Rychlost není cíl, ale prostředek k dosažení nejlepšího výsledku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zpracování velkých objemů dat v reálném čase pomocí SAP HANA je nečekaným zdrojem konkurenční výhody pro toho, kdo dokáže vidět svůj business novýma očima.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rychlost není cíl, ale prostředek k dosažení nejlepšího výsledku | foto: Sabris

Představte si svět, kde máte na očích brýle, které vám umožní vidět nový obraz jen jednou za hodinu. Představte si, že až druhý den se díky nim dozvíte, co jste předchozích 24 hodin dělali. Nebo se zamyslete, jaké by to bylo, kdyby vám lidé v hovoru odpovídali s jedno i více denním zpožděním.

Zdá se vám to absurdní?

Ale v téměř takovém světě přece žijete, jste-li manažer nebo zaměstnanec nějaké korporace či větší firmy. Data o podnikání společnosti, výsledky procesů, práce lidí, tržby. Často se o nich dozvídáte se zpožděním dnů, někdy i týdnů.

Prý to jinak nejde?

Často jste se s tím už smířili. Mnohdy se skutečně jedná o data, která stejně neumíte využít, než jako dokumentaci toho, co se už stalo. Obvykle tak pracuje váš informační systém a slyšíte věty jako: „Tohle pár hodin poběží… Je to velký objem dat…“ atd.

Ale co když?

Co jestli jsou okolo vás procesy, činnosti nebo výkony, které je potřeba řídit teď hned, s rychlými daty připravenými pro vaše rozhodování. Co když je ve vašich možnostech vyrovnávat poklesy výkonnosti díky operativnímu řízení vašich lidí, strojů či linek? Co kdyby aktuální znalost výsledků práce vašeho provozu, skladu či dílny umožňovaly vašim lidem, chovat se hospodárněji a dosahovat rychleji lepších výsledků?  

Konečně, kdo z nás by chtěl sedět za volantem třeba i jen pomalu jedoucího auta a řídit přitom podle nehybného obrazu nalepeného na čelním skle.

Takové procesy u vás nemáte?

Možná je to tak. Možná je vaše firma jednou z těch, kde lze každou chybu bez následků i dodatečně opravit. Třeba zrovna vám neutíkají zákazníci, kteří nebyli včas obslouženi. Snad nemáte žádný tým, který by potřeboval operativní přehled informací, kam právě teď napřít síly.

Nebo o tom jenom nevíte?

Například Mall.cz posílá ze skladu o rozloze dvou fotbalových hřišť přes 70 tisíc položek denně. Z 21 tisíc pozic se tam denně sbíhají desetitisíce vícekusových zásilek. Výkon zajišťuje nepočetná skupina (ve srovnání s jinými a pomalejšími provozy) manažerů a vychystávačů. 

Jejich hlavní konkurenční výhodou jsou technologií „in memory computing“ vybraná, vizualizovaná a v reálném čase dostupná data. To jim umožňuje pružně reagovat na nepředvídatelně a neustále se měnící nákupní chování více než milionu aktivních zákazníků i na striktní grafikon dopravců. Čekání se netoleruje a také nikdo čekat nemusí, ani na data ani na přislíbené zásilky.

Sabris – ukázka využití SAP HANA v Mall.cz

Sabris – ukázka využití SAP HANA v Mall.cz

Systém přehledných kokpitů, který z riskantní jízdy naslepo dělá „rallye plně pod kontrolou jezdce“, byl vyvinutý společností Sabris nad platformou SAP HANA. Neomylně sleduje výkon každého jednotlivce i průchodnost každého důležitého procesního článku. Výsledky dává k dispozici všem, kteří s těmito informacemi umí pracovat.

In memory technologie nebylo ještě nedávno jednoduché nasadit, neboť byla velmi nákladná svými nároky na HW. I to se však velmi rychle mění. Přečtěte si více.

To by u vás nepomohlo?

Probuďte se! Haló! Teď vás právě přemohl mikrospánek! Jestli jste právě za kormidlem něčeho, co se hýbe, mohlo by vás to mrzet.

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Brzy zase přijde zima a bude se ptát, co jste dělali v létě. Stihli jste vyměnit kotel na tuhá paliva za pohodlnější...

Dr. Müller Pharma: Rodinná firma, co není na prodej

Ilustrační foto

Na fotbalovém hřišti se střetávají mužstva kuvajtských doktorů a farmaceutů. Všichni mají na dresech nápis Varikosan....

NADH, DLPA, DMAE. Co všechno o nich víte?

NADH, DLPA, DMAE - co všechno o nich víte?

Nejsou to náhodné shluky písmenek, ale účinné látky, které příznivě působí na náš organismus. Pokud se cítíte unaveni,...

Najdete na iDNES.cz