Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šedé komentáře nejsou určeny pouze pro právníky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Oblíbené šedé komentáře v plátěné vazbě z Nakladatelství C. H. Beck jsou zárukou spolehlivého, kvalifikovaného a vyčerpávajícího výkladu komentovaného zákona s provázaností na související právní předpisy. V oblíbené edici šedých komentářů Nakladatelství C. H. Beck připravilo na letošní podzim několik významných titulů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šedé komentáře nejsou určeny pouze pro právníky | foto: Nakladatelství C. H. Beck

Daňové souvislosti již budou nezbytností

Daňový řád je jedním ze zásadních procesních předpisů, který je však v praxi velmi často aplikován lidmi bez jakéhokoliv právnického vzdělání. Z tohoto důvodu je šedý komentář k daňovému řádu psán pro uživatele přívětivou formou, tj. bez nadbytečného užívání právnické terminologie. Důraz je kladen na praktické dopady zákona.

Komentář jeho autoři doporučují jak daňovým poradcům hájícím zájmy daňových subjektů, tak správcům daně na straně druhé. Komentář přitom může být užitečný také daňovým subjektům, které se v řízení nenechávají zastoupit kvalifikovaným právním zástupcem.

První český komentář k zakládacím smlouvám Evropské unie

Komentář k Lisabonské smlouvěDalším novým titulem je šedý komentář k Lisabonské smlouvě, který je výjimečným právnickým počinem. Je prvním komentářem k platnému primárnímu unijnímu právu v České republice vůbec a druhým (po polském komentáři Smlouvy z Nice) v členských státech střední a východní Evropy. Komentáře unijních smluv slouží v cizině obvykle nejen právníkům. Musí jej používat všichni, kteří se zabývají evropskými předpisy. Nejen vládní úředníci, ale i ti, kteří se zabývají podnikáním upraveným evropskými předpisy.

Třinácté vydání komentáře k obchodnímu zákoníku

Nakladatelství C. H. Beck připravuje již třinácté vydání úspěšného komentáře k obchodnímu zákoníku. Nové vydání navazuje na vydání předchozí a rozšiřuje výklad především v oblasti práva obchodních společností, v jejichž úpravě došlo v minulém roce k několika velmi významným změnám, zejména v návaznosti na změny v příslušných předpisech Evropské unie.

Publikace je určena především právníkům, ale jistě jej budou rádi využívat i ti podnikatelé, kteří chtějí respektovat všechny požadavky českého právního řádu.

Druhé vydání komentáře k zákonu o veřejných zakázkách

V neposlední řadě se připravuje druhé vydání komentáře k zákonu o veřejných zakázkách, který je jedním z nejvýznamnějších právních předpisů upravujících postupy při vynakládání veřejných prostředků.

Komentář lze doporučit zadavatelům a dodavatelům veřejných zakázek, advokátům, soudcům, zadavatelským společnostem, právníkům a ekonomům, studentům právnických a ekonomických fakult a dalším zájemcům o tuto problematiku.

Šedé komentáře online

Stejně jako další stěžejní publikace, budou i vybrané šedé komentáře zařazeny do komplexní právní databáze Beck-online. Tento právní informační systém nabízí nejen denně aktualizované právní předpisy a bohatou databázi judikatury, ale také plné texty uznávané literatury C. H. Beck.

Uživatelé dnes mají k dispozici v elektronické podobě více než 100 publikací v plných textech, což dělá z Beck-online unikátní zdroj informací.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.