Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rozvíjení dětské kreativity je důležité podporovat už odmalička

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stát se rodičem je nejdůležitější kariérou ve vašem životě. Máte totiž opravdu důležitý úkol, vychovat malého človíčka v úžasnou bytost, na kterou budete pyšní. Pro duševní růst je důležité rozvíjení dětské kreativity, se kterým vám může pomoci speciálně zaměřená školka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rozvíjení dětské kreativity je důležité podporovat už odmalička | foto: Mateřská škola umělecká - Muška

V dnešní přetechnizované době už i malé děti ovládají chytré mobilní telefony, tablety a počítače. Minulý týden jsem v čekárně před dětskou ordinací viděla asi dvouletou holčičku, jak si krátí čekání s tabletem v ruce. Kam se podělo rozvíjení dětské kreativity? Proč už si rodiče s dětmi nevyprávějí, nezpívají a nekreslí? Každý jen kouká do svého elektronického zařízení, které upřednostňují před svými dětmi. Tento způsob výchovy děti nenaučí komunikovat a spolupracovat s ostatními.

Kreativní děti, které jsou odmalička podporovány v rozvoji své osobnosti, stále hledají nová řešení, jsou vnímavé, originální a spontánní. Mají odvahu se vyjadřovat jiným způsobem, než je zvykem. Jsou aktivní a zvídavé. Proto nám stále lezou do věcí a zkoumají, na co se používá například rtěnka. To nejhorší, co jejich vývoji můžeme udělat, je neustálé napomínání a odbývání. Chceme dítě umlčet, a tak mu dáme tablet.

Rozvíjení dětské kreativity je důležité podporovat už odmalička

Dnes maminky nebo i učitelky ve školce raději dětem přehrají CD nebo pustí film, ale pro vývoj dětí je mnohem prospěšnější společné zpívání, tancování či tvoření. Měly by se do aktivit zapojit, ne je jen pozorovat či poslouchat.

Hudba a tanec rozvíjí osobnost vašeho dítěte

Už v prenatálním obdobím budoucí miminko vnímá hlasy, intonaci a melodie. Proto po narození se cítí bezpečně, když uslyší hlas své maminky či tatínka v případě, že na něj před narozením hodně mluvili. Pokud již v bříšku poslouchalo muziku, je více než pravděpodobné, že ji bude poznávat a poslouchat rádo.

Když dítě zpívá, zapojuje a propojuje všechny mozkové části, především frontální lalok, který je zodpovědný za rozvoj osobnosti. Tato část mozku

dítěti umožňuje rozvinout svou schopnost empatie, naučí se brát ohledy na druhé a lépe komunikovat se svým okolím.

Rozvíjení dětské kreativity je důležité podporovat už odmalička

Zpěvem nebo tancem si samozřejmě také procvičuje paměť opakováním textů písní a procvičováním tanečních sestav. V neposlední řadě ho umění naplňuje štěstím díky vyplavování hormonů endorfinu a oxytocinu. Který rodič by nechtěl, aby jeho dítě bylo šťastné? 

Umění je tedy nejkrásnějším prostředkem k výchově vašich dětí. Pevně v to věří i zakladatelka a ředitelka mateřské umělecké školky MuŠka Jana Křížová, která koncept své školky vnímá jako ideální propojení svého pedagogického a uměleckého vzdělání a praxe v obou oborech. 

Rozvíjení dětské kreativity je důležité podporovat už odmalička

Rozvíjení dětské kreativity je důležité podporovat už odmalička

Rozvíjení dětské kreativity zábavnou formou a s pomocí profesionálních lektorů

Školka MuŠka sídlící v pražských Petrovicích je svým uměleckým zaměřením v České republice ojedinělá. Její unikátní koncept vychází z Rámcového vzdělávacího programu ministerstva školství a vlastního vzdělávacího programu se třemi hlavními uměleckými obory - tanečním, hudebním a výtvarným. Výuku každého uměleckého oboru vedou profesionálové s vynikajícími pedagogickými schopnostmi.

V budově školky se nachází krásný taneční sál, který je vybaven velkým zrcadlem a baletními tyčemi. Děti se zde učí krátké taneční variace za doprovodu klasické hudby a rozvíjejí tak svou pohybovou paměť a hudební a estetickou stránku své osobnosti. Posilování a protahování, které je nedílnou součástí těchto lekcí, podporuje přirozený růstový vývoj dítěte.

Na lekcích výtvarného umění děti malují, kreslí, lepí, stříhají, obtiskují či modelují. Nejen, že si užijí zábavu a vytvoří své vlastní umělecké dílo, ale také si procvičí jemnou motoriku a naučí se správnému úchopu tužky. Lektoři kladou důraz především na rozvoj dětské fantazie, tvořivosti, tvůrčího talentu a také schopnosti dotáhnout své dílo až do konce. Tato vlastnost mnohým dnešním dospělým chybí. Malí umělci školky MuŠka získávají tu správnou motivaci a inspiraci ve výstavách, vernisážích nebo ve fotografických a výtvarných ateliérech, které se školkou navštíví.

Děti se v školce MuŠka se seznámí se všemi oblastmi huby, které podchytí jejich přirozený a aktivní zájem. Naučí se od jednoduchých po složitější písně, seznámí se s notami, poslechnou si různé hudební žánry a zahrají si rytmické a hudebně pohybové hry. Při zpěvu se naučí správnému dýchání, posazení hlasu a artikulaci, rozvinou si také svou intonaci a rytmus. Sami si vyzkouší celou škálu hudebních nástrojů.

Škola hrou a výchova kulturního člověka

V dnešní době je nezbytnou výbavou každého úspěšného člověka znalost anglického jazyka a děti ze školky MuŠka mají díky kroužku angličtiny kvalitní průpravu. Přímo ve školce mohou také navštěvovat kroužek plavání, sborového zpěvu pod vedením sbormistryně z Kühnova dětského sboru, keramiky nebo jógy pro nejmenší.

Základem všech uměleckých oborů a kroužků je ve školce MuŠka samozřejmě škola hrou. Učitelé děti do ničeho netlačí. Násilím při učení stejně mnoho nezmůžeme, ale když se děti učí s radostí, přibývá mezi jejich nervovými buňkami stabilních spojení.

Školka přivítá každé dítě, které rádo zpívá, maluje nebo tancuje. Jejím cílem není vychovávat v dětech profesionální umělce, ale kulturní osobnosti, které mají vztah k umění, dokáží ho vnímat, rádi chodí na koncerty i výstavy a dovolují kultuře, aby jim obohatila život. ČÍM DŘÍVE ZAČNEME DĚTI PODPOROVAT V ROZVÍJENÍ JEJICH TALENTU, SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI, TÍM VÍCE SI UMĚNÍ OBLÍBÍ A BUDOU V NĚM POKRAČOVAT.

Rozvíjení dětské kreativity je důležité podporovat už odmalička

Soukromá nezisková školka MuŠka je zařazena v rejstříku MŠMT a splňuje tak nejpřísnější kritéria ministerstva školství. Její prodloužená otevírací doba určitě potěší nejen vytížené rodiče, ale i děti, které si tak mohou se svými kamarády déle hrát.

Více informací o mateřské umělecké školce MuŠka najdete na www.muskaskolka.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Od 27. srpna je cestujícím v Praze a Středočeském kraji k dispozici nový regionální dopravní systém PID Lítačka, který...

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda!

Sklenice od majonéz, kečupů, marinád, lahve od vína, nepotřebné nebo rozbité zavařovačky… V každé domácnosti se jich...

Najdete na iDNES.cz