Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Senátní volby: Petr Bratský a jeho boj o Senát

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dopravní inženýr, kterému Sametová revoluce navlékla na dvanáct let starostenský řetěz, sloužil i dvě období jako poslanec. V pětapadesáti letech se vydává do boje o Senát v Praze 6. Volby do Senátu jsou pro něj velkou výzvou. Má šanci uspět?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Petr Bratský a jeho boj o Senát | foto: Petr Bratský

Pokud volby a následně i Senát ovládne levice, může se protáhnout doba k uskutečnění potřebných změn

Petr Bratský patřil podle nezávislých statistik serveru www.kohovolit.eu i ve Sněmovně mezi prvních pět nejaktivnějších a nejpracovitějších poslanců. V různých volbách pravidelně získává nadprůměrné počty preferenčních hlasů.

"Vládní většina ve sněmovně je sice po dlouhých letech volebních remíz a patů nyní poměrně silná, ale pokud by Senát ovládla levice, může se zkomplikovat a protáhnout doba potřebná k uskutečnění tolik potřebných změn. Rád bych přispěl k tomu, aby se tak nestalo," odhaluje Bratský jeden z důvodů své kandidatury.

Z celostátní úrovně by se rád zasadil o rychlou dostavbu severozápadní části Pražského okruhu z Ruzyně pod Suchdolem přes řeku na Březiněves i o prodloužení trasy metra A.

Jako člen expertní skupiny nadstranické Platformy pro transparentní veřejné zakázky (www.transparentnizakazky.cz) chce prosazovat účinnější protikorupční legislativu. Spolu s dalšími členy skupiny připravili na čtyři desítky konkrétních doporučení na změny zákonů.

Petr Bratský oficiální foto

Pětapadesátiletý Petr Bratský se vydává do boje o Senát

Odborné zázemí má i v oblastech školství, kultury, mládeže a médií. "Myslím, že se mi budou velmi hodit zkušenosti z práce ve sněmovním výboru pro evropské záležitosti, kde jsem po čtyři roky předsedal podvýboru pro evropské fondy nebo z doby, kdy jsem byl vedoucím české stálé delegace do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě," dodává Petr Bratský.

Vžil se také dobrý zvyk, že senátor je zároveň neformálním ombudsmanem svého obvodu. "Mít pro své sousedy a jejich starosti vždy otevřené dveře je pro mě již léta samozřejmostí. Chci poctivě sloužit jako zástupce obyvatel obvodu v horní parlamentní komoře. Nabízím osobní přístup, trpělivé a konstruktivní řešení malých i větších starostí," popisuje svůj styl práce.

"Díky pevnému zázemí v rodině i návyku na pravidelné setkávání s občany neztrácím kontakt s realitou. Jsem tam, kde je třeba, naslouchám a konám," dodává.

Důkazem jsou jeho osobní stránky www.bratsky.cz s podrobnějšími informacemi i několika veselejšími prvky pro zpestření kampaně pro volby.

Senátní volby se konají současně s komunálními volbami

Senátoři jsou voleni na období 6 let tak, že každé dva roky se obmění třetina z celkem 81 členů komory. Senátní volby se obvykle konají ve stejnou dobu, jako volby komunální. Pokud kandidát na senátora získá hned v prvním kole více než 50 % hlasů, ušetří voličům cestu k volebním urnám ve druhém kole, které jinak následuje o týden později.

Petr Bratský

Je důležité, kdo vyhraje volby o Senát

Senátní volební obvod Petra Bratského má číslo 25 a zahrnuje většinu území Prahy 6 (s výjimkou katastrálního území Střešovice, části k. ú. Bubeneč, části k. ú. Hradčany a části k. ú. Sedlec, ležícími na území m. č. Praha 6), dále Prahu 17 - Řepy a městské části Praha-Zličín, Praha-Přední Kopanina, Praha-Nebušice, Praha-Suchdol a Praha-Lysolaje. K pětadvacítce pak novelou volebního zákona z letošního jara připadl také pražský Zličín.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Najdete na iDNES.cz