Doporučujeme

Toto je komerční sdělení.
iDNES.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Šéf NN Životní pojišťovny: Cena života je nevyčíslitelná

  • 2
Jak vyčíslit cenu života? Mění se v průběhu života? Odpovědi hledá NN Životní pojišťovna v projektu Cena života. Jeho součástí byl na konci června i kulatý stůl odborníků v Divadle Kolowrat. Jednou z osobností, které se nad otázkou ceny života zamýšlely, byl také generální ředitel NN Jiří Čapek.
Reklama

Ve svých 41 letech se stal manažer Jiří Čapek generálním ředitelem významné NN pojišťovny a penzijní společnosti. Vzhledem ke svému nízkému věku se musel často vypořádávat s testováním ze strany ostatních manažerů, kteří jsou sice jeho podřízení, ovšem mnohdy starší a zkušenější než on sám. Tento konkurenční tlak však ustál a tvrdí, že má svou práci velmi rád.

Jeho dětským snem bylo stát se popelářem, jezdit na krásném oranžovém autě a pomáhat lidem zbavovat se odpadků. Ačkoliv si toto přání nikdy nesplnil, podařilo se mu vydat se za jiným snem, a to poznáváním nových věcí. Odjel studovat do USA, kde si neužíval pouze hmotných odlišností, ale především potkávání nových lidí. Nadchlo ho jejich uvažování a to, jak se starají nejenom sami o sebe, ale i o lidi ve svém okolí.

Správný lídr týmu by měl dle Jiřího Čapka pochopit jednu důležitou věc – musí se starat o lidi kolem sebe. Za mnoho let praxe však zjistil, že toto spousta manažerů bohužel neumí. Umět vytvořit prostředí, ve kterém budou jeho podřízení úspěšní, je pro dobrého manažera zásadní, protože jeho úspěch se rovná úspěchu jeho lidí. Ti, kteří toto zvládnou, budou dle Čapka vždy dobrými manažery.

Cena života vyčíslená časem

Ačkoliv Jiřímu Čapkovi pojistní matematici vypočítali hodnotu jeho života na vysokých 21 milionů korun, on sám říká, že hodnota lidského života je penězi naprosto nevyčíslitelná. Oproti tomu tvrdí, že se dá cena života vyčíslit časem. Čím delší a naplněnější život prý člověk má, tím větší pro něj i pro společnost může mít hodnotu. Říká, že každý život má nevyčíslitelnou hodnotu, každý život je dar. Velice ho mrzí, když si lidé svého života neváží a zahazují ho.

Dle Jiřího Čapka je naším svobodným rozhodnutím to, zda budeme šťastní. „Když se sami nerozhodnete, že budete šťastní, nebudete šťastní,“ dodává na závěr.

Záznam z kulatého stolu a životní výpovědi osobností, jako je například zpěvačka Lucie Bílá nebo horolezec Mára Holeček, můžete zhlédnout na stránce projektu Cena života.

Sdílet článek Facebook Twitter Google Plus

2 příspěvky v diskusi