Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S FORPSI Cloud postavíte vlastní datacentrum

  7:00aktualizováno  7:00
Díky vlastnímu datovému centru a spolehlivému připojení k páteřní síti je značka FORPSI úspěšná nejen v poskytování hostingu. Aktuálním trendům odpovídá nabídka služeb FORPSI Cloud.

S FORPSI Cloud postavíte vlastní datacentrum | foto: INTERNET CZ, a.s.

Mít ve firmě vlastní server, to bylo donedávna znakem úspěchu. Starat se o fyzický server nebo platit provoz pronajatého stroje ale přestává být poslední dobou in. Daleko výhodnější je prostě cloudové řešení.

Vstříc této poptávce vychází společnost INTERNET CZ, která tyto služby nabízí pod souhrnným názvem FORPSI Cloud - www.forpsicloud.cz.

CO JE TO CLOUD?

Na "cloudu“ (oblak, mrak) jsou založeny služby, programy či aplikace, které nepracují lokálně na počítači, ale na síti počítačů nebo serverů umístěných v kyberprostoru. Firma využívající cloud má IT infrastrukturu mimo sídlo podniku. Stará se o ni poskytovatel služeb. Uživatelům pak stačí jednoduché klientské aplikace nebo pracují  přímo v prohlížeči.

VÝHODY BRZY ODHALÍTE

Zákazníci dostávají s cloudem šanci soustředit se jenom na svůj projekt a přitom šetřit na pořizovacích nákladech. Není přece nutné zatěžovat se starostmi o provoz nebo upgrade hardwaru. Od toho jsou profesionálové, kteří provozují bezpečná datová centra a pečují o údržbu a provoz HW. Nejen velké firmy, ale i malí podnikatelé bez vlastního IT oddělení brzy zjišťují, jaké výhody cloud poskytuje – jednoduchost, flexibilitu, cenovou dostupnost a bezpečnost.

POSTAVTE SI DATACENTRUM

V cloudových službách ručí za veškerý hardware výhradně dodavatel. Zákazník si může během několika minut jako ze stavebnice vybudovat virtuální datacentrum, které se ve výsledku neliší od jeho fyzické obdoby. Zbaveni starostí o hardware a o dostupnost služeb, mají uživatelé dost času na to, aby mohli konfiguraci, výkon a využívaný prostor cloud serverů okamžitě upravovat podle aktuálních potřeb, a to nejen směrem nahoru.

ŠKÁLUJTE PODLE POTŘEB

K charakteristice cloudu patří i možnost okamžité změny parametrů. Při systému účtování na hodinovém základě zaplatí zákazník pouze ty prostředky, které skutečně využívá. Kromě toho, že může být dosaženo významných úspor, jsou vyloučeny nepříjemné situace, kdy draze pořízený server jednou není ani zdaleka využit a podruhé jeho kapacita nedostačuje.

PŘITAŽLIVÝ TREND

Cloud je přitažlivý a stává se běžnou součástí světa internetu. Firmy se už nerozhodují, zda zvolí řešení vlastní nebo v cloudu, ale který cloud jejich požadavkům lépe vyhovuje. Pro ty, kteří přemýšlí podobně, nabízí FORPSI služby Cloud Computing Pro, Cloud Computing Smart a virtuální zabezpečené úložiště Object Storage. Rodina FORPSI cloudů se nedávno rozrostla také o službu Cloud Monitoring, která umožňuje automaticky kontrolovat provoz serverů a v případě potíží okamžitě informovat e-mailem nebo SMS.

S FORPSI Cloud postavíte vlastní datacentrum

FORPSI Object Storage

TRADICE, ZKUŠENOST, STABILITA

Společnost INTERNET CZ, a.s., která na trhu působí pod značkou FORPSI,  v současné době spravuje více než 310 000 domén, z nichž téměř 2/3 jsou domény s koncovkou .CZ. Sídlo společnosti se nachází v jihočeské obci Ktiš v okrese Prachatice, kde je zároveň umístěno datacentrum FORPSI s nejmodernějším technickým vybavením a zabezpečením, ze kterého jsou obsluhováni nejen zákazníci z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Najdete na iDNES.cz