Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ROP Severozápad: 19 miliard pro projekty v Ústeckém a Karlovarském kraji

Komerční sdělení   15:15aktualizováno  15:15
Modernizace silnic, rozvoj měst a obcí, rekonstrukce škol nebo ústavů sociální péče, moderní přístroje pro nemocnice či všestranná podpora rozvoje cestovního ruchu – to jsou jen některá z témat, která řeší projekty podpořené z ROP Severozápad.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad | foto: Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad

ROP Severozápad pro rozvoj a modernizaci

Regionální operační program Severozápad je hlavním dotačním zdrojem pro rozvoj a modernizaci Ústeckého a Karlovarského kraje. Jeho prostřednictvím se do regionu dostávají finanční prostředky z Evropské Unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Od roku 2007 kdy ROP Severozápad zahájil svou činnost byly uzavřeny smlouvy o poskytnutí dotace za přibližně 13 miliard korun.

"Od začátku fungování ROPu jsme na pracovištích v Ústí nad Labem a v Karlových Varech přijali více než 600 projektů, přibližně 200 jich pak prošlo úspěšně hodnocením a bylo podpořeno dotací," říká předseda Regionální rady Regionu soudržnosti Severozápad Jiří Šulc.

Nejvíce prostředků směřovalo do oblasti rozvoje a revitalizace města a na podporu projektů modernizace a rekonstrukce krajských silnic II. a III. třídy.

Dokončené projekty podpořené ROP Severozápad

"Rychle přibývá dokončených projektů, například rekonstrukce náměstí v Krásné Lípě nebo nový sportovní areál ve městě Chyše. V květnu 2010 tak ROP Severozápad překonal hranici dvou miliard korun proplacených realizátorům úspěšně dokončených projektů," doplnil ředitel Úřadu regionální rady Petr Kušnierz.

Peníze z regionálního operačního programu začínají být v Ústeckém a Karlovarském kraji vidět, pomáhají zlepšit život lidí na mnoha místech regionu.

"Díky dotacím se rozeběhla řada akcí, které města a obce z vlastních zdrojů léta odkládaly. Navíc investice podpořené z ROP Severozápad v době ekonomického propadu částečně tlumí dopady krize regionu a pomáhají brzdit růst nezaměstnanosti," konstatuje Jiří Šulc.

A kde se můžete s projekty podpořenými ROP Severozápad potkat? Mezi úspěšně dokončené projekty, které už slouží obyvatelům regionu patří například modernizované karlovarské letiště nebo bývalá škola v Habartově přestavěná na informační centrum a muzeum.

"Za zmínku stojí určitě řada projektů, které jsou zaměřeny na oživení a modernizaci měst. Díky ROPu mají dále například v Krásné Lípě nové náměstí, v Kadani nábřeží Maxipsa Fíka a v Chebu velmi povedenou pěší zónu," doplňuje ředitel Úřadu Regionální rady Petr Kušnierz.

Modernizace letiště KV - i nová hala karlovarského letiště vznikla díky podpoře z ROP Severozápad


Dotace z ROP Severozápad pro malá i velká města

ROP - Chrám chmeleDotací z ROP Severozápad využila i velká města, například Karlovy Vary s jeho podporou modernizovaly areál Rolava, Ústí nad Labem díky dotacím modernizuje městský park, muzeum i budovu magistrátu a Děčín s podporou ROPu rekonstruuje zámek.

"Významnými příjemci dotací jsou také oba kraje. Dotace využívají například při rekonstrukcích silnic druhé a třetí třídy, modernizaci škol nebo podpoře rozvoje cestovního ruchu," uzavírá Jiří Šulc.

V roce 2010 by měl ROP Severozápad rozdělit mezi žadatele dalších 3,5 miliardy korun.

Kontakt:

Více informací o ROP Severozápad najdete na www.nuts2severozapad.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.