Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sardinie: potápění do moře a historie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Starobylý ostrov Sardinie obývaný již od mladší doby kamenné, bohatý na historické památky, jež sahají až do druhého tisíciletí před naším letopočtem, kdy vznikly jedinečné a tajemné nuragy. Sardinie je nejstarším a nečistším srdcem Středozemního moře.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nedotčená pokladnice historie Středozemí | foto: ©[Francesco Idini]/Fotky&Foto

Sardinie, země dávných předků. Tento ostrov byl starými Římany oprávněně považován za nejkrásnější perlu Středozemí. Jako po perle po něm všichni toužili. Během tisícileté historie byl žádaný, sváděný, dobývaný a okupovaný snad všemi národy, které kdy Středozemím brázdily.

Statečně však bojoval a odolával útokům z okolní pevniny. Ještě dnes si zachovává chvályhodnou chrabrost a hrdost, které z něj činí osobitý ostrov, zcela jiný než všechny ostatní. Tento ostrov nežije jen pevninou, ale i mořem, do kterého je tato perla zasazena.

Moře mu poskytuje obživu a podtrhává duch jeho dávných předků; vždyť právě jméno Středozemního moře, kterým je obklopen, se odvozuje od skutečnosti, že se nachází právě uprostřed zemí, mezi nimiž se po tisíciletích ukrývá a s nimiž sdílí svůj osud.

Tudy vedly fénické, kartaginské, řecké a etruské trojveslice, poté římské obchodní lodě, španělské galeony a koráby italských námořních republik, jež rozvážely zboží a šířily kulturu a civilizaci po celém Středomoří, a Sardinii na této ohromné křižovatce měly za svůj přirozený cíl. 

Sardské moře - nedotčená pokladnice historie Středozemí

Zdejší moře je plné historie. Například pohádkové mělčiny přímořského pobřeží mezi Bosou a Algherem skrývají nesčetné vraky jako svědky evropských dějin. Sardinie může dnes při podmořském potápění nabídnout nezapomenutelné zážitky a zkušenější potápěči se mohou přímo rukama dotýkat archeologických nálezů, jakými jsou například byzantské nákladní veslice a lodě z druhé světové války.

A proč ne, vypátrat třeba i nějaký další doposud neobjevený relikt. To vše můžete zažít díky agentuře Sardegna Travel za pouhé dvě hodiny, když využijete jejích pohodlných letů mezi Prahou a Olbií. 

Sardinie a potápění dostupné všem

Nebudou uspokojeni jen milovníci těchto aktivit, kterých je mezi Čechy tolik. I ten, kdo si chce prostě odnést jiné než obvyklé sportovní zážitky, může se zde začít potápět do nedotčeného ráje podmořského světa, prozkoumávat jeho dno a zjistit, že krásu a půvab sardského moře bychom mohli nalézt jen hodně daleko od Evropy.

Není ani zapotřebí být zkušenými potápěči; existuje mnoho potápěčských center, která organizují všem dostupné kurzy potápění podél celého sardského pobřeží. Jejich kvalifikovaní instruktoři vám pomohou při cestě za poznáním panenské přírody a dech beroucího mořského dna bohatého na ryby a historické vraky.

Nebo můžete přerušit zasloužený odpočinek na pláži a vydat se na výlet jen tak s potápěčskými brýlemi a šnorchlem. Již několik metrů od hladiny na vás čekají nezapomenutelné zážitky.

cestovní kancelář

©[Jordi Ferré]/Fotky&Foto

Algherské jeskyně - podmořský svět

Kam se vydat? Díky 1 849 kilometrům pobřeží Sardinie člověk neví ani, co si vybrat dřív. Začněme například úžasnou chráněnou mořskou rezervací u Asinary a Capo Caccia, které jsou rájem podmořských jeskyň na severovýchodní Sardinii s mělčinami u Capo Marargiu, kde žije početná kolonie supů. Na jednom konci zálivu Porto Conte nalezneme nejznámější jeskyni Sardinie, úžasnou Neptunovu jeskyni u Alghera, a neméně slavnou největší podmořskou jeskyni ve Středomoří - Nereovu jeskyni.

