Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rok chemie láká mladé lidi, partnerem je Unipetrol

Komerční sdělení   15:00aktualizováno  15:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Světová organizace UNESCO a Mezinárodní unie čisté a aplikované chemie IUPAC vyhlásily rok 2011 Mezinárodním rokem chemie. Cílem je ukázat, že chemie je především zábavný obor a ne nudná věda, a zároveň připomenout nepostradatelnost chemie v každodenním životě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rok chemie láká mladé lidi, partnerem je Unipetrol | foto: UNIPETROL, a.s.

V České republice bude tato akce zaměřena především na přilákání mladých lidí do chemických oborů, kterým by mohl v budoucnosti hrozit nedostatek zaměstnanců. Tuzemským generálním partnerem projektu Rok chemie je skupina Unipetrol.

Užitečná v praxi, nudná ve škole

Z výsledků průzkumu veřejného mínění agentury Ipsos vyplývá, že si 93 % obyvatel České republiky uvědomuje důležitost chemie v každodenním životě. Devět z deseti studentů si rovněž myslí, že chemie je lukrativní obor. Přesto se nedá říci, že by se na školy s chemickým zaměřením hrnuly davy studentů.

"Česká republika se obecně potýká s poklesem zájmu o studium technických oborů. Společnosti v petrochemickém odvětví by tak v budoucnosti mohly čelit nedostatku kvalifikovaných pracovních sil," říká Piotr Chełmiński, předseda představenstva akciové společnosti Unipetrol, která je generálním partnerem projektu Rok chemie v ČR.

Chemie totiž není oblíbeným předmětem pro dvě třetiny studentů. Hlavní důvody jsou především v její obtížnosti a náročnosti, mnozí studenti ji však považují přímo za nudný předmět. A právě tento obraz svého oboru by chtěly vzdělávací instituce i firmy působící v chemickém odvětví nyní změnit.

Místo koláčů "vodíkový" autobus

Součástí Mezinárodního roku chemie v ČR jsou proto tzv. "chemické jarmarky" a workshopy. Na nich budou zábavnou formou prezentovány různé způsoby využití chemie v praxi a návštěvníci budou moci na vlastní oči zhlédnout zajímavé experimenty. První workshop proběhne již 18. května v prostoru před pražskou Národní technickou knihovnou pod názvem Chemie a paliva.

Jak už název napovídá, akce bude zaměřena na ukázky výroby či využití tradičních i alternativních paliv. Unipetrol na akci mimo jiné ukáže automobilovou cisternu dceřiné společnosti Petrotrans a svou techniku zde představí i firemní hasičský sbor.

UNI p

Přítomna bude též testovací stanice společnosti SGS, která ověří kvalitu prémiového paliva VERVA společnosti Benzina. Oblast alternativních paliv budou reprezentovat automobily na zemní plyn, etanolové palivo E85 a "vodíkový" autobus.

Workshop Chemie a paliva je určen především studentům středních a vysokých škol. Další akce - chemické jarmarky - svým obsahem zaměřené i na žáky základních škol proběhnou 22. června v Pardubicích, 18. září v Ústí nad Labem a 23. září v Praze.

Kromě uvedených jarmarků bude v rámci roku chemie uskutečněna řada jiných akcí. Jejich přehled je k dispozici na oficiálních internetových stránkách projektu (www.rokchemie.cz).

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Najdete na iDNES.cz