Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sedíme milionům lidí mezi očima

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Mnoho lidí pravděpodobně neví, že v Tanvaldu sídlí společnost, která vyrábí sofistikované produkty pro mnohá odvětví a většinu výroby vyváží do celého světa. Možná i vy každodenně používáte jejich výrobky, aniž byste to tušili.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tekutý silikonový kaučuk před zpracováním | foto: SILROC CZ

Řeč je o společnosti SILROC CZ, a.s., která je jedním z nejzkušenějších zpracovatelů tekutých silikonových kaučuků v rámci Evropy.

Velkou část její produkce již více jak 20 let tvoří silikonová sedýlka,montovaná na brýlové obruby. Jak nám v SILROCu řekli: „Lidé si vůbec neuvědomují, že právě kvalita brýlových sedýlek určuje, jak příjemný pocit při nošení brýlí člověk skutečně má. Tyto nepatrné součásti brýlových obrub jsou pojítkem mezi lidskou kůží a samotnými brýlemi,“ popsal manažer výroby Tomáš Flekna. 

SILROC CZ je jedním z předních celosvětových dodavatelů brýlových sedýlek pro celou řadu významných značek. Společnost používá k výrobě pouze nejkvalitnější silikonový kaučuk vyráběný v Německu, proto jsou jejich výrobky zcela zdravotně nezávadné a hypoalergení. „Silikon, který zpracováváme, nemá mnoho společného se sanitárním silikonem z tuby, který je běžně k dostání v obchodech. My používáme dvousložkový tekutý silikonový kaučuk, který dovážíme ve 200l sudech. Složky smícháme a vstřikujeme do forem, kde teplotou zvulkanizují. Kvalita konečného produktu je přímo závislá na konstrukci a přesné výrobě forem,“ popsal Tomáš Flekna. 

Z toho důvodu má společnost SILROC CZ vlastní nástrojárnu a díky tomu může svým zákazníkům nabídnout ucelený servis od první myšlenky po finální produkt, a to vše „pod jednou střechou“.

výrobky ze silikonu

výrobky ze silikonu

Další důležitou částí výroby společnosti SILROC CZ jsou technické díly, které slouží převážně jako maskovací prvky pro lakovny a galvanizovny. Jednou z jeho velmi unikátních vlastností je jeho stálost. Zůstává ve stejném tvaru i tvrdosti při teplotách od -50oC do 200oC i více. Toto je také jeden z důvodů, proč je silikon stále více používaným materiálem při výrobě automobilů. 

„Jsem pyšný na to, když vidím auto určité značky a vím, že uvnitř je součástka vyrobená v naší firmě,“ řekl generální manažer firmy Fabio Nanni a doplnil: „Do dnešní doby jsme vyrobili skoro 4 000 různých typů výrobků. Vyráběním tak obrovského množství výrobků, pro tak různorodé použití, jsme získali opravdu velké množství zkušeností. Jsme rádi, že toto know-how můžeme nabídnout našim zákazníkům, kteří to oceňují.“

V nedávné minulosti se vedení, společně s vlastníky, rozhodlo posunout společnost o několik kroků kupředu a vybudovat pro SILROC CZ pozici na trhu s komponenty pro zdravotnické prostředky. „Jelikož jsou naše výrobky používány přímo při operacích, můžete si představit, že úroveň kvality musí být velmi vysoká, a že zde není místo pro chyby,“ říká manažerka kvality Ing. Ivana Fejfarová.

Celá řada předností činí ze silikonu ideální materiál k širokému použití v mnoha oborech. Je zcela netoxický, neobsahuje žádná škodlivá změkčovadla, jako jsou ftaláty a jiné, a přesto z něj lze vyrobit finální produkty v široké škále tvrdosti.

„V podstatě jsme schopni vyrobit téměř cokoliv a v jakékoliv barvě,“ říkají ve firmě. „Kromě prsních implantátů, které si každý představí jako první, když řekneme, že vyrábíme ze silikonu. Ty v naší firmě nevyrábíme,“ dodávají s úsměvem.

Paleta výrobků společnosti SILROC CZ je tak široká, že se možná i vy občas s výrobky ze SILROCu potkáváte. Ženy mohou používat moderní dámské hygienické pomůcky – menstruační kalíšky, zejména sportovkyně oceňují „čurokap“- trychtýř pro močení žen vestoje, nebo venušiny kuličky Whoop.de.doo mladé designérky Anny Marešové. Děti možná cumlají kousátko vyrobené v Tanvaldu. Jedna z bank si zde nechala vyrobit zelené kryty monitorů.

sídlo budovy společnosti SILROC CZ

sídlo budovy společnosti SILROC CZ

„Během let naše firma postupně narůstala. Nyní máme 70 zaměstnanců, což z nás činí jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu. Přesto se snažíme ve firmě zachovat rodinou atmosféru, a že se nám to daří, dokazuje téměř nulová fluktuace,“ vysvětlil generální manažer Fabio Nanni a doplnil: „Protože jsme hráči na globálním trhu, musíme se stále posouvat kupředu, protože zastavit se, by znamenalo jít nazpátek. Do budoucna jsem však optimista, protože jsem přesvědčený, že ve firmě máme ty správné lidi.“

SILROC CZ, a.s.

Krkonošská 284

46841 Tanvald – Šumburk nad Desnou

Tel: +420 483 346 100

Fax: +420 483 382 675

E-mail: info@silroc.cz

www.silroc.cz

SILROC CZ

SILROC CZ, a.s. je česká akciová společnost, která v dnešní podobě existuje od r. 2003.

Zabývá se výrobou dílů a komponentů z tekutého silikonového kaučuku (LSR) na vstřikovacích lisech pro různé oblasti.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Jak se mi daří? Děkuji, dobře. Bydlím v Parku Masarykova

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Je to takový můj soukromý rituál. Vyjíždím autem z garáží a snad už po tisící si v duchu řeknu, jak jsem tu rád. Říkám...

Modus tvoří nové výrobky vždy s vášní pro dokonalost

Společnost Modus sází na dlouhodobě dobré vztahy se svými zaměstnanci.

Před bezmála čtvrt stoletím začali s málem a od píky. A před dvěma lety již překročily jejich roční tržby poprvé...

Najdete na iDNES.cz