Stále na pobřeží u Alghera lze navštívit, i když jen po moři, jeskyni Pizzi e Ricami a stejně tak i blízké jeskyně Palombi a Verde, kde před sedmi tisíci lety měli dávní obyvatelé mysu svá pohřebiště. Zde můžeme zblízka obdivovat mělká dna a stěny pokryté venušinými vějíři a korály a obývané nejen ježdíky, smuhami, úhoři, mořany a chobotnicemi, ale i rournatci, murénami a treskami.

Nejodvážnější za doprovodu zkušeného průvodce mohou prozkoumat i jeskyně a podmořské tunely pomalu vyhloubené silou moře, jež vytvořilo tuto fantastickou podívanou.

Mohlo by se hodit

Dostupné ubytování v apartmánu

Pronájem apartmánu představuje zajímavou variantu, jak se levně ubytovat v Algheru: již od 1 800 Kč za noc je možné si pronajmout malý apartmán pro 4 osoby anebo od 2 500 Kč větší byt pro 6 osob.

Moře

©[Mauro Senna]/Fotky&Foto

Objevte za pár kaček poklady mořského světa Sardinie

V Algheře se organizují pravidelná doprovozená potápění. Již od 50 €, včetně zapůjčení vybavení, je možné objevit nádhery podmořského světa Sardinie. Kdybyste si chtěli udělat pěkný dárek, tak za 100 € kromě potápění si můžete dopřát i chutný oběd na palubě s čerstvými rybami právě ulovenými...třeba zrovna Vámi!

Andreas Pieralli pro SARDEGNA TRAVEL s.r.o.

Ve společnosti tisíce ryb, samostatně plujících nebo v hejnu, kterých jsou sardské vody plné, zažijete potápění bohaté na překvapivá setkávání s mořskou florou a faunou mimořádné krásy a půvabu, která ve vás dokonce vyvolají pochybnosti, zda se toto všechno podmořské království opravdu nachází v Evropě, jen dvě hodiny letadlem z Prahy, když jinak jsme zvyklí nacházet takovéto podmořské eldorádo v dalekých exotických destinacích. 

Korál - červené zlato Sardinie

Punta Giglio a Capo Caccia jsou doslova rájem korálů, které zde rostou ve všech puklinách mořského dna. Bez nutnosti bůhví jakého náročného potápění se můžete této vzrušující podívané rukama přímo dotýkat již po pěti až šesti metrech! Skalnaté dno je zde doslova poseté větvičkami pohádkového červeného zlata.

Ovidius ve svých Proměnách vypráví, že červený korál vznikl z krve Medúzy, které Perseus setnul hlavu. Jejím pohledem a krví všechno zkamenělo a při styku s pěnou vln zkameněly i řasy, které se krví zbarvily do ruda.

Nespornou královnou korálů je dnešní Alghero, město katalánské tradice a jazyka, jehož korály jsou považovány za nejcennější z celého Středomoří z hlediska jejich kvality, celistvosti a rubínově červeného zbarvení. Není náhodou, že město Alghero má ve svém znaku větvičku vzácného červeného korálu, který je řemeslnými klenotníky a zlatníky velice vyhledávanou surovinou, a výrobky z něj mají cenu zlata, v tomto případě červeného.

Zkrátka řečeno, Sardinie je ideálním místem pro aktivně trávenou dovolenou ve znamení všech vodních sportů: od jachtaření po potápění, od vodáctví po šnorchlování. Se Sardegna Travel se můžete potápět do moře a historie Sardinie.

Kontakty

SARDEGNA TRAVEL s.r.o.

Slovenská 1, 120 00 Praha 2, Czech Republic

www.sardegnatravel.cz | www.sardinie.cz | www.sardegna.cz

Facebook: SARDEGNA TRAVEL

Skype: sardegna02

Pobočka PARADISO

Obchodní pasáž Rozkvět

Panská 6, 602 00 Brno, Czech Republic

Skype: sardegna_paradiso

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Najdete na iDNES.cz