Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S průvodci na cesty od freytag & berndt zjistíte, jak chutná svět

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také patříte mezi ty, co považují výjezd do cizích krajů za jedinečný zážitek? Pokud plánujete vydat se na cesty a zatím nevíte, kterou z destinací naší planety zvolit, nechte se inspirovat některým z dlouhé řady průvodců nakladatelství freytag & berndt.

Za typickými hrázděnými domy jižního Německa, na slunné pláže ostrove Tenerife i do centra světové módy a umění, tam všude se nyní můžete vypravit s novými průvodci nakladatelství freytag & berndt. | foto: Nakladatelství freytag & berndt

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Všechny texty jsou psané českými autory a kromě podrobného popisu nejvýznamnějších pamětihodností obsahují i neocenitelné informace týkající se základních údajů o dané lokalitě. Dále v nich naleznete celou řadu užitečných rad a doporučení, podrobné mapy a pro příznivce techniky jsou přichystány i elektronické verze do mobilu či tabletu.

Poznávání světa kolem nás patří k těm nejvíce fascinujícím chvílím našeho života. Cestování člověku nejen rozšiřuje vědění o světě, často daleko více, než hodiny strávené v knihovnách, ale v neposlední řadě nám pomáhá oprostit se od předsudků, strachů z cizího i od pocitu vlastní nenahraditelnosti: jak ostatně jednou prohlásil francouzský prozaik Gustave Flaubert, „cestování učiní člověka skromným, neboť zjistí, jak malý kousek planety zabírá“.

Už více jak dvě desetiletí nabízí nakladatelství freytag & berndt českým nadšencům do cest po světě i po naší vlasti nepřeberné množství průvodců a map, díky kterým zavítáte na ty nejúžasnější kouty světa, poznáte nádherné pamětihodnosti, přírodní krásy, ale také chutě a vůně vzdálených i blízkých destinací a samozřejmě se seznámíte s obyvateli, neboť teprve lidé, jejich naturel a způsob života, dodávají každému místu tu správnou příchuť.

V polovině února se na pultech knihkupectví objevil výborně zpracovaný průvodce po francouzské metropoli. Že je Paříž „pohyblivý svátek“, město, do něhož má člověk neustále tendenci se vracet, věděl už americký nobelista Ernest Hemingway. Od doby, kdy vysedával v tamních kavárničkách a živě debatoval s ostatními intelektuály, se na pověstném šarmu místa dýchajícího bohémských životem a elegancí nic nezměnilo.

Milovníci dobrého piva, ale i ti, kteří spíše dávají přednost středověkým památkám, zase jistě ocení aktualizovanou verzi skvělého průvodce po jižním Německu, vydaného počátkem března. Tehdy vyšlo rovněž putování po tajemných a barvami zářících indonéských ostrovech Bali a Lomboku a na konci března pak průvodce po největším a nejoblíbenějším z Kanárských ostrovů Tenerife. Pro stále se zvyšující zájem českých turistů objevovat krásy Polska připravil freytag & berndt aktualizovanou verzi doplněnou o celou řadu zajímavostí, s nimiž se u našich severních sousedů můžete setkat.

Pro ty, co preferují malebné zelené stráně zdobené vesničkami a kostely či azurově modré řeky Alp, je jako stvořené Slovinsko, nejčerstvější titul, který vychází právě v těchto dnech. Na konci června se můžete těšit i na aktualizované vydání průvodce po Portugalsku, zemi vonící oceánem a portským vínem.

Průvodce po Slovinsku, zemičce na pomezí střední Evropy a Balkán, a po...

Průvodce po Slovinsku, zemičce na pomezí střední Evropy a Balkán, a po pestrobarevném „ostrově bohů“ si již můžete zakoupit. Portugalsko se na pultech knihkupectví objeví v průběhu června

A jaké průvodce můžete ještě v průběhu roku očekávat? Milovníci Orientu se mohou těšit na průvodce po starobylém Istanbulu. Barvitá historie zanechala na podobě města rozprostírajícího se na dvou kontinentech nesmazatelnou stopu. S průvodcem se tak vydáte po stopách byzantských císařů i osmanských sultánů, zavítáte k honosným chrámům, fascinujícím mešitám a neminete ani legendární Velký bazar.

