Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rychlé SMS půjčky v Čechách již běžným zvykem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Drobná SMS půjčka není řešením dlouhodobých finančních výpadků, ale dokáže pomoci v případě náhlé potřeby menších finančních obnosů. Výhodou je její snadné vyřízení prostřednictvím mobilního telefonu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rychlé SMS půjčky v Čechách již běžným zvykem | foto: Kredia

Obzvláště vůči nebankovním půjčkám panuje v Česku velká nedůvěra. Ta pramenní především ze složitých podmínek těchto půjček a obav z možného vymáhání nepřiměřeně vysokých částek.

V zahraničí jsou ale především krátkodobé nebankovní půjčky zcela běžnou a prověřenou záležitostí a ani na českém trhu nejsou úplnou novinkou. Při správném využívání je taková půjčka dobrým sluhou a nikoli špatným pánem. Předem je ale nutné počítat s tím, že poplatky za krátkodobé půjčky jsou relativně vysoké.

Společnost Kredia je poskytovatelem malých SMS půjček, které věřitel splatí v krátkém časovém horizontu. Půjčka nemá za úkol řešit dlouhodobý nedostatek financí nebo potřebu větších prostředků, vyřeší ale krátkodobý výpadek, kdy například před výplatou nezbývá dostatečný obnos na neplánovaný výdaj.

Kredia nabízí SMS půjčky ve výši od 1000 do 10 000 korun s možností vybrat si splatnost 15, 22 nebo 30 dnů. Podle doby splatnosti se odvíjí i částka, kterou dlužník zaplatí navíc při vrácení. Například při půjčce 3 000 korun na 30 dnů je celkový poplatek za úvěr 990 korun. Zákazník tedy musí do uvedené lhůty zaplatit 3 990 korun, což odpovídá RPSN 3113 %. U takto malých a krátkodobých půjček jsou vysoké roční procentní sazby nákladů běžné, jelikož půjčka nepoužívá klasické úročení, ale funguje jen na základě paušálního poplatku za zpracování.

Zákazník už neplatí žádné další poplatky, do celkové ceny je ale ještě zapotřebí promítnout cenu odeslané SMS dle ceníku jeho mobilního operátora. Částku lze splatit i před vypršením termínu, poplatek se však v tomto případě nemění. Systém půjček je navíc nastaven tak, že spotřebitel je od počátku ochráněn před tím, aby si vypůjčil více než je v jeho možnostech.

Kredia

První půjčku ve výši 1 000 Kč tak lze získat pouze po registraci skrze formulář na internetových stránkách www.kredia.cz. Po prvním schválení zašle společnost zájemci rámcovou smlouvu s ověřovacím kódem. Po jeho potvrzení už bude první částka na cestě na účet zákazníka. K půjčce není potřeba dokládat příjmy nebo mít ručitele.

Po úspěšném splacení první částky se maximální výše další půjčky zvedne o 1000 Kč. To platí i při dalších úspěšných transakcích až do té doby, kdy klient dosáhne maximálního limitu 10 000 Kč. Více si přes SMS půjčit nelze.

Tvar zprávy odesílané na telefonní číslo 907 07 je jednoduchý, uživatel do ní vepíše pouze částku a požadovanou dobu splatnosti oddělené mezerou. Například pro půjčku 3000 korun se splatností 15 dní bude mít zpráva tvar 3000 15. Ve všech případech obdrží klient fakturu (zdarma e-mailem, zaslání poštou je zpoplatněno), ze které je jasné kdy a jaký obnos má zaplatit.

Kredia umožňuje vyrovnat závazek na účet u celkem čtyř různých bank (Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisenbank, Komerční Banka), což zrychlí celý platební proces. Po první půjčce už veškeré další žádosti probíhají pouze přes SMS a není potřeba již vyplňovat formuláře ani se zabývat ověřovacími kódy ve smlouvě. Požadovaná částka je převáděna na bankovní účet klienta do několika minut po schválení.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Najdete na iDNES.cz