Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Občané, patrioti vzkazují voličům: přemýšlejte nad svou volbou

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00
Napojení Severního předměstí, tramvajová trať na Borská pole, nová městská tržnice pro farmáře a další vylepšení. To vše najdete ve volebním programu plzeňského hnutí Občané patrioti. Více se dozvíte z rozhovoru s předsedou hnutí Ing. Janem Michálkem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rozhovor s předsedou hnutí Občané patrioti Ing. Janem Michálkem | foto: Plzeňská mediální s.r.o.

Podporuje vás hodně opravdu známých osobností. Podnikatelé, herci i lidé z HC Plzeň či FC Viktoria a řada z nich i kandiduje. I takových, kteří s politikou nechtěli mít nikdy nic společného. Čím si to vysvětlujete? A jak jste vybírali kandidáty?
Věc souvisí se znechucením lidí z politiky velkých stran. Již delší dobu řada známých lidí v Plzni hovořila o nutnosti utvořit uskupení, které by dalo možnost kandidovat nezávislým osobnostem, bez vlivu stranických sekretariátů a zákulisních většinových dohod. Podařilo se vytvořit hnutí Občané patrioti a dát osobnostem šanci. Někteří ji přijali, další se rozhodli alespoň veřejně podporovat. Kandidáty jsme vybírali po vzájemné dohodě a na základě shody. Jsme tým a poděkování patří všem, kteří se zapojili. Ale důležité je, jaké vysvědčení nám dají voliči.

Rozhovor s předsedou hnutí Občané patrioti Ing. Janem Michálkem

Jak je to se spojením s ODS? Není to od začátku plán z důvodu klesajících preferencí ODS se před volbami rozštěpit na více stran a následně se zase spojit?
Podobná teorie byla vyřčena již před minulými volbami a Občané.cz, byla nejhlasitější opozice v minulém období. Proto také padla volba na toto uskupení jako partnery. Jednoduše, byla to opozice, která se tvrdě vymezovala v řadě rozhodnutí proti současné koalici.

Podle průzkumu Transparency International jste dopadli nejhůř. Kdo  platí vaši kampaň?
Organizace Transparency International už se nám za zveřejněné informace omluvila. Bohužel se stalo, že zaslala svůj dotazník na nesprávnou adresu a přesto hodnotila naše hnutí. Na našich stránkách www.obcanepatrioti.cz najdete většinu s požadovaných údajů. Předpokládám, že TI vydá opravené hodnocení.

Co vy osobně považujete za nejdůležitější ve volebním programu vašeho hnutí?
Velkým problémem je napojení Severního předměstí. Je to velký dluh a navíc příští rok bude probíhat rekonstrukce mostu generála Pattona a bude ještě hůř. Je třeba okamžitě vykoupit pozemky a dokončit obchvat. Dalšími prioritami je tolik slibovaná a odkládaná tramvajová trať na Borská pole. Chtěli bychom postavit po vzoru mnoha měst městkou tržnici pro farmáře a pěstitele, nebo řešit problém budovy Městských lázní. Ta sice patři soukromému vlastníku, ale potřeba vyvíjet větší tlak na její rekonstrukci. Dalších problémů je bezpočet – zanedbaný městský majetek např. budova kde sídlila Právnická fakulta už je skoro deset let prázdný. Ve špatném stavu je Peklo. Ale i řada běžných věcí – od prodloužení otevírací doby školek, denních stacionářů pro důchodce, péči o mladé sportovce až v neposlední řadě k pořádnému uklizení a činnosti městské policie, kde musí platit náš volební slogan „Více prošlapaných bot, méně botiček“.

Rozhovor s předsedou hnutí Občané patrioti Ing. Janem Michálkem

Proč volit místní uskupení, když tady existují velké a „zaběhlé“ strany?
Komunální volby nejsou o celostátních lídrech. Tito pánové se v rámci kampaně přijedou do Plzně podívat, rozdat pár dárků, ale do zastupitelstva volíte konkrétní lidi. Proto má význam zvážit volbu i menších hnutí, či stran. Pročtěte kandidátky a přemýšlejte nad svou volbou. Ovlivníte chod města na další čtyři roky.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna.

Okna tvoří bohužel často místa s největším únikem tepla v domácnosti, proto je potřeba jejich výběr nepodcenit. Okna se...

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání.

S vývojem hospodářské situace a situací na trhu práce v České republice rostou nároky na pracovní sílu a vzniká stále...

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook
Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook

S kontroverzním způsobem, jak pomoci především homosexuálním a neplodným párům, přišel 38letý Američan.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.