Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sběr elektroodpadu a nově i sběr baterií řeší REMA

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sběr elektroodpadu a sběr baterií v ČR dosud nikdo nenabízel. Jeden z nejvýznamnějších kolektivních systémů REMA Systém rozšiřuje prostřednictvím nově založené společnosti REMA Battery své služby. K elektroodpadu bude zajišťovat i sběr všech typů použitých baterií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Baterie - elektroodpad | foto: ahr

Společnost REMA Battery, s.r.o., zpětně odebírá v rámci sběru baterií všechny typy, počínaje např. malými bateriemi běžné spotřeby (přenosných) přes akumulátory, automobilové nebo průmyslové baterie.

"Reagujeme na novelu zákona o odpadech (pozn. Zákon 297/2009 sb.), která stanovuje mnoho nových povinností pro výrobce či dovozce baterií a akumulátorů. Nabízíme jim proto, že za ně převezmeme veškeré zákonné povinnosti jejich zpětného odběru," uvedl Petr Kubernát, ředitel marketingu REMA Systém, a.s.

REMA Battery ale nechce vstupovat do konkurenčního boje s dosud jediným (monopolním) systémem Ecobat, který zpětně zajišťuje sběr baterií v ČR. "Nám jde především o nabídku komplexní služby v oboru sběru elektroodpadu. Spojení odběru vysloužilých elektrospotřebičů a baterií pod společnými "křídly" REMA je pro většinu subjektů velmi zajímavé. Navíc na trhu v ČR nikdo v takové šíři nic podobného nenabízí. I proto jdeme tímto směrem," dodal Kubernát.

Ministerstvo životního prostředí ČR schválilo žádost společnosti o sběr baterií v úterý 15. prosince 2009 a REMA Battery již zahájila svoji činnost. Během prvního roku plánuje, že osloví cca 1 000 výrobců /dovozců/ a v rámci svého systému by chtěla v roce 2010 zpětně odebrat minimálně 20% z hmotnosti baterií, které byly uvedeny na trh jejími klienty v roce předchozím.

A jak zjednodušeně vypadá princip zpětného sběru baterií?

REMA Battery převezme za všechny zájemce povinnosti vyplývající ze zákona o odpadech (až na některé výjimky stanovené v této zákonné normě). Každý kus baterie či akumulátoru je v souladu se zákonem zpoplatněn recyklačním příspěvkem, který jim REMA Battery vyfakturuje.

 Rema

Výhodou pro ně je, že nemusí platit žádný roční ani paušální poplatek. Uhradí pouze příslušnou částku za skutečný počet baterií uvedený na zdejší trh. REMA Battery za ně přebírá mimo samotný zpětný odběr i s tím spojenou administrativu. Výrobci/dovozci pouze jednou za čtvrt roku vyplní on-line počet kusů, který byl dán na trh v ČR.

Kde najdete místo věnující se sběru elektroodpadu?

Po dohodě s výrobcem nebo dovozcem baterií se zřídí sběrné místo (tzv. místo zpětného odběru). Sběr elektroodpadu může zaštítit firma, prodejna, obec, škola nebo i jiná instituce. REMA Systém zde hodlá využít i synergických efektů stávajících míst pro zpětný sběr elektroodpadu. Společnost totiž také velmi úspěšně nastartovala a nadále rozvíjí projekty ZELENÁ FIRMA a ZELENÁ OBEC, do kterých je v současné době zapojeno více než tisíc subjektů.

Svoz baterií bude zajištěn zdarma po naplnění sběrných boxů, které též bezplatně dodá. I když veřejnosti se novelizovaná legislativa v této oblasti přímo netýká, lidé budou díky tomu moci využívat rozšířeného počtu míst zajišťujících sběr elektroodpadu a baterií.

Více info lze získat na www.remabattery.cz nebo www.remasystem.cz .

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Najdete na iDNES.cz