Istanbul ale nejsou jen památky, neopakovatelným zážitkem je posadit se do některé z typických kavárniček a taveren, odkud můžete při silné turecké kávě či vodní dýmce pozorovat zlatě se třpytící vody Bosporu a nerušeně nasávat nezaměnitelnou atmosféru tohoto jedinečného místa.

Připravovaný průvodce po „Perle na Bosporu“, městě nádherných chrámů i...

Připravovaný průvodce po „Perle na Bosporu“, městě nádherných chrámů i typických tureckých kavárniček.

Na léto však pro vás freytag & berndt připravuje průvodce, který se dosud v českém prostředí neobjevil, a je tak z tohoto hlediska naprostým unikátem. Srbsko, země prodchnutá historií, jedinečnou lidovou kulturou i neodolatelným temperamentem tamního přátelského obyvatelstva se vám představí již počátkem prázdnin!

Klášter Krušedol z počátku 16. století, ležící v pohoří Fruška Gora, je jednou...

Klášter Krušedol z počátku 16. století, ležící v pohoří Fruška Gora, je jednou z mnoha pamětihodností Srbska. První český turistický průvodce po této malebné balkánské zemi je pro vás připraven již na toto léto! (Zdroj: commons.wikipedia.org)

Každý turistický průvodce vedle podrobného popisu míst nabízí také část věnovanou všeobecným informacím, v níž se seznámíte s historií a uměním dané lokality, dozvíte se zajímavosti z tamní flóry a fauny, poznáte tradice i specifické zvyklosti. Spolu s průvodci, z nichž každý obsahuje bohatý obrazový materiál, zavítáte nejen na proslulé akce a slavnosti, ale samozřejmě i do kuchyně, neboť kde lze lépe proniknout do atmosféry země či města, než za prostřenou tabulí!

Nechybí ani množství rad a praktických kontaktů, slovníček nejzákladnějších frází, podrobné plány měst a mapy oblastí. Součástí je rovněž velká přílohová mapa celého regionu či daného státu. Grafické rozvržení publikace využívá sadu piktogramů, které výrazně ulehčují orientaci v textu. Spolu s nezbytným rejstříkem rychle najdete vše, co vás zajímá. Novinkou je doplnění tištěného průvodce o multimediální obsah, například videa, díky kterým si uděláte ještě lepší představu o popisovaných místech.

Freytag & berndt nabízí jako jediné nakladatelství v ČR turistické průvodce z pera výlučně českých autorů – ať už se jedná o základní poznatky o dané lokalitě, sportovní vyžití nebo zábavu, to vše je nahlíženo prizmatem českého turisty, a tedy nám kulturně blízkýma očima.

Průvodce si nyní můžete přečíst i v mobilním telefonu a na tabletu. Nakladatelství freytag & berndt kompletně převedlo obsah svých titulů do digitální podoby, a je možné je tak stahovat za velmi přijatelné ceny do mobilní aplikace PhoneMaps, která je zdarma k dostání v globálních obchodech Apple Store, Google Play Store či Windows Phone Store. Aplikace umožňuje používat průvodce novým praktickým způsobem, k čemuž čtenářům slouží řada funkcí, jako jsou zoomovatelné mapy, lokalizace uživatele i jednotlivých turistických zajímavostí, možnost vkládání i zaznamenávání tras i oblíbených míst.

V aplikaci PhoneMaps si zcela zdarma můžete stáhnout průvodce po Černé Hoře, na němž si můžete vyzkoušet všechny funkce a výhody tohoto interaktivního produktu. Nakladatelství rovněž připravuje převedení všech svých průvodců do několika formátů pro elektronické čtečky knih.

Tak šťastnou cestu za poznáváním naší vlasti, Evropy i vzdálenějších destinací! Ze široké nabídky průvodců (více na webu www.freytagberndt.cz) si jistojistě vyberete místo, které se možná na celý život stane vaší srdeční záležitostí.

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn startuje svoji čtvrtou sezonu

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn

Při svém výletu na Jižní Moravu neopomeňte navštívit malebnou vísku Boskovštejn. Zdejší expozici věnovanou historii...

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

Dovolená snů na ostrově Mauricius

Mauricius

Zamilované páry, rodiny s dětmi, party kamarádů či nadšení golfisté. Ti všichni si přijdou na své na Mauriciu, který je...

Najdete na iDNES.cz