Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sedm důvodů, proč se nebát operací očí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Operace očních víček vyhledávají nejenom ženy. Přibývá i mužů, kteří touží po mladším vzhledu. Nespokojí se se svým vzhledem a jako ženy se jej snaží vylepšit. Stále častěji se proto objednávají k zákrokům, které je omladí, zvláště pokud je výrazně mladší jejich partnerka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sedm důvodů proč se nebát operací očí | foto: Oční klinika Liberec

Proč podstoupit zákrok?

  • Mladistvý vzhled, který vás vrátí o 5 -10 let zpět
  • Výraznější rysy obličeje
  • Vypnutá kůže na krku
  • Zvýšené sebevědomí
  • Pocit vnitřní spokojenosti a větší radosti ze života
  • Pěstěný vzhled
  • Respekt a obdiv ostatních lidí

Chcete znát další možnosti a nabídka vás zaujala, pak navštivte internetové stránky renomované Oční kliniky Liberec a zjistěte si o operacích víček podrobnější informace.

Sedm důvodů proč se nebát operací očí

Plastické a estetické operace (blefaroplastika)

Vadí vám převislá kůže očních víček nebo tukové polštářky, které vám zbytečně přidávají roky? Blefaroplastika vylepší váš vzhled, omladí vaši tvář a posílí vaše sebevědomí. Jednoduchý zákrok patří k nejčastějším typům operací v plastické chirurgii a výsledkem je estetický efekt. Odstraněním nadbytečné kůže víček navíc často zmírní nebo odstraní i některé další nepříjemné oční potíže.

Co je blefaroplatika

Název pochází z řeckého blefaros tzn. víčko. V praxi tímto výkonem rozumíme odstranění nadměrného množství kůže na horním nebo i dolním víčku, případně spojené i s vyjmutím části podkožního tuku víček.

Kdy se pro operaci rozhodnout?

Kosmetickou indikací k provedení plastiky je nadbytečné množství kůže horních nebo dolních víček. Příčinou tohoto stavu je postupné stárnutí kůže a ztráta její pružnosti. Kůže víček je převislá, někdy se dotýká okrajů víček a zužuje oční štěrbinu. U některých klientů jsou pod kůží viditelné tukové polštářky, které vznikají ochabnutím podkožních struktur víček.

Druhým důvodem pro operaci jsou funkční potíže. Nadbytek kůže může přinášet potíže: pocit únavy, zhoršování vidění, omezení zorného pole až pocit nerovnováhy nebo i bolesti hlavy.

Sedm důvodů proč se nebát operací očí

Beata Rajská - pacientka

Podrobnější informace najdete i na webové adrese Oční kliniky Liberec. Na našem pracovišti, Oční klinice Liberec, provádí operační zákroky erudovaní lékaři s dlouholetými zkušenostmi v problematice plastické chirurgie. Neustále zdokonalujeme operační techniku a vylepšujeme komplexní přístup k této problematice. Naše moderní operační sály, kvalitní personální zajištění a příjemné prostředí kliniky jsou zárukou vysoké profesionality. Pokud si nejste jistí tím, zda je pro vás zákrok vhodný, objednejte se ke konzultaci. Oční klinika Liberec sídlí na adrese Dr. M. Horákové49/137, Liberec 6, další informace, včetně telefonních kontaktů najdete na www.ocni-klinika-liberec.cz/kontakty-2/, kde můžete také vyplnit kontaktní formulář.

Estetické operace v otázkách a odpovědích

Specialistou na estetické operace je špičkový český specialista MUDr. Milan Odehnal,MBA. Na co se nejčastěji ptají jeho pacienti?

Je před operací nutná konzultace s lékařem?
Konzultace je nezbytná, protože lékař vám vysvětlí, co můžete reálně od zákroku očekávat, jaký je jeho průběh a co vlastně, a v jakém rozsahu bude provádět. Vysvětlí také průběh pooperační rekonvalescence. Důležité je také se zmínit o možných komplikacích a limitech zákroku. Je nutné zjistit, zda je motivací k zákroku pouze estetická stránka, či se již přidaly funkční problémy. Dostanete také otázku, jak velká je vaše motivace a jaké je vaše očekávání. Musíme společně prodiskutovat, zda užíváte nějaké léky, zda nemáte např. cukrovku, vysoký krevní tlak, zda nejste po chemoterapii nebo aktinoterapii.
Lékař také zhodnotí charakter kůže víček, tvar očních štěrbin i celkovou fyziognomii obličeje. Provede základní oční vyšetření, včetně kontroly zrakové ostrosti, provádí se fotodokumentace tváře atd.

