Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schunk Praha: nedílná součást Schunk Group

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Koncern Schunk za sto let své existence dosáhl úctyhodných výsledků. Schunk Group ve světě zaměstnává 8 000 zaměstnanců v 60 závodech a jeho obrat činí více jak jednu miliardu eur. Jakou roli hraje v tomto nadnárodním koncernu česká pobočka Schunk Praha?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Schunk Praha – nedílná součást Schunk Group | foto: Schunk

"Český Schunk byl založen v roce 1994 původně jako obchodní zastoupení koncernu. Postupem času v Plzni vznikl výrobní areál zaměřený primárně na montáže komponentů automobilového průmyslu pro naší sesterskou organizaci a sekundárně na výrobu vlastních produktu - uhlíkových kartáčů a sběracích ústrojí. V té době jsme zaměstnávali cca 230 pracovníků a dosahovali obratu kolem 100 milionů korun se ziskem 2 %. Vlivem restrukturalizace koncernu v roce 2006, byla sekce montáží pro automotive přestěhována do pobočky v Maďarsku. Tímto se paradoxně odstartovala úspěšnější etapa našeho podnikáni v ČR. Zaměřili jsme se především na výrobu vlastních výrobků - uhlíkových kartáčů a drážních pantografů," vysvětluje Milan Kroc, generální ředitel Schunk Praha

"Našim odběratelům jsme nabídli vysokou materiálovou kvalitu Schunk, precizní zpracování a flexibilní dodací lhůty. Již v té době nám bylo zřejmé, že éra montážních závodů v ČR nemá perspektivu, a že je nutné vyrábět a ne montovat,“ dodává Milan Kroc.

Výroba generuje daleko vyšší přidanou hodnotu, což je pozitivní nejen z podnikatelského, ale i národohospodářského hlediska. V porovnání s rokem 2006 máme o 30 % nižší obrat, ale pětinásobný zisk a to vše s  27 zaměstnanci.

Portofilo koncernu Schunk Group je obrovské

Schunk Group jako nadnárodní koncern má opravdu velké portfolio výrobků, jaké produkty nabízíte na českém trhu s Schunk Praha?
Zde je nutné doplnit, že Schunk Praha je výhradním dodavatelem i na Slovenském trhu, který je  vlivem dynamičtější ekonomiky velmi perspektivní. Ale zpět k vaší otázce.

Schunk Praha – nedílná součást Schunk Group

Portfolio koncernu Schunk Group je obrovské a uplatnění grafitu v různých oborech lidské činnosti je nepřeberné. Ve zkratce lze říci, že koncern produkuje od uhlíkových kartáčů do všech typů elektromotorů, pantografů, uhlíkového těsnění pro petrochemii, vysokoteplotní materiály až po vodíkové články. Samozřejmě nelze vyjmenovat celé portfolio, to můžete najít na stránkách www.schunk.cz.

"Ale pro zajímavost bych uvedl, že naše výrobky využívá kosmický průmysl, z keramiky jsou vyrobeny neprůstřelné vesty speciálních jednotek a existují prototypy grafitových endoprotéz, které lidské tělo lépe příjme než ocel, protože uhlík je organický prvek. V podstatě vše je z uhlíku?" říká Milan Kroc.

Schunk Praha - úspěšná firma jak výrobně, tak ekonomicky

Stejně jako Schunk Group je i Schunk Praha výrobně a ekonomicky úspěšná, co plánujete do budoucnosti?
Cílem je rozvoj, hledání nových sofistikovaných výrobních programů a odběratelů, jednou z možností je přesné obrábění grafitu, dále nás čeká další etapa optimalizace podnikových procesů, kde se snažíme o snižování výrobních nákladů, ale ne za cenu kvality, nebo personálních nákladů.

Mimochodem, podle mých zdrojů je Schunk Praha jedna z mála průmyslových firem, která v době ekonomické krize nesnižuje platy, neodebírá firemní benefity, ale naopak vyplácí mimořádné roční prémie.

Schunk Praha – nedílná součást Schunk Group


Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.
Bojíte se krádeže auta? Pomůže vám bezplatná aplikace Beenode

Podle policejních statistik bylo jen za rok 2015 odcizeno 6292 aut. Spousta z nich obratem nenávratně zmizí v zahraničí nebo je rozebráno na součástky. Staňte...  celý článek

Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei.
Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky. Pro všechny, co chtějí mít tohle léto...  celý článek

Siemens buduje špičkové technologické centrum v Plzni a nabízí příležitosti pro...
Siemens buduje špičkové technologické centrum v Plzni a nabízí příležitosti pro vývojáře

Technologická společnost Siemens otevře na přelomu roku nové vývojové a prototypové centrum v Plzni, pro které hledá až 200 vývojářů a testerů. Uvítá jak...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.