči není čas | foto: ANO 2011

Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO a starostka Žatce, je vyhlášená svým pozitivním přístupem. Při debatě o problémech Rakovníka a okolí je ale razantnější než obvykle. „Jako starostka Žatce velmi dobře vnímám problémy, se kterými se potýkají v Rakovníku. A bohužel vím, že u některých projektů vůle představitelů města nestačí a pomoci musí někdo s větším vlivem,“ konstatuje. „Proto si uvědomuji, co bych jako senátorka pro Rakovnicko měla a mohla udělat a na kterého kolegu z vlády se obrátit,“ říká Zdeňka Hamousová.

Naprosto klíčová pro rozvoj Rakovníku a okolí je podle Zdeňky Hamousové dostavba rychlostní komunikace R6. „Rakovník je blízko Prahy i Plzně, vždy šlo o významné regionální centrum. Jenže bez kvalitní komunikace dnes nepřijedou do města investoři. Vidí, že bude problém jejich provozy ve městě zásobovat a bude i komplikované vozit výrobky za zákazníky,“ upozorňuje.

Ale vyřešení dopravní otázky je důležité nejen pro investory: „Kvalitní a hlavně bezpečné dopravní spojení umožňuje lidem cestovat za prací. Ale také jim umožní se vracet a nabyté zkušenosti předávat dál v našem regionu,“ dodává Zdeňka Hamousová. 

Věnovat čas a zkušenosti 

Filozofií Zdeňky Hamousové, s níž úspěšně vede město Žatec, je aktivní přístup, jednání a propojování osob a institucí. „Vím, že jako starostka prosadím spoustu projektů nebo třeba zachráním nemocnici před zrušením, když se nebojím a jednám a potkávám se s důležitými osobami a institucemi. Zabere to hodně času. Ale stále ho zbývá dost na to, abych to, co v Žatci, dokázala dělat pro celý region,“ věří Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO.

Právě při získávání investorů pro Žatec nebo pro průmyslovou zónu Triangle načerpala Zdeňka Hamousová mnoho zkušeností a může se chlubit úspěchy. I Rakovník má přitom podle ní potenciálním investorům co nabídnout. „Například rakovnická kasárna: armáda už ji nepotřebuje a nikdy potřebovat nebude. Jenže zatím ji nechce na město převést. Já ale věřím, že umím najít společnou řeč mezi ministrem z našeho hnutí ANO, panem Stropnickým, a zástupci města Rakovník tak, aby kasárna přešla na město. Můžu přitom využít svých zkušeností a s přípravou úspěšného projektu pomoci.“

Učme děti znalosti využívat

Kromě podpory vzniku nových pracovních míst chce Zdeňka Hamousová využít i svého vzdělání a celoživotní práce ve vzdělávání a sociálních službách. „Pokud jde o znalosti, jsou na tom naše děti dobře, ale náš vzdělávací systém je neučí tyto znalosti prakticky využívat a obstát ve stále rychlejším a náročnějším světě. Což je zásadní pro to, aby našly práci a aby se po celý život dokázaly přizpůsobovat novým situacím a potřebám,“ zdůrazňuje Zdeňka Hamousová. „Vzdělávání se věnuji celý život a už nechci jen pozorovat, jak naši politici o změnách pouze mluví. Chtěla bych jako senátorka využít svých možností a vzdělání našich dětí skutečně pomoci,“ dodává. Protože lepší vzdělávací systém v důsledku opět přinese lepší nabídku práce a v regionu navíc zůstane důležité know-how a bude se dále rozvíjet.

Vidět příležitosti

„Já vidím ve spoustě věcí spíše příležitost než problém,“ potvrzuje a vysvětluje Zdeňka Hamousová svůj pozitivní přístup k dalším klíčovým oblastem – sociální služby: „Je jasné, že naše populace bude stárnout. Bude to stát peníze. Ale ty přece můžeme využít na to, abychom zlepšili péči o naše rodiče a prarodiče, a současně tak dali pracovní příležitosti místním lidem. Bude potřeba postavit nové instituce, bude potřeba spousta sil. A tou svou bych jako senátorka chtěla také přispět,“ dodává.

„Jako starostka se každý den musím vyrovnávat s nekvalitní a nedomyšlenou legislativou. Můžu každého ujistit, že si umím velmi jasně představit praktické dopady schvalovaných zákonů a v Senátu bych opravdu plnila kontrolní funkci,“ je přesvědčená Zdeňka Hamousová, podle níž by měl každý politik projít komunální úrovní. „Protože pak si teprve budou umět představit, jaké dopady jimi schvalovaná legislativa bude mít na chod měst, obcí a na běžné občany,“ argumentuje Zdeňka Hamousová, nezávislá kandidátka do Senátu za hnutí ANO s kandidátním číslem 3.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Moderní žena pije zelený čaj. O moderní ženě, která si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně....

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Ve většině domácností jsou jedněmi z nejvytíženějších spotřebičů pračky a sušičky, obzvlášť pokud má rodina více dětí....

Další z rubriky

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda!

Sklenice od majonéz, kečupů, marinád, lahve od vína, nepotřebné nebo rozbité zavařovačky… V každé domácnosti se jich...

Je správný čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku...

Poznejte auta budoucnosti v novém konceptu v Praze

Nový autosalon Jaguar Land Rover Dajbych v Plzni

Automobilový svět se mění, a proto autosalon Dajbych otevřel v Praze nový showroom podle celosvětového konceptu...

Najdete na iDNES.cz