Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhlédni se! Prázdniny bývají pro děti na silnicích nejrizikovější

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Šest dětí zemřelo vloni na českých silnicích během prázdnin. Měsíce červenec a srpen tak získaly smutný rekord v počtu úmrtí dětí, za celý rok 2015 jich na silnicích přišlo o život 18. O tom, jak se děti na silnicích mají chovat, aby byly v bezpečí, je poučí projekt Rozhlédni se!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

EUROVIA CS, a.s | foto:  EUROVIA CS, a.s

Každá aktivita vedoucí ke zvýšení bezpečnosti dětí v dopravě je proto vítána. Jedna z největších stavebních firem, Eurovia CS, proto už sedmým rokem podporuje projekt Rozhlédni se!, který pomáhá s prevencí rizikového chování dětí.

„Není nám lhostejné, co se na silnicích děje poté, co je postavíme. Prevence a vzdělávání dětí v této problematice jsou podle mého názoru tou nejlepší a nejúčinnější formou, jak úrazovost dětí v silničním provozu snížit,“ vysvětluje motivaci pro podporu projektu Iveta Štočková, tisková mluvčí stavební skupiny Eurovia CS.

Rozhlédni se! zaujme, pobaví a naučí předcházet nebezpečí

Program Rozhlédni se! je vytvořen pro děti ve věku od šesti do deseti let, které hravou a zábavnou formou seznamuje se zásadami bezpečného pohybu na silnici. Kromě školitelů pomáhá malé účastníky zaujmout také postavička Lucie, její mladší bratr Matěj a „mimoň“ Rajče – trojici ilustrovaných průvodců navrhla výtvarnice Eva Sásová. Součástí školení jsou také interaktivní tréninky různých situací, aby si děti vštípily zásady správného chování a dokázaly nebezpečným situacím předcházet. Hlavní zásady lze shrnout do pěti základních pravidel:

  • Rozhlédni se!
  • Připoutej se!
  • Buď vidět!
  • Chraň se!
  • Pomáhej!

„Každodenní silniční provoz se pro děti může stát nebezpečným, pokud nevědí, jak v dané roli a situaci jednat. Pokud dítě pochopí, jak se na silnici chovat, toto nebezpečí se minimalizuje,“ uvádí spolupráci Linda Jandová, předsedkyně správní rady nadačního fondu Kolečko.

EUROVIA CS, a.s

Program už absolvovalo do konce roku 2015 více než sedm tisíc dětí z několika desítek škol v celé České republice a pokračuje dále. Jen v červnu 2016 proběhnou akce v Karlových Varech, Ústí nad Orlicí a na třech základních školách v Českých Budějovicích a Praze, během kterých bude proškoleno přes 1200 dětí.

Program Rozhlédni se! realizuje od roku 2010 s podporou společnosti Eurovia CS nadační fond Kolečko. Odborným garantem a jedním z lektorů seminářů pro děti je Robert Šťastný, uznávaný odborník v oblasti bezpečnosti v automobilové dopravě.

EUROVIA CS, a.s

Doma po celé republice

Eurovia CS patří k nejvýznamnějším stavebním firmám v České republice a je jedničkou v oblasti dopravního stavitelství. Své služby nabízí zákazníkům již více než 60 let, dříve jako Stavby silnic a železnic. Díky celorepublikovému pokrytí dokáže Skupina Eurovia CS obsáhnout práce pro velké množství zadavatelů najednou, ať už se jedná o veřejný či soukromý sektor, a to na území celé České i Slovenské republiky. Eurovia CS je tak doma téměř všude a také proto je program Rozhlédni se! přístupný zájemcům z celé republiky. Více informací najdete na webu NF Kolečko, nebo Eurovia CS.

Sport i kultura

Kromě dětské bezpečnosti v rámci projektu Rozhlédni se! podporuje Eurovia CS i další oblasti společenského života. Dlouhodobě se věnuje handicapovaným sportovcům. Od roku 2014 podporuje český tým curlingu vozíčkářů v rámci Českého svazu curlingu. Cílem spolupráce je účast reprezentace na paralympiádě. Sportovní činnost podporuje napříč celou Českou republikou, ať už jde o hokejisty, fotbalisty, basketbalové kluby, a to jak na mezinárodní, tak regionální úrovni. Kromě sportovních aktivit je opět i letos Eurovia CS partnerem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na Slovensku je pak Eurovia SK partnerem basketbalové ligy.

Více informací najdete na www.eurovia.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Najdete na iDNES.cz