SCHUNK na výročním 60. ročníku brněnského MSV

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma SCHUNK se každý rok účastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a ani letos tomu nebude jinak.

SCHUNK na výročním 60. ročníku brněnského MSV | foto: SCHUNK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Německá strojírenská firma rodinného charakteru, která má více než 70letou tradici a je lídrem v upínací technice a v uchopovacích systémech, představí na téměř 100m2 jak své novinky, tak i osvědčené produkty.

Firma SCHUNK má sídlo v německém Lauffenu nad Neckarem. Je pod vedením vnoučat zakladatele – sourozenci Henrik A. Schunk a Kristina I. Schunk, jsou již třetí generací. Aktuálně má firma přes 3500 zaměstnanců v devíti závodech, ve 33 dceřiných společnostech a obchodní partnery ve více než 50 zemích po celém světě. Nabízí 11 000 standardních komponent, což je největší sortiment v oblasti upínací techniky a uchopovacích systémů od jednoho dodavatele. Mezi nejdůležitější odběratele patří výrobní závody, které se zabývají montážními, manipulačními i obráběcími procesy. Do okruhu zákazníků patří mimo jiné renomovaní výrobci strojů a zařízení, robotiky, automatizace a montážní manipulace, stejně jako všechny známé automobilky a jejich dodavatelé.

Na letošním MSV budou k vidění produkty z uchopovacích systémů, mezi které patří například rychovýměnný systém SWS, manuální výměnný systém SHS, různé kompenzační a protikolizní jednotky, speciální prsty z 3D tisku eGrip, pestrá nabídka chapadel, kolaborativní chapadlo JL1, senzory, rotační jednotky, lineární moduly a mnoho dalšího.

Z upínání bude k vidění například technologie magnetického upínání MAGNOS, upínací systém nulového bodu VERO-S, rozsáhlá řada upínačů nástrojů, vakuový upínací systém PLANOS, rychlovýměnný systém čelistí PRONTO, různá stacionární upínací zařízení, jako jsou sklíčidla, svěráky a jiné.

Tahákem budou robotické aplikace.

Jedním z exponátů bude robot předvádějící aplikaci s inteligentním chapadlem SCHUNK WSG 32. U tohoto plně řiditelného chapadla je v aplikaci využita možnost sledování polohy prstů a měření uchopovací síly. Díky těmto získávaným datům lze manipulovat s obrobky z různých materiálů, aniž by došlo k jejich poškození. Chapadlo WSG tak umožňuje manipulaci i s těmi nejdelikátnějšími předměty.

Další aplikací bude robot, který bude doplněn o silově momentový senzor Axia FT. Tento senzor je novinkou na poli silově momentových senzorů Schunk, jedná se o ekonomickou univerzální verzi, která nabízí využití i v sofistikovaných aplikací. Robot kopíruje dřevěnou konturu a pomocí dat získaných ze silově momentového senzoru AXIA upravuje svoji dráhu tak, aby byl ve všech bodech v kontaktu s deskou, ale zároveň na ni netlačil silou větší než dovolenou.

Hlavní roli v další úloze hraje robot s nosností 7 kg, který aktivně využívá plně automatizovaného rychlovýměnného systému. Dle aktuálních potřeb  si robot sám vymění potřebný nástroj, který je složen taktéž výhradně ze špičkových produktů firmy Schunk. Na prvním nástroji je použité PGN+, tedy 2prsté pneumatické chapadlo s patentovaným vícezubým vedením základních čelistí pro dosažení maximálních odolností vůči vnějším momentům. Toto chapadlo je doplněno kompenzační jednotkou AGE, která je schopna kompenzovat jakékoliv nepřesnosti v uchopení a tím  zabránit působení externích sil na koncové efektory a potažmo robot. Druhá nástroj PZN+, tedy 3prsté pneumatické chapadlo, taktéž s patentovaným vícezubým vedením základních čelistí. Na adaptéru je pak dále protikolizní jednotka OPR, která je schopna detekovat jakoukoliv potenciální kolizi v jejím samém počátku a tím pádem ochránit celý koncový efektor a ve výsledku i robota samotného. Poslední nástroj je vybaven paletizační rychlospojkou NSR+, která slouží k manipulaci s obrobky či přípravky na technologických paletách. Tyto palety se následně vkládají do strojního prostoru, například na unikátní systém nulového bodu VERO-S, který dokáže snížit přípravné časy až o 95 %. Dále se v této aplikaci nachází rotační jednotka SRU+, která se svým výkonem řadí mezi jednoznačné světové lídry v oblasti rotačních modulů. Na této jednotce je umístěno chapadlo DPG+, které slouží k přechytávání, je  kompletně utěsněné a dosahuje stupně krytí IP 67. Pro toto chapadlo není ani vysoce znečištěné prostředí žádnou výzvou. Dále vysokorychlostní odjehlovací robotické vřeteno FDB, které umožňuje naplno využít potenciál robotických dokončovacích prací. Poslední, ale stále velice důležitý komponent v této buňce je silově momentový senzor FT. Díky tomuto senzoru, snímajícímu síly a momenty ve všech 3 osách a momenty kolem těchto os v reálném čase, získá robot cit, který je potřeba i pro ty nejnáročnější a nejdelikátnější operace. 

V poslední robotické buňce bude robot v kombinaci se silově momentovým senzorem GAMMA FT. Jde o reálnou aplikaci z automobilového průmyslu, kde dochází k testování ovládacích prvků na středovém panelu vozu. Robot postupně zkouší silové a momentové charakteristiky jednotlivých tlačítek a  rotačních ovládacích prvků. Aplikace je unikátní díky know-how společnosti ELCOM, která dokázala synchronizovat robot a silový senzor tak, že velice přesně a rychle vyčítá informace o síle efektoru v závislosti na jeho poloze a skládá z nich následně charakteristiku testovacího dílce.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pavilon F, stánek 16

Nejčtenější

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Sledování televize je pro většinu Čechů jedním z hlavních způsobů relaxace, a o Vánocích to platí dvojnásob. Jak...

Další z rubriky

Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou

Hodinářství Koscom rozšiřuje své portfolio rostoucí legendou

Cesta k vrcholu a kýženému respektu není jednoduchá. Značce Carl F. Bucherer, která je nově dostupná v hodinářství...

Dr. Müller Pharma: Rodinná firma, co není na prodej

Ilustrační foto

Na fotbalovém hřišti se střetávají mužstva kuvajtských doktorů a farmaceutů. Všichni mají na dresech nápis Varikosan....

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Najdete na iDNES.cz