Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sběr elektroodpadu a nově i sběr baterií řeší REMA

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Sběr elektroodpadu a sběr baterií v ČR dosud nikdo nenabízel. Jeden z nejvýznamnějších kolektivních systémů REMA Systém rozšiřuje prostřednictvím nově založené společnosti REMA Battery své služby. K elektroodpadu bude zajišťovat i sběr všech typů použitých baterií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Baterie - elektroodpad | foto: ahr

Společnost REMA Battery, s.r.o., zpětně odebírá v rámci sběru baterií všechny typy, počínaje např. malými bateriemi běžné spotřeby (přenosných) přes akumulátory, automobilové nebo průmyslové baterie.

"Reagujeme na novelu zákona o odpadech (pozn. Zákon 297/2009 sb.), která stanovuje mnoho nových povinností pro výrobce či dovozce baterií a akumulátorů. Nabízíme jim proto, že za ně převezmeme veškeré zákonné povinnosti jejich zpětného odběru," uvedl Petr Kubernát, ředitel marketingu REMA Systém, a.s.

REMA Battery ale nechce vstupovat do konkurenčního boje s dosud jediným (monopolním) systémem Ecobat, který zpětně zajišťuje sběr baterií v ČR. "Nám jde především o nabídku komplexní služby v oboru sběru elektroodpadu. Spojení odběru vysloužilých elektrospotřebičů a baterií pod společnými "křídly" REMA je pro většinu subjektů velmi zajímavé. Navíc na trhu v ČR nikdo v takové šíři nic podobného nenabízí. I proto jdeme tímto směrem," dodal Kubernát.

Ministerstvo životního prostředí ČR schválilo žádost společnosti o sběr baterií v úterý 15. prosince 2009 a REMA Battery již zahájila svoji činnost. Během prvního roku plánuje, že osloví cca 1 000 výrobců /dovozců/ a v rámci svého systému by chtěla v roce 2010 zpětně odebrat minimálně 20% z hmotnosti baterií, které byly uvedeny na trh jejími klienty v roce předchozím.

A jak zjednodušeně vypadá princip zpětného sběru baterií?

REMA Battery převezme za všechny zájemce povinnosti vyplývající ze zákona o odpadech (až na některé výjimky stanovené v této zákonné normě). Každý kus baterie či akumulátoru je v souladu se zákonem zpoplatněn recyklačním příspěvkem, který jim REMA Battery vyfakturuje.

 Rema

Výhodou pro ně je, že nemusí platit žádný roční ani paušální poplatek. Uhradí pouze příslušnou částku za skutečný počet baterií uvedený na zdejší trh. REMA Battery za ně přebírá mimo samotný zpětný odběr i s tím spojenou administrativu. Výrobci/dovozci pouze jednou za čtvrt roku vyplní on-line počet kusů, který byl dán na trh v ČR.

Kde najdete místo věnující se sběru elektroodpadu?

Po dohodě s výrobcem nebo dovozcem baterií se zřídí sběrné místo (tzv. místo zpětného odběru). Sběr elektroodpadu může zaštítit firma, prodejna, obec, škola nebo i jiná instituce. REMA Systém zde hodlá využít i synergických efektů stávajících míst pro zpětný sběr elektroodpadu. Společnost totiž také velmi úspěšně nastartovala a nadále rozvíjí projekty ZELENÁ FIRMA a ZELENÁ OBEC, do kterých je v současné době zapojeno více než tisíc subjektů.

Svoz baterií bude zajištěn zdarma po naplnění sběrných boxů, které též bezplatně dodá. I když veřejnosti se novelizovaná legislativa v této oblasti přímo netýká, lidé budou díky tomu moci využívat rozšířeného počtu míst zajišťujících sběr elektroodpadu a baterií.

Více info lze získat na www.remabattery.cz nebo www.remasystem.cz .

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Nastala nová éra datového centra Coolhousing.
Nastala nová éra datového centra Coolhousing

Datové centrum Coolhousing otevírá po půl roce optimalizování infrastruktury novou éru služeb! Těšit se můžete nejen na vysokou dostupnost, perfektní...  celý článek

Prožijte Cool letní zážitky s datovým centrem Coolhousing.
Prožijte Cool letní zážitky s datovým centrem Coolhousing

Nenechte si ujít cool letní akci datového centra Coolhousing! Těšit se můžete na luxusní jízdu ve Ferrari, projet se v obrněném voze nebo prožít...  celý článek

Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života.
Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života

Láká vás si pořídit psychowalkman? Právě máte jedinečnou příležitost si naplno užívat život. Probíhající festival ,,Laxman“ nabízí jedinečnou slevu 3000 Kč na...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.