Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

S rozmetači soli ošetříte chodníky i příjezdové cesty před svým domem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Na začátku ledna převládají na území České republiky dešťové a smíšené srážky, které v kombinaci s teplotou kolem 0°C vytvářejí námrazu. Zimní údržba chodníků je důležitá, neboť neošetřené komunikace jsou nebezpečné.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tento rozmetač je velmi výkonný, na plný zásobník dokáže ošetřit až 10.000 m2. Sypač je poháněný převodovkou s ocelovými koly. | foto: DAKR spol. s r. o. - zahradní sekačky

Ledu a sněhu se nebojíme

Nejpoužívanějším prostředkem v boji s ledem a sněhem je posypová sůl neboli chlorid solný (NaCl). Minimální teplota, do které ji lze efektivně využívat, je cca −7 °C, při nižších teplotách je výhodné použití písku, kamenné drti atd.

S rozmetači soli bezpečně před svým domem ošetříte chodníky i příjezdové cesty

Velmi výkonný pomocník v profi provedení zvládne na jeden plný zásobník ošetřit až 1.000 m², max. šíe posypu 4,5 metru. Kapacita zásobníku je rovných 40 kg

Doporučené dávkování posypové soli

S rozmetači soli bezpečně před svým domem ošetříte chodníky i příjezdové cesty

Ruční rozmetadlo soli v provedení KRH - 02 Mont Blanc

Jako preventivní posyp aplikujeme 10g soli/m2, při náledí je to 20 g soli/m2. V extrémních zimních podmínkách, kdy zároveň sněží a chlorid sodný se ředí padajícím sněhem a vodou z rozmrazovaného povrchu, je nutné zvýšit množství vysypávané soli na 40 g/m2, nižší dávka je neúčinná.

K rychlému a rovnoměrnému rozprostření posypového materiálu lze využít kolových rozmetačů, které dělíme do několika skupin.

S ohledem na způsob vysypání rozlišujeme:

- rotační rozmetadla, jejichž maximální pracovní záběr činí 1 až 4 metry

- liniová rozmetadla, která vysypávají posyp na přesně vymezený pás a chrání tím okolí od zasolení

S rozmetači soli bezpečně před svým domem ošetříte chodníky i příjezdové cesty

Tažené rozmetadlo soli v provedení KRH - 04 FUJI se sadou pro provoz na veřejných komunikacích

Dále můžeme rozlišovat rozmetadla:

- tlačená, která využijete v létě i pro hnojení trávníků na zahradách, v parcích atd.

- tažená, ke kterým je možné vydat technické osvědčení k provozu na pozemních komunikacích a provozovatel s nimi za běžným automobilem provede údržbu všech veřejných komunikací.

Uvedené typy rozmetadel můžeme obvykle použít i k vysypávání směsi soli s pískem, případně samotného písku, kamenné drti, umělých hnojiv atd.

Zimní údržba s profesionálními rozmetadly DAKR

Firma DAKR je výrobcem několika typů ručně tlačených rozmetadel soli, která využijete u rodinných domů, v areálech firem, u benzínových pump a na chodnících. Větší stroje jsou řešené jako přívěsné vozíky, které můžete připojit ke zcela běžnému osobnímu automobilu, za traktor, případně i za zahradní traktor, vysokozdvižný vozík atd.; takto ošetříte i větší parkoviště, příjezdové cesty a areály firem. Za příplatek umožňují k vybraným typům vydání technického osvědčení a speciální sady pro provoz na veřejných komunikacích.

Pohon rozmetadel je řešený od kol převodovkou, přičemž jej lze při přejezdu vypnout. Zásobník je z polyetylenu, který je velmi odolný proti mechanickému poškození i extrémním klimatickým podmínkám. Exponované části přicházející do styku se solí jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Výrobky DAKR hledejte výhradně ve specializovaných prodejnách zahradní techniky, které současně zajišťují i záruční a pozáruční servis.

Bližší informace o všech typech rozmetadel, seznam prodejců a kontakt na výrobce najdete na www.dakr.com.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.