Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šedé komentáře nejsou určeny pouze pro právníky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Oblíbené šedé komentáře v plátěné vazbě z Nakladatelství C. H. Beck jsou zárukou spolehlivého, kvalifikovaného a vyčerpávajícího výkladu komentovaného zákona s provázaností na související právní předpisy. V oblíbené edici šedých komentářů Nakladatelství C. H. Beck připravilo na letošní podzim několik významných titulů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šedé komentáře nejsou určeny pouze pro právníky | foto: Nakladatelství C. H. Beck

Daňové souvislosti již budou nezbytností

Daňový řád je jedním ze zásadních procesních předpisů, který je však v praxi velmi často aplikován lidmi bez jakéhokoliv právnického vzdělání. Z tohoto důvodu je šedý komentář k daňovému řádu psán pro uživatele přívětivou formou, tj. bez nadbytečného užívání právnické terminologie. Důraz je kladen na praktické dopady zákona.

Komentář jeho autoři doporučují jak daňovým poradcům hájícím zájmy daňových subjektů, tak správcům daně na straně druhé. Komentář přitom může být užitečný také daňovým subjektům, které se v řízení nenechávají zastoupit kvalifikovaným právním zástupcem.

První český komentář k zakládacím smlouvám Evropské unie

Komentář k Lisabonské smlouvěDalším novým titulem je šedý komentář k Lisabonské smlouvě, který je výjimečným právnickým počinem. Je prvním komentářem k platnému primárnímu unijnímu právu v České republice vůbec a druhým (po polském komentáři Smlouvy z Nice) v členských státech střední a východní Evropy. Komentáře unijních smluv slouží v cizině obvykle nejen právníkům. Musí jej používat všichni, kteří se zabývají evropskými předpisy. Nejen vládní úředníci, ale i ti, kteří se zabývají podnikáním upraveným evropskými předpisy.

Třinácté vydání komentáře k obchodnímu zákoníku

Nakladatelství C. H. Beck připravuje již třinácté vydání úspěšného komentáře k obchodnímu zákoníku. Nové vydání navazuje na vydání předchozí a rozšiřuje výklad především v oblasti práva obchodních společností, v jejichž úpravě došlo v minulém roce k několika velmi významným změnám, zejména v návaznosti na změny v příslušných předpisech Evropské unie.

Publikace je určena především právníkům, ale jistě jej budou rádi využívat i ti podnikatelé, kteří chtějí respektovat všechny požadavky českého právního řádu.

Druhé vydání komentáře k zákonu o veřejných zakázkách

V neposlední řadě se připravuje druhé vydání komentáře k zákonu o veřejných zakázkách, který je jedním z nejvýznamnějších právních předpisů upravujících postupy při vynakládání veřejných prostředků.

Komentář lze doporučit zadavatelům a dodavatelům veřejných zakázek, advokátům, soudcům, zadavatelským společnostem, právníkům a ekonomům, studentům právnických a ekonomických fakult a dalším zájemcům o tuto problematiku.

Šedé komentáře online

Stejně jako další stěžejní publikace, budou i vybrané šedé komentáře zařazeny do komplexní právní databáze Beck-online. Tento právní informační systém nabízí nejen denně aktualizované právní předpisy a bohatou databázi judikatury, ale také plné texty uznávané literatury C. H. Beck.

Uživatelé dnes mají k dispozici v elektronické podobě více než 100 publikací v plných textech, což dělá z Beck-online unikátní zdroj informací.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Najdete na iDNES.cz