Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Robert Bosch nabízí atraktivní pracovní pozice i pro absolventy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Robert Bosch České Budějovice vyrábí a vyvíjí komponenty pro automobilový průmysl. V současné době nabízí na svém profilu na Jobs.cz přes 70 atraktivních pracovních pozic a mnoho z nich je vhodných i pro absolventy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Barbora Schelová, Ph.D., vedoucí personálního oddělení společnosti | foto: Robert Bosch České Budějovice

Zeptali jsme se Barbory Schelové, Ph.D., vedoucí personálního oddělení společnosti Robert Bosch České Budějovice, jak vypadá ideální uchazeč o zaměstnání v této prestižní firmě a jaké svým zaměstnancům nabízí benefity.

Jaké jsou ve vaší firmě možnosti uplatnění?
Mezi pracovními pozicemi, zveřejněnými na Jobs.cz, jsou jak seniorní pozice vyžadující odborné zkušenosti, tak juniorní pozice pro čerstvé absolventy. Jde hlavně o pozice typu vývojový konstruktér, technolog výroby, inženýr kvality, vedoucí projektů ve vývoji, vedoucí projektů ve výrobě apod. Možnosti uplatnění v naší firmě jsou opravdu hodně široké, většina volných pozic souvisí s novými projekty, které k nám do Českých Budějovic přicházejí, v poslední době hlavně s vývojem a výrobou systému DNOX (=systém na snižování obsahu oxidů dusíku ve výfukových plynech).

Robert Bosch v Č. Budějovicích prošel obrovským vývojem. Před lety byl založen jako čistě výrobní závod, dnes disponujeme velkým vývojovým centrem a vlastními kompetenčními centry, podílíme se v podstatě na špici ve vývoji automobilového průmyslu, a proto je uplatnění u nás zajímavé.

Jak tedy vypadá ideální uchazeč?
Ideální uchazeč je absolvent vysoké školy technického směru, s aktivní znalostí anglického nebo německého jazyka. Často se stává, že studenti s námi naváží spolupráci už během studia, např. u nás zpracují svou diplomovou práci či absolvují praxi při studiu. V rámci našeho stipendijního programu studentům poskytujeme měsíční stipendium 10 000 Kč, a to je pro mnohé velmi zajímavé. Je potom přirozené, že u nás chtějí najít i dlouhodobé pracovní uplatnění.

Robert Bosch nabízí atraktivní pracovní pozice i pro absolventy

Robert Bosch nabízí atraktivní pracovní pozice i pro absolventy

Prozraďte trochu ze zákulisí: jak u vás vypadá výběrové řízení?
Nulté kolo výběrového řízení probíhá formou hodnocení životopisů. Pokud kandidát podle podkladů splňuje naše základní požadavky, postoupí do prvního kola výběrového řízení, což je telefonický rozhovor. Během tohoto rozhovoru zjišťujeme, zda kandidát splňuje naše požadavky na jazykové znalosti, jaká je jeho motivace ucházet se o práci v naší firmě, jaké jsou jeho finanční požadavky, termín možného nástupu a jakou práci hledá – často se stane, že se absolvent uchází o nějakou pozici a my mu po telefonickém rozhovoru nabídneme účast ve výběrových řízeních na dalších pozicích, které jsou pro něj vhodnější a zajímavější.

Pokud uchazeč projde tímto kolem úspěšně, zveme ho na osobní pohovor. Pokud je to možné, snažíme se nabídnout kandidátům pohovory na více pozic v jeden den tak, aby měli možnost poznat více různých pozic a zvýšila se tak šance, že dostanou nějakou zajímavou pracovní nabídku. Někteří kandidáti od nás dostanou více pracovních nabídek na různé pozice a mohou si pak vybrat podle toho, která pozice je zaujala nejvíc.

Pro kandidáty je sice celkem náročné absolvovat více pohovorů v jeden den, ale většina z nich oceňuje příležitost poznat tak firmu mnohem lépe, než kdyby měli pohovor jen na jednu pozici. Kandidátům, kteří jedou na pohovor z větší dálky, nabízíme možnost zajištění ubytování na náklady naší firmy.

Do svého týmu přibíráte i ještě studující a dáváte jim tak potřebnou a zajímavou praxi. Jak takto praxe probíhá? Spolupracujete s těmito studenty i po jejich absolvování školy?
Spolupracujeme se všemi technickými univerzitami v České republice. Průměrně u nás absolvuje stáže a brigády kolem 100 studentů ročně a dalších cca 300 jich projde naší firmou v rámci odborné exkurze, které univerzitám nabízíme. Pochopitelně vítáme, když u nás studenti chtějí zůstat a ucházejí se po skončení studia o pracovní uplatnění.

V tomto směru vítáme i otevření technického oboru echatronika na Jihočeské univerzitě. V rámci tohoto projektu dokonce umožňujeme, aby se část výuky konala přímo ve firmě a zajišťujeme výuku některých specifických odborných předmětů.

Jaké benefity zaměstnancům nabízíte?
Zaměstnancům nabízíme řadu zajímavých benefitů - například příspěvek na pronajatý byt 5 000 Kč měsíčně je určen novým kolegům, kteří nepochází z regionu a musí tak z důvodu velké vzdálenosti jejich bydliště řešit také otázku bydlení v Českých Budějovicích. Zaměstnanci oceňují možnost home office, 5 týdnů dovolené, závodní jídelnu a příspěvek na stravování (zaměstnanci platí za základní menu 20 Kč), široké možnosti dalšího vzdělávání, firemní mateřskou školku, 13. a 14. plat a pojištění zaměstnanců i rodinných příslušníků na soukromé cesty do zahraničí. V posledních letech se snažíme rozvíjet benefity zaměřené na skloubení pracovního a rodinného života.

Nabízíme práci na zajímavých mezinárodních projektech, díky personálnímu programu benefitů jsme pravidelně vyhlašování jako Zaměstnavatel regionu. Navíc sídlíme v Jižních Čechách, kde je krásně.

Více informací o společnosti Robert Bosch České Budějovice najdete na www.bosch.cz/cb.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Na Vysoké škole technické a ekonomické otevřeli nový studentský klub

Celý koncept klubu si studenti navrhli sami.

Skvělý dárek v podobě studentského klubu dostali se začátkem letního semestru posluchači českobudějovické Vysoké školy...

Modernizace supermarketu Trefa Družba ve finále

Nový úsek s rozšířenou nabídkou čerstvého ovoce a zeleniny

Supermarket Trefa, který je součástí nedávno zrekonstruovaného obchodního domu Družba v Českých Budějovicích, prošel v...

Výstava orchidejí, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu

Výstava orchidejí, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu

Tradiční výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu bude i tento rok k vidění v...

Najdete na iDNES.cz