Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Romantická dovolená v Kalábrii s CK Kalousek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poprvé v Kalábrii. Je málo míst v Evropě, která jsou turisticky tak málo dotčena. Kalábrie je jednou z nich. Nikde nenajdete velké supermarkety, komfort pro turisty, stánky na pláži, upravené pláže, bary, nic. V Kalábrii se pasou kozy blízko pláže, také krávy a koně… To je pravá Kalábrie s CK Kalousek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK Kalousek - Kalábrie to je romantika u moře | foto: CK Kalousek

Když jede člověk k moři, tak se většinou koupe a odpočívá. Moře v Kalábrii je krásně čisté, průzračné a až nezvykle teplé. Je velmi příjemné, že jste na pláži skoro sami, že na Vás ze všech stran neútočí prodejci suvenýrů a že i bez super vybavení pro turisty se dá zažít krásná dovolená. Užijte si krásy Kalábrie!

V městečku Mandatoriccio Mare plyne život klidně a tak nějak po italsku, lidé sedí na malých stoličkách před svými domy a živě diskutují, zvědavě si vás prohlížejí a snaží se navázat kontakt. Jsou milí a přívětiví a mají ze všeho radost.

Můžete to dobře pozorovat v barech, kde naprosto bezprostředně začnou zpívat a tančit a vy máte chuť se přidat. Výborně také vaří a bohatě přitom využívají darů moře. Nikde jinde není vidět  takové hromady mořských plodů na talíři a nikde jinde neochutnáte lepší steak. Tohle je pravá atmosféra Kalábrie.  CK Kalousek Vám nabízí úžasnou dovolenou v Kalábrii.

Kalábrie za poznáním s CK Kalousek

Kalábrie není jen moře, jídlo a odpočinek, ale můžete to být také poznávaní. Kalábrie je velmi bohatá na historické zajímavosti. Za návštěvu stojí Sybaris, které je důležitým místem v dlouhé historii Kalábrie a Itálie a bylo ve své době nejvýznamnějším městem celé oblasti. Město bylo zničeno roku 510 př.n.l., kdy sousední crotonští přehradili koryto řeky Crati a Sybaris vytopili. V současnosti nedaleko dnešního Sibari probíhají rozsáhlé archeologické vykopávky, které jsou přístupné.

Město Rossano bylo zase významným centrem byzantské říše a historie tu na vás dýchá na každém kroku, bohužel některé významné památky jsou v hrozném stavu a chvílemi vypadá městečko omšele, ale na druhou stranu možná o to více autenticky. Úzké uličky, kostely, paláce a do toho se mísí všední život Italů, takovou má Kalábrie zvláštní duchovní atmosféru.

Kalábrie má i továrnu na sladkosti

CK Kalousek - Kalábrie 2

V nové části Rossana je továrna, kde se vyrábí sladkosti z lékořice. Značka Amarelli je vyhlášená po celém světě. Lékořice se pěstuje v Kalábrii a je velmi ceněná pro svoji chuť. V továrně se konají prohlídky a je velmi zajímavé sledovat výrobu lékořicových sladkostí od počátku až do konce. V areálu je malý obchůdek s produkty továrny a vy si můžete na památku odnést třeba bonbóny v hezké plechové krabičce.

Z Kalábrie na skok na ostrov Sicílie s CK Kalousek

Mandatoriccio Mare je také pouhých 300km od italského ostrova Sicílie. Cesta je sice dlouhá, ale vy máte možnost si po cestě prohlédnout celé západní pobřeží Kalábrie. Po krátkém trajektu přes Messinskou úžinu, cestě po pobřeží Sicílie se vyšplháte po klikatých serpentinách do půvabného městečku Taormina.

CK Kalousek - Kalábrie 3

Z řecko-římského amfiteátru pak při troše štěstí můžete pozorovat majestátní sopku Etnu. Taormina je nabitá nejen zajímavými památkami, ale také obchody se suvenýry. Můžete zde zakoupit například originální dárky z lávového kamene, nebo DVD, kde jsou zdokumentovány sopečné erupce Etny.

Užijte si přírodní bohatství Kalábrie s CK Kalousek

Kalábrie má také překrásnou a nezničenou přírodu, sady olivovníků, citrusů. Rostou tady oblíbené mandarinky - klementinky, vinná réva. Kalábrie je také významným vývozcem bergamotu. Pronikavě vonící silice se získává lisováním z dozrávajícího nepoživatelného plodu velikosti velkého pomeranče a tvaru citronu.

Tento keř roste téměř výhradně v jižní části italské Kalábrie. Svěží citrusová vůně bergamotky je důležitou složkou řady jemných parfémů. Typické jsou také feferonky, které bývají oblíbeným suvenýrem a dle místních obyvatel zajišťují sexuální apetit a potenci místních mužů.

CK Kalousek - Kalábrie sušené papričky

Spousta míst v Evropě se rychle mění a rozvíjí a nejinak je tomu i v Kalábrii, od roku 2006 už se mnohé zlepšilo a přibývají nové ubytovací kapacity a také turisté. Pokud však chcete ještě zažít trochu klidu a romantiky, tak neváhejte a Kalábrii určitě navštivte.

CK Kalousek je jedna z mála českých cestovních kanceláří, která nabízejí svým klientům Kalábrii a východní pobřeží Jónského moře, více informací najdete na www.ckkalousek.cz

Autor článku: Romana Diblíková

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Najdete na iDNES.cz