Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf NN Životní pojišťovny: Cena života je nevyčíslitelná

Komerční sdělení   16:31aktualizováno  16:31 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak vyčíslit cenu života? Mění se v průběhu života? Odpovědi hledá NN Životní pojišťovna v projektu Cena života. Jeho součástí byl na konci června i kulatý stůl odborníků v Divadle Kolowrat. Jednou z osobností, které se nad otázkou ceny života zamýšlely, byl také generální ředitel NN Jiří Čapek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ve svých 41 letech se stal manažer Jiří Čapek generálním ředitelem významné NN pojišťovny a penzijní společnosti. Vzhledem ke svému nízkému věku se musel často vypořádávat s testováním ze strany ostatních manažerů, kteří jsou sice jeho podřízení, ovšem mnohdy starší a zkušenější než on sám. Tento konkurenční tlak však ustál a tvrdí, že má svou práci velmi rád.

Jeho dětským snem bylo stát se popelářem, jezdit na krásném oranžovém autě a pomáhat lidem zbavovat se odpadků. Ačkoliv si toto přání nikdy nesplnil, podařilo se mu vydat se za jiným snem, a to poznáváním nových věcí. Odjel studovat do USA, kde si neužíval pouze hmotných odlišností, ale především potkávání nových lidí. Nadchlo ho jejich uvažování a to, jak se starají nejenom sami o sebe, ale i o lidi ve svém okolí.

Správný lídr týmu by měl dle Jiřího Čapka pochopit jednu důležitou věc – musí se starat o lidi kolem sebe. Za mnoho let praxe však zjistil, že toto spousta manažerů bohužel neumí. Umět vytvořit prostředí, ve kterém budou jeho podřízení úspěšní, je pro dobrého manažera zásadní, protože jeho úspěch se rovná úspěchu jeho lidí. Ti, kteří toto zvládnou, budou dle Čapka vždy dobrými manažery.

Cena života vyčíslená časem

Ačkoliv Jiřímu Čapkovi pojistní matematici vypočítali hodnotu jeho života na vysokých 21 milionů korun, on sám říká, že hodnota lidského života je penězi naprosto nevyčíslitelná. Oproti tomu tvrdí, že se dá cena života vyčíslit časem. Čím delší a naplněnější život prý člověk má, tím větší pro něj i pro společnost může mít hodnotu. Říká, že každý život má nevyčíslitelnou hodnotu, každý život je dar. Velice ho mrzí, když si lidé svého života neváží a zahazují ho.

Dle Jiřího Čapka je naším svobodným rozhodnutím to, zda budeme šťastní. „Když se sami nerozhodnete, že budete šťastní, nebudete šťastní,“ dodává na závěr.

Záznam z kulatého stolu a životní výpovědi osobností, jako je například zpěvačka Lucie Bílá nebo horolezec Mára Holeček, můžete zhlédnout na stránce projektu Cena života.


Nejčtenější

Sháníte kvalitní jídelní židle? Určitě si vyberete u výrobce Dudinger

Sháníte kvalitní jídelní židle? Určitě si vyberete u výrobce Dudinger

Ať už hledáte čalouněné nebo celodřevěné jídelní židle, u výrobce Dudinger najdete nepřeberné množství designů s...

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Po úvodních osmifinálových mačích Ligy mistrů naskočí do evropských pohárů i Viktoria Plzeň, kterou čeká pořádná fuška...

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích!

Jezdit na dovolenou po Evropě autem není ničím neobvyklým. V zimě nás lákají zasněžené Alpy, přímořské státy jsou pak...

Začíná osmifinále Ligy mistrů!Tipér Mtgm07 si jde pro výhru 3 375 104 Kč

Začíná osmifinále Ligy mistrů!Tipér Mtgm07 si jde pro výhru 3 375 104 Kč

Juventus vs. Tottenham a Manchester City vs. Basilej. Nejlepší světová klubová soutěž se přehoupla do vyřazovacích...

HET liga je zpátky!Sledujte jí komplet živě na TV Tipsport a vsaďte si

HET liga je zpátky!Sledujte jí komplet živě na TV Tipsport a vsaďte si.

Po zimní pauze je zpátky HET liga a naplno se rozjíždí souboj o to, kdo potrápí zatím suverénní Plzeň. Protáhne Sigma...

Další z rubriky

Phoenix Investor: finanční poradci upřímně o podílových fondech

Phoenix Investor: Finanční poradci upřímně o podílových fondech

Podílové fondy rozhodně nejsou jediným vhodným nástrojem na střednědobé zhodnocení volných financí. Stejně tak není...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Výstaviště plné módy

Výstaviště plné módy

Už v sobotu 17. února v Brně začínají veletrhy módy STYL a KABO. Kdo se chce v předstihu seznámit s módními trendy a...

Najdete na iDNES.cz