Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S průvodci na cesty od freytag & berndt zjistíte, jak chutná svět

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00
Také patříte mezi ty, co považují výjezd do cizích krajů za jedinečný zážitek? Pokud plánujete vydat se na cesty a zatím nevíte, kterou z destinací naší planety zvolit, nechte se inspirovat některým z dlouhé řady průvodců nakladatelství freytag & berndt.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Za typickými hrázděnými domy jižního Německa, na slunné pláže ostrove Tenerife i do centra světové módy a umění, tam všude se nyní můžete vypravit s novými průvodci nakladatelství freytag & berndt. | foto: Nakladatelství freytag & berndt

Všechny texty jsou psané českými autory a kromě podrobného popisu nejvýznamnějších pamětihodností obsahují i neocenitelné informace týkající se základních údajů o dané lokalitě. Dále v nich naleznete celou řadu užitečných rad a doporučení, podrobné mapy a pro příznivce techniky jsou přichystány i elektronické verze do mobilu či tabletu.

Poznávání světa kolem nás patří k těm nejvíce fascinujícím chvílím našeho života. Cestování člověku nejen rozšiřuje vědění o světě, často daleko více, než hodiny strávené v knihovnách, ale v neposlední řadě nám pomáhá oprostit se od předsudků, strachů z cizího i od pocitu vlastní nenahraditelnosti: jak ostatně jednou prohlásil francouzský prozaik Gustave Flaubert, „cestování učiní člověka skromným, neboť zjistí, jak malý kousek planety zabírá“.

Už více jak dvě desetiletí nabízí nakladatelství freytag & berndt českým nadšencům do cest po světě i po naší vlasti nepřeberné množství průvodců a map, díky kterým zavítáte na ty nejúžasnější kouty světa, poznáte nádherné pamětihodnosti, přírodní krásy, ale také chutě a vůně vzdálených i blízkých destinací a samozřejmě se seznámíte s obyvateli, neboť teprve lidé, jejich naturel a způsob života, dodávají každému místu tu správnou příchuť.

V polovině února se na pultech knihkupectví objevil výborně zpracovaný průvodce po francouzské metropoli. Že je Paříž „pohyblivý svátek“, město, do něhož má člověk neustále tendenci se vracet, věděl už americký nobelista Ernest Hemingway. Od doby, kdy vysedával v tamních kavárničkách a živě debatoval s ostatními intelektuály, se na pověstném šarmu místa dýchajícího bohémských životem a elegancí nic nezměnilo.

Milovníci dobrého piva, ale i ti, kteří spíše dávají přednost středověkým památkám, zase jistě ocení aktualizovanou verzi skvělého průvodce po jižním Německu, vydaného počátkem března. Tehdy vyšlo rovněž putování po tajemných a barvami zářících indonéských ostrovech Bali a Lomboku a na konci března pak průvodce po největším a nejoblíbenějším z Kanárských ostrovů Tenerife. Pro stále se zvyšující zájem českých turistů objevovat krásy Polska připravil freytag & berndt aktualizovanou verzi doplněnou o celou řadu zajímavostí, s nimiž se u našich severních sousedů můžete setkat.

Pro ty, co preferují malebné zelené stráně zdobené vesničkami a kostely či azurově modré řeky Alp, je jako stvořené Slovinsko, nejčerstvější titul, který vychází právě v těchto dnech. Na konci června se můžete těšit i na aktualizované vydání průvodce po Portugalsku, zemi vonící oceánem a portským vínem.

Průvodce po Slovinsku, zemičce na pomezí střední Evropy a Balkán, a po...

Průvodce po Slovinsku, zemičce na pomezí střední Evropy a Balkán, a po pestrobarevném „ostrově bohů“ si již můžete zakoupit. Portugalsko se na pultech knihkupectví objeví v průběhu června

A jaké průvodce můžete ještě v průběhu roku očekávat? Milovníci Orientu se mohou těšit na průvodce po starobylém Istanbulu. Barvitá historie zanechala na podobě města rozprostírajícího se na dvou kontinentech nesmazatelnou stopu. S průvodcem se tak vydáte po stopách byzantských císařů i osmanských sultánů, zavítáte k honosným chrámům, fascinujícím mešitám a neminete ani legendární Velký bazar.

Istanbul ale nejsou jen památky, neopakovatelným zážitkem je posadit se do některé z typických kavárniček a taveren, odkud můžete při silné turecké kávě či vodní dýmce pozorovat zlatě se třpytící vody Bosporu a nerušeně nasávat nezaměnitelnou atmosféru tohoto jedinečného místa.

Připravovaný průvodce po „Perle na Bosporu“, městě nádherných chrámů i...

Připravovaný průvodce po „Perle na Bosporu“, městě nádherných chrámů i typických tureckých kavárniček.

Na léto však pro vás freytag & berndt připravuje průvodce, který se dosud v českém prostředí neobjevil, a je tak z tohoto hlediska naprostým unikátem. Srbsko, země prodchnutá historií, jedinečnou lidovou kulturou i neodolatelným temperamentem tamního přátelského obyvatelstva se vám představí již počátkem prázdnin!

Klášter Krušedol z počátku 16. století, ležící v pohoří Fruška Gora, je jednou...

