Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schunk Praha: nedílná součást Schunk Group

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Koncern Schunk za sto let své existence dosáhl úctyhodných výsledků. Schunk Group ve světě zaměstnává 8 000 zaměstnanců v 60 závodech a jeho obrat činí více jak jednu miliardu eur. Jakou roli hraje v tomto nadnárodním koncernu česká pobočka Schunk Praha?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Schunk Praha – nedílná součást Schunk Group | foto: Schunk

"Český Schunk byl založen v roce 1994 původně jako obchodní zastoupení koncernu. Postupem času v Plzni vznikl výrobní areál zaměřený primárně na montáže komponentů automobilového průmyslu pro naší sesterskou organizaci a sekundárně na výrobu vlastních produktu - uhlíkových kartáčů a sběracích ústrojí. V té době jsme zaměstnávali cca 230 pracovníků a dosahovali obratu kolem 100 milionů korun se ziskem 2 %. Vlivem restrukturalizace koncernu v roce 2006, byla sekce montáží pro automotive přestěhována do pobočky v Maďarsku. Tímto se paradoxně odstartovala úspěšnější etapa našeho podnikáni v ČR. Zaměřili jsme se především na výrobu vlastních výrobků - uhlíkových kartáčů a drážních pantografů," vysvětluje Milan Kroc, generální ředitel Schunk Praha

"Našim odběratelům jsme nabídli vysokou materiálovou kvalitu Schunk, precizní zpracování a flexibilní dodací lhůty. Již v té době nám bylo zřejmé, že éra montážních závodů v ČR nemá perspektivu, a že je nutné vyrábět a ne montovat,“ dodává Milan Kroc.

Výroba generuje daleko vyšší přidanou hodnotu, což je pozitivní nejen z podnikatelského, ale i národohospodářského hlediska. V porovnání s rokem 2006 máme o 30 % nižší obrat, ale pětinásobný zisk a to vše s  27 zaměstnanci.

Portofilo koncernu Schunk Group je obrovské

Schunk Group jako nadnárodní koncern má opravdu velké portfolio výrobků, jaké produkty nabízíte na českém trhu s Schunk Praha?
Zde je nutné doplnit, že Schunk Praha je výhradním dodavatelem i na Slovenském trhu, který je  vlivem dynamičtější ekonomiky velmi perspektivní. Ale zpět k vaší otázce.

Schunk Praha – nedílná součást Schunk Group

Portfolio koncernu Schunk Group je obrovské a uplatnění grafitu v různých oborech lidské činnosti je nepřeberné. Ve zkratce lze říci, že koncern produkuje od uhlíkových kartáčů do všech typů elektromotorů, pantografů, uhlíkového těsnění pro petrochemii, vysokoteplotní materiály až po vodíkové články. Samozřejmě nelze vyjmenovat celé portfolio, to můžete najít na stránkách www.schunk.cz.

"Ale pro zajímavost bych uvedl, že naše výrobky využívá kosmický průmysl, z keramiky jsou vyrobeny neprůstřelné vesty speciálních jednotek a existují prototypy grafitových endoprotéz, které lidské tělo lépe příjme než ocel, protože uhlík je organický prvek. V podstatě vše je z uhlíku?" říká Milan Kroc.

Schunk Praha - úspěšná firma jak výrobně, tak ekonomicky

Stejně jako Schunk Group je i Schunk Praha výrobně a ekonomicky úspěšná, co plánujete do budoucnosti?
Cílem je rozvoj, hledání nových sofistikovaných výrobních programů a odběratelů, jednou z možností je přesné obrábění grafitu, dále nás čeká další etapa optimalizace podnikových procesů, kde se snažíme o snižování výrobních nákladů, ale ne za cenu kvality, nebo personálních nákladů.

Mimochodem, podle mých zdrojů je Schunk Praha jedna z mála průmyslových firem, která v době ekonomické krize nesnižuje platy, neodebírá firemní benefity, ale naopak vyplácí mimořádné roční prémie.

Schunk Praha – nedílná součást Schunk Group


Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Firmy se připravují na Průmysl 4.0, musí myslet na budoucnost

Výrobní proces budou kontrolovat tisíce senzorů, IT infrastruktura se musí...

Továrna plná robotů a automatických senzorů, které v každém okamžiku sledují výrobek a ihned hlásí jakékoliv odchylky....

Najdete na iDNES.cz