Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Občané, patrioti vzkazují voličům: přemýšlejte nad svou volbou

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00
Napojení Severního předměstí, tramvajová trať na Borská pole, nová městská tržnice pro farmáře a další vylepšení. To vše najdete ve volebním programu plzeňského hnutí Občané patrioti. Více se dozvíte z rozhovoru s předsedou hnutí Ing. Janem Michálkem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rozhovor s předsedou hnutí Občané patrioti Ing. Janem Michálkem | foto: Plzeňská mediální s.r.o.

Podporuje vás hodně opravdu známých osobností. Podnikatelé, herci i lidé z HC Plzeň či FC Viktoria a řada z nich i kandiduje. I takových, kteří s politikou nechtěli mít nikdy nic společného. Čím si to vysvětlujete? A jak jste vybírali kandidáty?
Věc souvisí se znechucením lidí z politiky velkých stran. Již delší dobu řada známých lidí v Plzni hovořila o nutnosti utvořit uskupení, které by dalo možnost kandidovat nezávislým osobnostem, bez vlivu stranických sekretariátů a zákulisních většinových dohod. Podařilo se vytvořit hnutí Občané patrioti a dát osobnostem šanci. Někteří ji přijali, další se rozhodli alespoň veřejně podporovat. Kandidáty jsme vybírali po vzájemné dohodě a na základě shody. Jsme tým a poděkování patří všem, kteří se zapojili. Ale důležité je, jaké vysvědčení nám dají voliči.

Rozhovor s předsedou hnutí Občané patrioti Ing. Janem Michálkem

Jak je to se spojením s ODS? Není to od začátku plán z důvodu klesajících preferencí ODS se před volbami rozštěpit na více stran a následně se zase spojit?
Podobná teorie byla vyřčena již před minulými volbami a Občané.cz, byla nejhlasitější opozice v minulém období. Proto také padla volba na toto uskupení jako partnery. Jednoduše, byla to opozice, která se tvrdě vymezovala v řadě rozhodnutí proti současné koalici.

Podle průzkumu Transparency International jste dopadli nejhůř. Kdo  platí vaši kampaň?
Organizace Transparency International už se nám za zveřejněné informace omluvila. Bohužel se stalo, že zaslala svůj dotazník na nesprávnou adresu a přesto hodnotila naše hnutí. Na našich stránkách www.obcanepatrioti.cz najdete většinu s požadovaných údajů. Předpokládám, že TI vydá opravené hodnocení.

Co vy osobně považujete za nejdůležitější ve volebním programu vašeho hnutí?
Velkým problémem je napojení Severního předměstí. Je to velký dluh a navíc příští rok bude probíhat rekonstrukce mostu generála Pattona a bude ještě hůř. Je třeba okamžitě vykoupit pozemky a dokončit obchvat. Dalšími prioritami je tolik slibovaná a odkládaná tramvajová trať na Borská pole. Chtěli bychom postavit po vzoru mnoha měst městkou tržnici pro farmáře a pěstitele, nebo řešit problém budovy Městských lázní. Ta sice patři soukromému vlastníku, ale potřeba vyvíjet větší tlak na její rekonstrukci. Dalších problémů je bezpočet – zanedbaný městský majetek např. budova kde sídlila Právnická fakulta už je skoro deset let prázdný. Ve špatném stavu je Peklo. Ale i řada běžných věcí – od prodloužení otevírací doby školek, denních stacionářů pro důchodce, péči o mladé sportovce až v neposlední řadě k pořádnému uklizení a činnosti městské policie, kde musí platit náš volební slogan „Více prošlapaných bot, méně botiček“.

Rozhovor s předsedou hnutí Občané patrioti Ing. Janem Michálkem

Proč volit místní uskupení, když tady existují velké a „zaběhlé“ strany?
Komunální volby nejsou o celostátních lídrech. Tito pánové se v rámci kampaně přijedou do Plzně podívat, rozdat pár dárků, ale do zastupitelstva volíte konkrétní lidi. Proto má význam zvážit volbu i menších hnutí, či stran. Pročtěte kandidátky a přemýšlejte nad svou volbou. Ovlivníte chod města na další čtyři roky.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání.

Spolupracuje vaše firma s agenturou práce? Máte informaci, že má agentura zaplacenou povinnou kauci? Jste si jisti, že...

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů.

Komu by se nelíbilo mít měsíčně příjem z pronájmu vlastní nemovitosti? Tisíce i desetitisíce měsíčně, a to bez...

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017

Pozvánka na Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017.

MFF Juniorfest v letošním roce slaví své desáté jubileum. V rámci tohoto výročí přichystali organizátoři festivalu...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz