Sádrovláknité desky fermacell tlumí zvuk lépe než sádrokarton

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Civilizační a technický pokrok není vždy jen k našemu prospěchu. Vlivy prostředí mají na lidský organismus mnohdy stresující účinek. Jedním z těchto negativních vlivů je i nadměrné zatížení hlukem z okolního prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sádrovláknité desky fermacell tlumí zvuk lépe než sádrokarton - akusticke zkousky fermacell Silentio | foto: Fermacell

Příliš silné, příliš časté, v nevhodnou dobu nebo na nevhodném místě se vyskytující zvuky jsou pro náš organismus nežádoucí. Způsobují rozmrzelost, nesoustředěnost, ruší v práci. Sádrovláknité desky fermacell nás mohou této nepříjemnosti

piktogram akustická izolace

Abychom mohli posoudit "výkonnost" jednotlivých stěn v oblasti tlumení hluku, měli bychom znát základní abecedu akustiky. Do ní patří pojmy jako vzduchová neprůzvučnost a kročejová neprůzvučnost. 

Vzduchová neprůzvučnost je schopnost dělící konstrukce bránit šíření zvuku vzduchem, je to vlastně rozdíl hladin zvuku mezi vysílací a přijímací místností. Pro snadnou orientaci a snadné porovnání jednotlivých konstrukcí mezi sebou se používá ukazatel vzduchové neprůzvučnosti Rw. Udává se v dB a čím je její hodnota vyšší, tím je konstrukce lepší. I rozdíl 5 dB je pro životní komfort důležitý - hlasité rádio od sousedů je ještě slyšet při Rw = 57dB, stačí však zvýšit tento parametr na 62dB a ani po zvuku rádia nebude ani stopy.

Sádrovláknité desky fermacell izolují zvuk mnohem lépe než sádrokarton

I u vzduchové neprůzvučnosti fermacell nad sádrokartonem vítězí - sádrovláknité desky fermacell mají vyšší hodnoty vzduchové neprůzvučnosti než například sádrokartonové desky - například jednovrstvá příčka s deskou fermacell má lepší akustické vlastnosti než dvojvrstvě opláštěná sádrokartonová příčka.

Kročejový zvuk vzniká chůzí po podlaze nebo nárazy na stavební konstrukci a šíří se konstrukcí do sousedních místností, kde se šíří vzduchem. Normální chůze je ještě zřetelně slyšet při hladině kročejové neprůzvučnosti 63 dB, zvuky chůze pak již nejsou prakticky slyšitelné při hladině 43 dB. Stačí tedy rozdíl 20 dB a váš život v domě nebo bytě budete vnímat úplně jinak. A jak se s problémem kročejového zvuku vyrovnávají podlahové sádrovláknité desky fermacell? 

voštinový systém fermacell - zvukově vysoce izolační podlahový systém

Stačí základní informace o posledních novinkách. Nový podlahový prvek fermacell 2E35 byl vyvinut k zlepšení kročejového útlumu masivních stropů v obytných prostorech, např. u betonových stropů. Tato loňská novinka nabízí optimální systémové řešení a vyniká minimální tloušťkou skladby. Při použití sádrovláknité desky spolu s 20 mm vyrovnávacího podsypu fermacell dokáže zlepšit kročejový útlum až o 31dB!

A letošní premiéra - podlahové prvky fermacell Silentio - má za sebou i akustické zkoušky ve zkušebně CSI ve Zlíně. Na základě testování byly prokázány výsledky, které výrazně převyšují hodnoty dosud běžně používaných materiálů.

Jen pro zajímavost, naměřené hodnoty kročejové neprůzvučnosti dosahovaly hodnot pouze 40 dB, přičemž norma v případě rodinných domů činí 63 dB a u bytových domů 55 dB. Je tak zcela zřejmé, že se jedná o hodnoty, které dokazují, že materiály fermacell stojí na špici stavebních materiálů a podlahy s těmito prvky fungují jako účinné tlumiče hluku.

tabulka fermacell Silentio


Autor:

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Hygienická koupelna. Jak jí co nejlépe docílit?

Hygienická koupelna – jak jí co nejlépe docílit?

Hygienická koupelna nemusí být jen planým snem. Záleží především na tom, jak si ji zařídíme. Lépe se tak udržuje čistá.

Dechberoucí dárky, které chtějí rockové hvězdy i evropská smetánka

Luxusní povlečení Persia řady Excellent je nejvyšší řadou exkluzivního zboží z...

Stále přemýšlíte nad originálním a krásným dárkem na Vánoce, který rozzáří úsměv na tváři vašim blízkým a který je bude...

Do Tvrze Krassa za nezapomenutelnými zážitky i odpočinkem

Do Tvrze Krassa za nezapomenutelnými zážitky i odpočinkem

Zázemí pro odpočinek se zaručeným soukromím, z dosahu ruchu velkoměsta a přitom s rychlým dojezdem. To jsou v dnešní...

Najdete na iDNES.cz