Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sběrač ropných látek Ropák. Za den nasbírá až 900 litrů lehkého oleje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Skimmerový sběrač ropných látek Ropák je jednoduché a spolehlivé zařízení, které slouží ke sběru ropných látek z vodní hladiny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sběrač ropných látek Ropák

Sběrač ropných látek je vhodný pro metalurgické provozy, dopravní depa, využije se u trafostanic v energetice stejně jako ve skladech pohonných hmot. Mobilní variantu Ropáka používají i hasiči při únicích ropných látek do vodních toků a nádrží.

Základem jeho funkce je hadice z materiálu, který na sebe váže ropné látky. Skimmerová hadice zároveň odpuzuje vodu. Díky speciální úpravě hadice je sběr efektivní a v sesbírané ropné látce je minimální podíl vody.

Hadice je řešena jako smyčka, kterou pohání unášecí kotouč. Hadice s navázanou ropnou látkou je tažena z nádrže, na keramických stěrkách je ropná látka stírána a odtéká do sběrné vany a odtud do zásobní nádrže. Setřená hadice se vrací zpět na hladinu nádrže.

Čím vyšší je viskozita oleje, tím efektivněji sběrač ropných látek pracuje

Sběrač ropných látek za den sesbírá až 900 litrů lehkého oleje nebo až 2 000 litrů těžšího maziva. Čím vyšší je viskozita oleje, tím je sběr efektivnější.

Sběrač ropných látek Ropák

Ropák se vyrábí ve dvou provedeních - šikmé provedení R1 se hodí na nekolísající hladinu, která není příliš vzdálená od zařízení. Provedení svislé - R2, je vhodné do šachet a tam, kde je vzdálenost od hladiny větší. Zmíněný sběrač ropných látek je schopen vykompenzovat i určité kolísání hladiny.

Další příslušenství
Podle konkrétních podmínek použití Ropáka lze doplnit či nabídnout:

 • ovládací elektro skříň
 • elektromotor pro prostředí Eex
 • odklápěcí sběrnou vanu
 • sběrnou vanu s vestavěným odlučovačem vody
 • sběrnou nádrž požadovaného tvaru a rozměrů
 • nosnou konstrukci pevnou i mobilní
 • vypracování kompletního projektu sběru i odloučení ropných látek
 • poradenskou činnost

Další nabídka
Pro toho, kdo se raději přesvědčí, je možné:

 • odzkoušení sběru přímo na zařízení zákazníka
 • odzkoušení sběru na Vámi dodaném vzorku
 • zapůjčení zařízení na dlouhodobé zkoušky

Rozsah tohoto článku má sloužit pro základní informaci a tak nemůže postihnout celé spektrum využití Ropáka. Pokud budete mít zájem poradit s vaší konkrétní situací, obraťte se s důvěrou na odborníky. Kontakt najdete na www.ekona.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank
Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde o hlasy poroty a veřejnosti usilovalo...  celý článek

Siemens buduje špičkové technologické centrum v Plzni a nabízí příležitosti pro...
Siemens buduje špičkové technologické centrum v Plzni a nabízí příležitosti pro vývojáře

Technologická společnost Siemens otevře na přelomu roku nové vývojové a prototypové centrum v Plzni, pro které hledá až 200 vývojářů a testerů. Uvítá jak...  celý článek

Kdo fotí víc selfie: muži, nebo ženy? Výsledek vás možná překvapí.
Kdo fotí víc selfie: muži, nebo ženy? Výsledek vás možná překvapí

Léto je v plném proudu a víc než kdykoliv jindy teď máme mobilní telefon neustále po ruce. Umíte si ještě představit, vyrazit někam bez něho? Usnadňuje nám...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.