Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robot zdokonalí práci vašeho HR týmu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
HR-bot je nové řešení pro HR oddělení 21. století. Uvolní HR zaměstnancům ruce, a ti se tak budou moci věnovat činnostem, které zvyšují spokojenost zaměstnanců firmy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Robot zdokonalí práci vašeho HR týmu | foto: UltimateRPA

Nelehká pozice HR

HR týmy čelí dvěma výzvám. Musí hledat efektivnější cesty k náboru nových zaměstnanců, zároveň však mají za úkol udržet ty stávající. Pro ty musí HR oddělení řešit otázky zaměstnanecké kultury a tu rozvíjet tak, aby zaměstnanci byli spokojeni a neměli touhu hledat jiné pracovní příležitosti. HR je tak pro budoucí strategický rozvoj firem jedním z kritických faktorů.

K těmto výzvám se přidává velká administrativní zátěž HR oddělení. Nábory, evidence zaměstnanců, aktualizace smluv a směrnic, povinná školení, jako třeba BOZP, nebo nová pravidla, jako GDPR, představují vysokou úroveň zátěže. Na tu by bylo potřeba čím dál více zaměstnanců, ale kromě toho, že se špatně shánějí, nechtějí firmy většinou do rozšiřování HR investovat. Oblast řízení lidských zdrojů je pro ně totiž nákladovou položkou, která je nezbytná, ale firmě přímo nepřináší žádné zisky.

Přitom pokud firma o zaměstnance pečuje, rozvíjí jejich talent a podporuje stmelování týmů, bývají zaměstnanci spokojenější než tam, kde k tomu nedochází. Tato péče ale klade vysoké nároky na samotné HR oddělení a jeho časové vytížení. Je tedy otázkou, kde cenný čas vzít.

Testováno na nás

Ve společnosti StringDatajsme přišli s řešením, které jsme si důkladně otestovali sami na sobě. Jsme středně velká IT firma a jeden z našich týmů klientům nabízí takzvanou softwarovou robotizaci procesů (RPA). Právě u těchto kolegů se zrodil nápad, jak HR uvolnit ruce. Identifikovali nejčastější činnosti v HR a speciálně pro ně vytvořili softwarového robota, kterého jsme nazvali HR-bot. Ten výrazně zefektivní proces vyhledávání vhodných kandidátů na vypisované pracovní pozice.

Vznikl tak symbiotický prvek, kdy robot spolupracuje s člověkem. Zbaví ho nepřínosné administrativy, připraví mu výstupy a člověk pak přebírá štafetu a přímo komunikuje s kandidáty. Díky tomuto řešení pak HR tým získá pro firmu mnohem rychleji zkušené kandidáty a zároveň má více prostoru věnovat se současným zaměstnancům, jejich potřebám a rozvoji.

Chceme jít ještě dál

HR-bota jsme si důkladně vyzkoušeli v našem prostředí a už teď víme, že nezůstane jen u své základní funkce. Ukázal nám další možnosti zefektivnění administrativních činností, a tak budeme do budoucna jeho funkce rozšiřovat. Tyto funkce dostanou i zákazníci, kteří si od nás HR-bota pořídí. 

HR specialistům bude postupně přinášet vyšší přidanou hodnotu a dá jim možnost více se zaměřit na komunikaci s managementem i s jednotlivými zaměstnanci. Dobře naslouchat, sdílet informace, vycítit náladu, obavy a příležitosti totiž roboti nedokážou, ale naši HR kolegové ano.

HR-bot jednoduše a levně

Nasadit HR-bota můžete snadno i do vaší firmy. Je to samostatné řešení, které funguje kdekoliv a nevyžaduje složitou implementaci. Stačí ho nainstalovat a přímo čerpat výhody. Pro více informací nás kontaktujte kontaktním formulářem a my se vám ozveme a zajistíme další postup.


Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Jaké výhody nabízejí posuvné systémy balkónových dveří?

Jaké výhody nabízejí posuvné systémy balkónových dveří?

Posuvné systémy balkónových dveří vpustí do vašeho domova maximum slunečních paprsků a zajistí vám dostatek výhledu....

Elektrický pečící hrnec Pečenka vám připraví jídlo i na zahradě

Elektrický pečící hrnec Pečenka vám připraví jídlo i na zahradě

Venku je nádherně, tak proč strávit půl dne vařením doma v kuchyni, když můžete připravit výtečné jídlo i venku na...

Venkovní areál termálního parku TERMÁLY LOSINY byl otevřen

Venkovní areál termálního parku TERMÁLY LOSINY byl otevřen

Na koupání venku v běžném bazénu to ještě není, ale v termálních bazénech se krásně prohřejete a uděláte i něco pro své...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Další z rubriky

Vyzrajte na dlouhé doby splatnosti vašich odběratelů

Vyzrajte na dlouhé doby splatnosti vašich odběratelů

Znáte to sami. Nejdříve zaplatíte za materiál, vypracujete zakázku, zaplatíte za práci zaměstnanců, nájem a další...

Sedm chyb, které děláte při žádosti o půjčku

Sedm chyb, které děláte při žádosti o půjčku

Důvodů, proč zvažujete možnost půjčky, může být nepřeberné množství. Buďto potřebujete uhradit nečekaný výdaj a nemáte...

Proč navštěvovat exekuční dražby?

Proč navštěvovat exekuční dražby?

Neštěstí jednoho bývá štěstím druhého, to platí i v případě dluhů. Jestliže někdo není schopen svých finančních závazků...

Najdete na iDNES.cz