Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sbírka bratří Kremličků v aukci uspěla: kresba Toyen Sen se prodala za 580 000 Kč

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V nedělní aukci, pořádané pražskou síní European Arts v pražském hotelu Marriott se nabízelo 20 položek ze sbírky malíře Rudolfa Kremličky, jedné z nejvýraznějších osobností meziválečné avantgardy, a jeho bratra Ludvíka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Toyen, Sen | foto: European Arts

Nejvýznamnější položkou ze sbírky bratří Kremličků je kresba Toyen Sen z roku 1937 (akvarel a tuš na papíře), která je přípravnou kresbou k jejímu slavnému Obrazu Sen. Ta vyvolala velký zájem dražitelů na telefonu i v sále. Její cena vystoupala v jejich souboji na 580 000 korun. V případě Toyen jde o druhou nejvýše vydraženou kresbu autorky v historii českých aukcí.

Kresba Sen patřila malířovu bratrovi Ludívkovi, který ji získal až po Rudolfově předčasné smrti (Rudolf zemřel v roce 1932).

Josef Čapek, Dívka

Josef Čapek, Dívka

Linoryt Dívka Josefa Čapka (červený tisk) se vyvolával za 30 000 korun. Utkalo se o něj pět zájemců, kteří dražili po telefonu. Ti vyhnali jeho cenu až na 250 000 korun. Jedná se o autorův rekord v grafických dílech, který se tímto více než zdvojnásobil.

S velkým cenovým nárůstem změnila majitele také další práce Toyen ze sbírky bratří Kremličků, Surrealistická krajina (akvarel, tuš na papíře) z roku 1937. Vyvolávala se za 40 000 korun a nový majitel ji získal za 145 000 korun.

Z děl, jež nepatřila do sbírky bratří Kremličků byl v aukci mimo jiné kvaš Josefa Lady Zimní náves (1951). Jeho cena vyletěla ze 420 000 korun na 730 000 korun.

Další informace a obrazový materiál: European Arts, Senovážné nám. 8, Praha 1, tel. 233 342 293 mobil 602 468 308, e-mail: info@europeanarts.cz. Katalog je na: www.europeanarts.cz

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Najdete na iDNES.cz