Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S FORPSI Cloud postavíte vlastní datacentrum

  7:00aktualizováno  7:00
Díky vlastnímu datovému centru a spolehlivému připojení k páteřní síti je značka FORPSI úspěšná nejen v poskytování hostingu. Aktuálním trendům odpovídá nabídka služeb FORPSI Cloud.

S FORPSI Cloud postavíte vlastní datacentrum | foto: INTERNET CZ, a.s.

Mít ve firmě vlastní server, to bylo donedávna znakem úspěchu. Starat se o fyzický server nebo platit provoz pronajatého stroje ale přestává být poslední dobou in. Daleko výhodnější je prostě cloudové řešení.

Vstříc této poptávce vychází společnost INTERNET CZ, která tyto služby nabízí pod souhrnným názvem FORPSI Cloud - www.forpsicloud.cz.

CO JE TO CLOUD?

Na "cloudu“ (oblak, mrak) jsou založeny služby, programy či aplikace, které nepracují lokálně na počítači, ale na síti počítačů nebo serverů umístěných v kyberprostoru. Firma využívající cloud má IT infrastrukturu mimo sídlo podniku. Stará se o ni poskytovatel služeb. Uživatelům pak stačí jednoduché klientské aplikace nebo pracují  přímo v prohlížeči.

VÝHODY BRZY ODHALÍTE

Zákazníci dostávají s cloudem šanci soustředit se jenom na svůj projekt a přitom šetřit na pořizovacích nákladech. Není přece nutné zatěžovat se starostmi o provoz nebo upgrade hardwaru. Od toho jsou profesionálové, kteří provozují bezpečná datová centra a pečují o údržbu a provoz HW. Nejen velké firmy, ale i malí podnikatelé bez vlastního IT oddělení brzy zjišťují, jaké výhody cloud poskytuje – jednoduchost, flexibilitu, cenovou dostupnost a bezpečnost.

POSTAVTE SI DATACENTRUM

V cloudových službách ručí za veškerý hardware výhradně dodavatel. Zákazník si může během několika minut jako ze stavebnice vybudovat virtuální datacentrum, které se ve výsledku neliší od jeho fyzické obdoby. Zbaveni starostí o hardware a o dostupnost služeb, mají uživatelé dost času na to, aby mohli konfiguraci, výkon a využívaný prostor cloud serverů okamžitě upravovat podle aktuálních potřeb, a to nejen směrem nahoru.

ŠKÁLUJTE PODLE POTŘEB

K charakteristice cloudu patří i možnost okamžité změny parametrů. Při systému účtování na hodinovém základě zaplatí zákazník pouze ty prostředky, které skutečně využívá. Kromě toho, že může být dosaženo významných úspor, jsou vyloučeny nepříjemné situace, kdy draze pořízený server jednou není ani zdaleka využit a podruhé jeho kapacita nedostačuje.

PŘITAŽLIVÝ TREND

Cloud je přitažlivý a stává se běžnou součástí světa internetu. Firmy se už nerozhodují, zda zvolí řešení vlastní nebo v cloudu, ale který cloud jejich požadavkům lépe vyhovuje. Pro ty, kteří přemýšlí podobně, nabízí FORPSI služby Cloud Computing Pro, Cloud Computing Smart a virtuální zabezpečené úložiště Object Storage. Rodina FORPSI cloudů se nedávno rozrostla také o službu Cloud Monitoring, která umožňuje automaticky kontrolovat provoz serverů a v případě potíží okamžitě informovat e-mailem nebo SMS.

S FORPSI Cloud postavíte vlastní datacentrum

FORPSI Object Storage

TRADICE, ZKUŠENOST, STABILITA

Společnost INTERNET CZ, a.s., která na trhu působí pod značkou FORPSI,  v současné době spravuje více než 310 000 domén, z nichž téměř 2/3 jsou domény s koncovkou .CZ. Sídlo společnosti se nachází v jihočeské obci Ktiš v okrese Prachatice, kde je zároveň umístěno datacentrum FORPSI s nejmodernějším technickým vybavením a zabezpečením, ze kterého jsou obsluhováni nejen zákazníci z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Firma Copy General uspořádala v NN pojišťovně tzv. digitální rallye

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Služby Copy General pro NN pojišťovnu se dočkaly významného rozšíření. Koncem roku 2017 firma spustila službu...

MBA má smysl. Čím dál větší

MBA má smysl. Čím dál větší

Řemesla prý budou brzy více ceněná než vysokoškolské vzdělání. A víte proč? Protože vysokoškolský titul má dnes každý...

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem.

O státní hypotéky nebyl takový zájem, se kterým se počítalo. Před prvním dnem podání žádostí se někteří nezdráhali...

Najdete na iDNES.cz