Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Krásné zuby jsou vaší vizitkou. Snažíte se sami sebe přesvědčit, že jste díky nerovným zubům jedineční, ale bojíte se před lidmi naplno smát? Na rovnátka není nikdy pozdě! Rovné zuby vám zvýší sebevědomí a navíc se tak můžete vyhnout zdravotním potížím, které křivé zuby způsobují.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku | foto: Dental Office H33

S rovnými zuby budete mít zdravější dutinu ústní

Rizik a nepříjemností spojených s křivými zuby je celá řada. Nejčastějším problémem je zvýšený výskyt zubního kazu daný zhoršenou možností provádění důkladné zubní hygieny. Křivé zuby mohou způsobit obtíže s výslovností. Různě pokřivené zuby mohou traumatizovat tváře či jazyk nežádoucím nakusováním, což vede ke vzniku aftů a dalších bolestivých obtíží. U velkého předkusu hrozí zejména při sportu poranění a zlomení horních řezáků. Nerovný chrup může být také příčinou rychlejšího obrušování zubů nebo jejich páčení, které může v krajních případech vést až k jejich ztrátě.

Pamatujte, že rovné a čisté zuby jsou zdravé zuby. A zdravé zuby znamenají minimální vynaložení nákladů na jejich léčbu.

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Pro přesnou diagnostiku vaší ortodontické vady je třeba provést komplexní ortodontické vyšetření včetně rentgenu, fotografií a otisků zubů. Na základě této dokumentace vám specialista navrhne individuální léčebný plán.

Prostředkem, který vám dokáže narovnat zuby, jsou rovnátka, kterým se odborně říká ortodontické aparáty. Ty se dělí do dvou základních skupin na aparáty fixní a snímací.

Rozlišujeme dva typy snímacích ortodontických aparátů a to funkční a retenční. Funkční upravují skus v dětském věku, retenční se ve většině případů používají po ukončení léčby fixním aparátem. Jejich úkolem je držet zuby v nové poloze dosažené předešlou terapií, dokud se výsledek nestabilizuje.

Klasická fixní rovnátka se zámečky na zubech

Fixní aparáty jsou pevně nasazené na zubech pacienta. Skládají se ze zámků, malých součástek nalepených speciálním lepidlem na zuby. Ty jsou spojeny ortodontickým drátem, který na zuby vyvíjí sílu potřebnou k jejich posunu. Drát je v zámcích uchycen malými gumičkami, jejichž barvu si můžete vybrat a při každé kontrole si tak ozdobit zuby podle svého vkusu. Druhou variantou fixních rovnátek jsou tzv. samoligující zámky, ve kterých se drát uchytí po uzavření malých dvířek, které jsou součástí zámku.

Během terapie fixním ortodontickým aparátem je nezbytné dbát o ústní hygienu. Pokud si pacient nedostatečně čistí zuby, může dojít k odvápnění zubní skloviny a vzniku bílých skvrn, což je první fáze vzniku zubního kazu v okolí nasazeného aparátu.

Nošení fixních rovnátek může být nepohodlné, zámečky mohou během prvních týdnů způsobit otlaky na vnitřní straně tváří a rtů, nepříjemný je také tlak na zuby, který vzniká po každé kontrole, kdy se mění drátky.

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Keramické zámečky nejsou tolik nápadné a méně dráždí vnitřní stranu rtů

Někteří pacienti, především dospělí, nechtějí fixní rovnátka, protože se za ně stydí nebo jim překážejí v pracovním životě. Pro ty je příjemnější použití keramických nebo lingválních fixních aparátů a nově i transparentních fóliových ortodontických aparátů, které jsou mnohem nenápadnější.

Keramické zámky nabízejí spolu s bíle lakovaným ortodontickým drátem dobrý estetický vzhled, který nebije do očí. Navíc má keramika hladší povrch. Je ale třeba upozornit, že použití keramických zámků není vhodné u každého pacienta.

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Rovnátka z vnitřní strany zubů jsou prakticky neviditelná, překáží ale jazyku

Lingvální fixní aparát se liší od klasických fixních rovnátek svým umístěním na vnitřní straně povrchu zubu, tím se stává prakticky neviditelným. Další výhodou těchto rovnátek je eliminace možného výskytu bílých skvrn v okolí aparátu. Nevýhodou lingválních aparátů je horší tolerance pacienta z důvodu traumatizace jazyka, což může ovlivnit i výslovnost. Jsou ale vhodné pro léčbu většiny ortodontických anomálií.

Neviditelné snímací aparáty, které jsou revolucí v ortodontické léčbě

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Vysoké estetické nároky splňují ortodontické fóliové aparáty Invisalign, které jsou průhledné, a proto na vzdálenost větší než půl metru prakticky neviditelné. Systém Invisalign není jen estetický, ale především účinný. Touto metodou, která je používána od roku 2001, bylo na světě vyléčeno téměř 1 700 000 pacientů!

Fóliová rovnátka je třeba nosit celý den i noc, ale nejsou fixní, můžete si je tedy sundat, když se chystáte jíst nebo si čistit zuby. Nemusíte se tak vyhýbat tvrdým a lepivým potravinám a zároveň se vám zuby mnohem lépe čistí.

Díky hladkému povrchu jsou fólie pacienty velmi dobře přijímány. Nezpůsobují dráždění ani otlaky. Pacienti navíc popisují výrazně menší a kratší dobu trvající bolestivost zubů než s fixními aparáty.

Doba léčby fóliovými aparáty bývá také celkově kratší, stejně tak jako doba, kterou pacienti stráví při kontrolách v ordinaci lékaře. Snížena je také frekvence návštěv ordinace. Pro dobrý výsledek fóliového aparátu je ale nezbytná spolupráce pacienta.

Léčba zubů je plánovaná v Americe na virtuálním 3D modelu vašich zubů

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Rovnátka spraví váš úsměv v každém věku

Po zhotovení otisků zubů, rentgenových snímků a fotografií je dokumentace odeslána do společnosti Invisalign v USA, kde se vytvoří virtuální 3D model zubů a naplánuje se jejich postupný posun do žádané výsledné polohy. Vizualizace léčebného postupu je odeslána zpět ošetřujícímu ortodontistovi, který v ní může provést případné úpravy. Proces výroby série plastových aparátů je zahájen po schválení léčebného plánu.

Na některých výrazně pokřivených zubech je dobré ke zvýšení efektivity zhotovit před nasazením prvních aparátů tzv. attachmenty, malé výstupky na povrchu zubů z materiálu, ze kterého se zhotovují zubní výplně. Barvou tak odpovídají odstínu zubů a po ukončení terapie se snadno odstraní.

Všechny zmíněné typy ortodontické léčby nabízí profesionální lékaři ze zubní kliniky Dental Office H33. Zde je váš chrup v dobrých rukou! Více informací o klinice a metodách léčby najdete na www.dental-office.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Poznejte auta budoucnosti v novém konceptu v Praze

Nový autosalon Jaguar Land Rover Dajbych v Plzni

Automobilový svět se mění, a proto autosalon Dajbych otevřel v Praze nový showroom podle celosvětového konceptu...

Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zve do světa krásy a harmonie

Vítězky

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, zážitky ze soutěží, přehlídek...

Pět rad, jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Pět rad jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Zdraví a úspěch – co více si přát? Cesta k nim ale může být jednodušší, než si myslíte. Držte se pěti rad a uvidíte, že...

Najdete na iDNES.cz