Klášter Krušedol z počátku 16. století, ležící v pohoří Fruška Gora, je jednou z mnoha pamětihodností Srbska. První český turistický průvodce po této malebné balkánské zemi je pro vás připraven již na toto léto! (Zdroj: commons.wikipedia.org)

Každý turistický průvodce vedle podrobného popisu míst nabízí také část věnovanou všeobecným informacím, v níž se seznámíte s historií a uměním dané lokality, dozvíte se zajímavosti z tamní flóry a fauny, poznáte tradice i specifické zvyklosti. Spolu s průvodci, z nichž každý obsahuje bohatý obrazový materiál, zavítáte nejen na proslulé akce a slavnosti, ale samozřejmě i do kuchyně, neboť kde lze lépe proniknout do atmosféry země či města, než za prostřenou tabulí!

Nechybí ani množství rad a praktických kontaktů, slovníček nejzákladnějších frází, podrobné plány měst a mapy oblastí. Součástí je rovněž velká přílohová mapa celého regionu či daného státu. Grafické rozvržení publikace využívá sadu piktogramů, které výrazně ulehčují orientaci v textu. Spolu s nezbytným rejstříkem rychle najdete vše, co vás zajímá. Novinkou je doplnění tištěného průvodce o multimediální obsah, například videa, díky kterým si uděláte ještě lepší představu o popisovaných místech.

Freytag & berndt nabízí jako jediné nakladatelství v ČR turistické průvodce z pera výlučně českých autorů – ať už se jedná o základní poznatky o dané lokalitě, sportovní vyžití nebo zábavu, to vše je nahlíženo prizmatem českého turisty, a tedy nám kulturně blízkýma očima.

Průvodce si nyní můžete přečíst i v mobilním telefonu a na tabletu. Nakladatelství freytag & berndt kompletně převedlo obsah svých titulů do digitální podoby, a je možné je tak stahovat za velmi přijatelné ceny do mobilní aplikace PhoneMaps, která je zdarma k dostání v globálních obchodech Apple Store, Google Play Store či Windows Phone Store. Aplikace umožňuje používat průvodce novým praktickým způsobem, k čemuž čtenářům slouží řada funkcí, jako jsou zoomovatelné mapy, lokalizace uživatele i jednotlivých turistických zajímavostí, možnost vkládání i zaznamenávání tras i oblíbených míst.

V aplikaci PhoneMaps si zcela zdarma můžete stáhnout průvodce po Černé Hoře, na němž si můžete vyzkoušet všechny funkce a výhody tohoto interaktivního produktu. Nakladatelství rovněž připravuje převedení všech svých průvodců do několika formátů pro elektronické čtečky knih.

Tak šťastnou cestu za poznáváním naší vlasti, Evropy i vzdálenějších destinací! Ze široké nabídky průvodců (více na webu www.freytagberndt.cz) si jistojistě vyberete místo, které se možná na celý život stane vaší srdeční záležitostí.

Nejčtenější

Tipy na způsoby úpravy sladkovodních ryb: Pochutnejte si na české rybě.
Tipy na způsoby úpravy sladkovodních ryb: Pochutnejte si na české rybě

S čerstvou rybou máte jistotu, že kupujete zdravé a voňavé maso. Při správné úpravě se můžete vyhnout i kostem, které jsou pro mnoho lidí nepřekonatelnou...  celý článek

Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner.
Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner

Institut pro politiku a společnost pořádá s partnery druhý ročník úspěšné mezinárodní konference Výzvy pro Evropu, která se uskuteční 25. září v...  celý článek

Nastala nová éra datového centra Coolhousing.
Nastala nová éra datového centra Coolhousing

Datové centrum Coolhousing otevírá po půl roce optimalizování infrastruktury novou éru služeb! Těšit se můžete nejen na vysokou dostupnost, perfektní...  celý článek

Vytápěná podlaha vám může dopřát až o 30 % tepla navíc. Jak?
Vytápěná podlaha vám může dopřát až o 30 % tepla navíc. Jak?

Láká vás vytápěná podlaha, která vás bude v zimě krásně hřát do chodidel? Vaše malé děti si na ní budou moci spokojeně hrát a doma budete mít útulné teplo....  celý článek

Když vinylová podlaha nemusí být jen na podlaze.
Když vinylová podlaha nemusí být jen na podlaze

Napadlo vás někdy, že vinylová podlaha nemusí být jen na podlaze, ale můžete jí ozvláštnit také stěny. Vinylové dílce si rychle našly cestu do našich...  celý článek

Další z rubriky

Řeka Zrmanja, Chorvatsko
TOP 10 míst, kam v Evropě na vodu

S nedostatkem vhodných míst na kayaking, rafting či kánoe nebyl v Evropě nikdy problém, spíš naopak. Kdo si má z těch nekonečných možností vybrat? Sestavili...  celý článek

Cestování Čechů se mění. Nová rizika vyvíjí tlak na kvalitu služeb.
Cestování Čechů se mění. Nová rizika vyvíjí tlak na kvalitu služeb

Za poslední dva roky se výrazně změnily trendy v cestování. Prioritou ve výběru dovolené je bezpečnost. Cestovní kanceláře proto evidují zvýšený zájem o nové...  celý článek

Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev.
Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev

Užijte si dovolenou se vším všudy bez toho, abyste se museli ohlížet na cenu. Ubytujte se v Lipno Lake Resort a vaše dovolená s dětmi na Lipně se stane...  celý článek

Dacia Duster PRODÁVÁ AUTORIZOVANÝ...
Dacia Duster PRODÁVÁ AUTORIZOVANÝ...

r.v. 2017, naj. 10 km, diesel, 1. majitel
449 700 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.