Sedm důvodů proč se nebát operací očí

MUDr. Milan Odehnal, MBA

Jsou případy, kdy se nedoporučuje operační zákrok?
Ano, takové stavy se mohou vyskytnout: např. při ekzému víček, opakovaných infekcích víček, závažných celkových onemocněních, stavech po chemoterapii nebo větších psychických problémech, operaci nedoporučujeme nebo odkládáme. Opatrnosti je třeba u pacientů, kteří mají těžkou cukrovku nebo se špatně hojí (tvorba tzv. keloidních jizev).

Jaká je předoperační příprava?
Pacient se může před zákrokem najíst i napít a není potřebná žádná větší příprava. Pokud užívá léky, které ovlivňují krevní srážlivost, je vhodné tyto vysadit několik dní před výkonem. Před vlastní operací si chirurg na víčkách speciální „tužkou“ označí místo řezu a jeho rozsah, provede lokální desinfekci a celou oblast pak důkladně umrtví miniaturní jehličkou. Účinek místní anestezie je ještě zvýšen znecitlivujícími kapkami, které před výkonem aplikujeme do očí.

Jak probíhá samotná operace?
Při operačním zákroku nic nebolí. Pacient v klidu leží na anatomicky tvarovaném lůžku a operatér si s ním „povídá“. Celý výkon tak proběhne v příjemné atmosféře. Není třeba se ničeho bát.
U horních víček se operační řez vede v průběhu oční štěrbiny, kde lékař odstraní požadované množství kůže, případně, pokud je to potřeba, i část podkožního tuku. U dolních víček se operační řez vede podél dolního okraje víčka a další průběh je zhruba stejný jako u horních víček. Vlastní operace obou očí trvá cca 45 minut (operují se vždy obě víčka buď horní, nebo dolní). Po výkonu je pacient sledován v pooperační místnosti, kde se v klidu posadí a víčka si chladí. Po následné kontrole, případě doporučení analgetik, odchází pacient v doprovodu domů.

Jak probíhá hojení?
Po vlastním zákroku je vždy přítomen menší nebo větší otok víček a jejich okolí a větší citlivost. Optimální je být několik dnů v relativním fyzickém a psychickém klidu, nejlépe v domácím prostředí, chladit víčka a jejich okolí, při větší citlivosti užívat analgetika. Kožní stehy se extrahují za týden od zákroku a jizvičku je poté možno pomalu masírovat. Podkožní otoky a tvořící se krevní výrony (gravitací se posunují na dolní víčka) se zmírňují a mizí do 6 týdnů. Do té doby je vhodné nosit tmavé brýle.

Kdy vidíme výsledky?
Možné to je minimálně měsíc od výkonu, většinou tak za 10 týdnů. Je to proto, že operační jizvička a její okolí „pracují“, resp. dochází zde k hojivým procesům i několik týdnů, než se pooperační nález stabilizuje. Definitivně se hodnotí symetričnost pooperačních jizviček, jejich charakter, tvar oční rýhy, výraz obličeje apod. V drtivé většině případů jsou pacient i lékař s výkonem spokojeni.

Mohou se vyskytnout nějaké komplikace?
Komplikace se mohou vyskytnout u jakékoliv operace. U blefaroplastiky nejsou časté ani většinou závažné, ale je potřeba o nich vědět. Během operace může dojít k nadměrnému krvácení nebo většímu otoku víček, k infekci operační rány nebo jejímu rozestupu. Výjimečně se může stát, že po operaci nelze dobře dovřít oční štěrbinu. Někteří pacienti po plastikách mohou mít známky suchého oka.
Prevencí komplikací je správná předoperační příprava, profesionalita výkonu, ale také dodržování pravidel rekonvalescence. Na naší klinice používáme operační techniky, které výrazně snižují možná rizika.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou...

Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz