Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RockOpera Praha a její hudba rozeznívá pražské Holešovice

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V nastávající sezóně oslaví soubor RockOpera Praha již deset let od své první premiéry. Začínali v Obecním domě, pak v Kongresovém centru a poté se z divadla v Dlouhé přesunuli do Holešovic, kde zakotvili ve svém domovském divadle v areálu bývalých pražských jatek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

RockOpera Praha a její hudba rozeznívá pražské Holešovice | foto: RockOpera Praha

Rocková aréna pro téměř 800 diváků splňuje náročné představy autorů Pavly Forest a Milana Steigerwalda o moderním pojetí rockového divadla. Umožňuje rockovou show plnou živé hudby, rockových i operních hlasů, akrobatických a ohnivých prvků z oblasti nového cirkusu i fyzického divadla.

Přečtěte si rozhovor s Pavlou Forest, ředitelkou a zpěvačkou této hudebně dramatické scény.

Co dalšího na návštěvníky RockOpery Praha čeká v nové sezóně? 
Se starou sezónou se rozloučíme 27.6. na festivalu Polná v Plamenech. Novou sezónu zahájíme již v 18. července RockOperáckým festivalem „River Fest 3“ v Českém Šternberku a v srpnu pak vypíšeme sbírku na portálu HitHit.com. S přispěním našich fandů a publika bychom chtěli dovybavit sál našeho divadla potřebnou technikou, kterou si nyní musíme na každé představení draze půjčovat. V září začneme novinkou – zahájíme celoroční kurzy pohybové, pěvecké i akrobatické či výtvarné pod vedením našich umělců. 

V podzimní části sezóny kromě repríz všech svých rockových oper uvedeme novou premiéru rockové opery – zmiňovanou Annu Kareninu v režii Romana Štolpy a choreografii světoznámé Iriny Andreevy.“

Jste prvním divadlem pro rockery, hrajete i pro fanoušky jiných žánrů?
Naše divadlo je rockové právě oním jasným nekompromisním názorem, který je z každého našeho díla cítit. Ale i diváci, kteří běžně nechodí na rockové koncerty, si zde mohou najít spoustu zajímavého pro sebe. Například v nosných milostných či zadumaných písních, které tvoří kontrast k rockovým nářezům. Také jevištní stránka inscenací je velmi pestrá od ohnivých akrobatických až cirkusových show po zajímavé výtvarné projekce, napínavý děj a skvělé instrumentální i pěvecké výkony.

RockOpera Praha a její hudba rozeznívá pražské Holešovice

Co vás v průběhu vývoje RockOpery Praha od Antigony po Fausta nejvíce překvapilo?
Postava Antigony jako rebelky bojující za božské právo nám možná dala vnitřní sílu poprat se s českým šoubyznysem a vytvořit něco nového, co nemá ve světě obdoby. Ozývají se nám již umělci z celé Evropy i Ameriky, že by u nás rádi uváděli svoje díla, že by rádi spolupracovali na našich představeních. Takový ohlas jsem si na začátku opravdu nedovedla představit. Naším úkolem je nyní vytvořit podmínky pro to, abychom vše mohli uskutečnit. Abychom mohli pokračovat v antickém cyklu oper (po Antigoně to byla opera Oidipus Tyranus zaznamenaná i Českou televizí a také první česká metalová opera 7 proti Thébám). 

Abychom mohli pokračovat i v uvádění významných světových literárních děl v rockovém provedení - letos chystáme premiéru rockové opery Anna Karenina podle nesmrtelného románu Lva Nikolajeviče Tolstého.  Za těch deset let mne především neustále mile překvapuje to, jak je naše publikum opravdu úžasné. Jak jsou vděční za to, že jim dáváme každým představením kus sama sebe. Jak se k nám neustále vracejí a chtějí vidět i všechna ostatní naše díla. Máme také skvělý fanklub, který s námi žije a podporuje nás, kde může. Za  to jim opravdu děkujeme.

RockOpera Praha a její hudba rozeznívá pražské Holešovice

Chystáte nějakou speciální oslavu k desátým narozeninám?
Speciální oslavu k desátým narozeninám pro veřejnost si necháme na příští rok, kdy to bude deset let od koncertní premiéry Antigony. Letos jsme si výročí prvních nahrávek připomněli právě květnovým představením, na kterém jsme slavili i kulaté narozeniny několika stálých členů souboru. Byla to bujará oslava po představení a všichni si ji parádně užili.

Jak vidíte RockOperu, její činnost a diváky na dalších deset let?
Chceme navázat spolupráci s Evropou a tvořit společně se zahraničními umělci. Začali jsme již loni rockovou operou Faust, ke které vytvořila choreografii světově uznávaná choreografka ruského původu Irina Andreeva společně s Matějem Kohoutem. Proslavila se svým souborem Teatr Novogo Fronta a je opravdovým fenoménem evropského fyzického divadla. Jejich Buffoni v našem Faustovi jsou velkým diváckým zážitkem. S jejich účastí počítáme i v nové rockové opeře Anna Karenina, jejíž premiéru chystáme na 25. listopad 2015. Přijďte se podívat!

Více na www.rockopera.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sháníte kvalitní jídelní židle? Určitě si vyberete u výrobce Dudinger

Sháníte kvalitní jídelní židle? Určitě si vyberete u výrobce Dudinger

Ať už hledáte čalouněné nebo celodřevěné jídelní židle, u výrobce Dudinger najdete nepřeberné množství designů s...

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Po úvodních osmifinálových mačích Ligy mistrů naskočí do evropských pohárů i Viktoria Plzeň, kterou čeká pořádná fuška...

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích!

Jezdit na dovolenou po Evropě autem není ničím neobvyklým. V zimě nás lákají zasněžené Alpy, přímořské státy jsou pak...

Začíná osmifinále Ligy mistrů!Tipér Mtgm07 si jde pro výhru 3 375 104 Kč

Začíná osmifinále Ligy mistrů!Tipér Mtgm07 si jde pro výhru 3 375 104 Kč

Juventus vs. Tottenham a Manchester City vs. Basilej. Nejlepší světová klubová soutěž se přehoupla do vyřazovacích...

HET liga je zpátky!Sledujte jí komplet živě na TV Tipsport a vsaďte si

HET liga je zpátky!Sledujte jí komplet živě na TV Tipsport a vsaďte si.

Po zimní pauze je zpátky HET liga a naplno se rozjíždí souboj o to, kdo potrápí zatím suverénní Plzeň. Protáhne Sigma...

Další z rubriky

Hudební festival Znojmo spojuje kvalitní víno, hudbu a unikátní místa

V malebném prostředí historického Znojma se ve dnech 6. až 23. července bude...

Třináctý ročník hudebního festivalu opět přinese to, proč ho návštěvníci rádi navštěvují. V malebném prostředí...

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Najdete na iDNES.cz