Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rychlost není cíl, ale prostředek k dosažení nejlepšího výsledku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zpracování velkých objemů dat v reálném čase pomocí SAP HANA je nečekaným zdrojem konkurenční výhody pro toho, kdo dokáže vidět svůj business novýma očima.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rychlost není cíl, ale prostředek k dosažení nejlepšího výsledku | foto: Sabris

Představte si svět, kde máte na očích brýle, které vám umožní vidět nový obraz jen jednou za hodinu. Představte si, že až druhý den se díky nim dozvíte, co jste předchozích 24 hodin dělali. Nebo se zamyslete, jaké by to bylo, kdyby vám lidé v hovoru odpovídali s jedno i více denním zpožděním.

Zdá se vám to absurdní?

Ale v téměř takovém světě přece žijete, jste-li manažer nebo zaměstnanec nějaké korporace či větší firmy. Data o podnikání společnosti, výsledky procesů, práce lidí, tržby. Často se o nich dozvídáte se zpožděním dnů, někdy i týdnů.

Prý to jinak nejde?

Často jste se s tím už smířili. Mnohdy se skutečně jedná o data, která stejně neumíte využít, než jako dokumentaci toho, co se už stalo. Obvykle tak pracuje váš informační systém a slyšíte věty jako: „Tohle pár hodin poběží… Je to velký objem dat…“ atd.

Ale co když?

Co jestli jsou okolo vás procesy, činnosti nebo výkony, které je potřeba řídit teď hned, s rychlými daty připravenými pro vaše rozhodování. Co když je ve vašich možnostech vyrovnávat poklesy výkonnosti díky operativnímu řízení vašich lidí, strojů či linek? Co kdyby aktuální znalost výsledků práce vašeho provozu, skladu či dílny umožňovaly vašim lidem, chovat se hospodárněji a dosahovat rychleji lepších výsledků?  

Konečně, kdo z nás by chtěl sedět za volantem třeba i jen pomalu jedoucího auta a řídit přitom podle nehybného obrazu nalepeného na čelním skle.

Takové procesy u vás nemáte?

Možná je to tak. Možná je vaše firma jednou z těch, kde lze každou chybu bez následků i dodatečně opravit. Třeba zrovna vám neutíkají zákazníci, kteří nebyli včas obslouženi. Snad nemáte žádný tým, který by potřeboval operativní přehled informací, kam právě teď napřít síly.

Nebo o tom jenom nevíte?

Například Mall.cz posílá ze skladu o rozloze dvou fotbalových hřišť přes 70 tisíc položek denně. Z 21 tisíc pozic se tam denně sbíhají desetitisíce vícekusových zásilek. Výkon zajišťuje nepočetná skupina (ve srovnání s jinými a pomalejšími provozy) manažerů a vychystávačů. 

Jejich hlavní konkurenční výhodou jsou technologií „in memory computing“ vybraná, vizualizovaná a v reálném čase dostupná data. To jim umožňuje pružně reagovat na nepředvídatelně a neustále se měnící nákupní chování více než milionu aktivních zákazníků i na striktní grafikon dopravců. Čekání se netoleruje a také nikdo čekat nemusí, ani na data ani na přislíbené zásilky.

Sabris – ukázka využití SAP HANA v Mall.cz

Sabris – ukázka využití SAP HANA v Mall.cz

Systém přehledných kokpitů, který z riskantní jízdy naslepo dělá „rallye plně pod kontrolou jezdce“, byl vyvinutý společností Sabris nad platformou SAP HANA. Neomylně sleduje výkon každého jednotlivce i průchodnost každého důležitého procesního článku. Výsledky dává k dispozici všem, kteří s těmito informacemi umí pracovat.

In memory technologie nebylo ještě nedávno jednoduché nasadit, neboť byla velmi nákladná svými nároky na HW. I to se však velmi rychle mění. Přečtěte si více.

To by u vás nepomohlo?

Probuďte se! Haló! Teď vás právě přemohl mikrospánek! Jestli jste právě za kormidlem něčeho, co se hýbe, mohlo by vás to mrzet.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou.
Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou

125 zemí světa, 25 let zkušeností, špičkoví průvodci – to nabízí Cestovní kancelář SEN, která startuje prodej poznávacích zájezdů first minute s rekordní 13%...  celý článek

Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost.
Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost

S desítkami poboček po celém světě, půlmiliardovým obratem a letitou tradicí se jazyková agentura Skřivánek řadí mezi přední agentury nejen u nás, ale i ve...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.