Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Senátní volby: Petr Bratský a jeho boj o Senát

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dopravní inženýr, kterému Sametová revoluce navlékla na dvanáct let starostenský řetěz, sloužil i dvě období jako poslanec. V pětapadesáti letech se vydává do boje o Senát v Praze 6. Volby do Senátu jsou pro něj velkou výzvou. Má šanci uspět?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Petr Bratský a jeho boj o Senát | foto: Petr Bratský

Pokud volby a následně i Senát ovládne levice, může se protáhnout doba k uskutečnění potřebných změn

Petr Bratský patřil podle nezávislých statistik serveru www.kohovolit.eu i ve Sněmovně mezi prvních pět nejaktivnějších a nejpracovitějších poslanců. V různých volbách pravidelně získává nadprůměrné počty preferenčních hlasů.

"Vládní většina ve sněmovně je sice po dlouhých letech volebních remíz a patů nyní poměrně silná, ale pokud by Senát ovládla levice, může se zkomplikovat a protáhnout doba potřebná k uskutečnění tolik potřebných změn. Rád bych přispěl k tomu, aby se tak nestalo," odhaluje Bratský jeden z důvodů své kandidatury.

Z celostátní úrovně by se rád zasadil o rychlou dostavbu severozápadní části Pražského okruhu z Ruzyně pod Suchdolem přes řeku na Březiněves i o prodloužení trasy metra A.

Jako člen expertní skupiny nadstranické Platformy pro transparentní veřejné zakázky (www.transparentnizakazky.cz) chce prosazovat účinnější protikorupční legislativu. Spolu s dalšími členy skupiny připravili na čtyři desítky konkrétních doporučení na změny zákonů.

Petr Bratský oficiální foto

Pětapadesátiletý Petr Bratský se vydává do boje o Senát

Odborné zázemí má i v oblastech školství, kultury, mládeže a médií. "Myslím, že se mi budou velmi hodit zkušenosti z práce ve sněmovním výboru pro evropské záležitosti, kde jsem po čtyři roky předsedal podvýboru pro evropské fondy nebo z doby, kdy jsem byl vedoucím české stálé delegace do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě," dodává Petr Bratský.

Vžil se také dobrý zvyk, že senátor je zároveň neformálním ombudsmanem svého obvodu. "Mít pro své sousedy a jejich starosti vždy otevřené dveře je pro mě již léta samozřejmostí. Chci poctivě sloužit jako zástupce obyvatel obvodu v horní parlamentní komoře. Nabízím osobní přístup, trpělivé a konstruktivní řešení malých i větších starostí," popisuje svůj styl práce.

"Díky pevnému zázemí v rodině i návyku na pravidelné setkávání s občany neztrácím kontakt s realitou. Jsem tam, kde je třeba, naslouchám a konám," dodává.

Důkazem jsou jeho osobní stránky www.bratsky.cz s podrobnějšími informacemi i několika veselejšími prvky pro zpestření kampaně pro volby.

Senátní volby se konají současně s komunálními volbami

Senátoři jsou voleni na období 6 let tak, že každé dva roky se obmění třetina z celkem 81 členů komory. Senátní volby se obvykle konají ve stejnou dobu, jako volby komunální. Pokud kandidát na senátora získá hned v prvním kole více než 50 % hlasů, ušetří voličům cestu k volebním urnám ve druhém kole, které jinak následuje o týden později.

Petr Bratský

Je důležité, kdo vyhraje volby o Senát

Senátní volební obvod Petra Bratského má číslo 25 a zahrnuje většinu území Prahy 6 (s výjimkou katastrálního území Střešovice, části k. ú. Bubeneč, části k. ú. Hradčany a části k. ú. Sedlec, ležícími na území m. č. Praha 6), dále Prahu 17 - Řepy a městské části Praha-Zličín, Praha-Přední Kopanina, Praha-Nebušice, Praha-Suchdol a Praha-Lysolaje. K pětadvacítce pak novelou volebního zákona z letošního jara připadl také pražský Zličín.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

Najdete na iDNES.cz