Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Robert Bosch nabízí atraktivní pracovní pozice i pro absolventy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Robert Bosch České Budějovice vyrábí a vyvíjí komponenty pro automobilový průmysl. V současné době nabízí na svém profilu na Jobs.cz přes 70 atraktivních pracovních pozic a mnoho z nich je vhodných i pro absolventy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Barbora Schelová, Ph.D., vedoucí personálního oddělení společnosti | foto: Robert Bosch České Budějovice

Zeptali jsme se Barbory Schelové, Ph.D., vedoucí personálního oddělení společnosti Robert Bosch České Budějovice, jak vypadá ideální uchazeč o zaměstnání v této prestižní firmě a jaké svým zaměstnancům nabízí benefity.

Jaké jsou ve vaší firmě možnosti uplatnění?
Mezi pracovními pozicemi, zveřejněnými na Jobs.cz, jsou jak seniorní pozice vyžadující odborné zkušenosti, tak juniorní pozice pro čerstvé absolventy. Jde hlavně o pozice typu vývojový konstruktér, technolog výroby, inženýr kvality, vedoucí projektů ve vývoji, vedoucí projektů ve výrobě apod. Možnosti uplatnění v naší firmě jsou opravdu hodně široké, většina volných pozic souvisí s novými projekty, které k nám do Českých Budějovic přicházejí, v poslední době hlavně s vývojem a výrobou systému DNOX (=systém na snižování obsahu oxidů dusíku ve výfukových plynech).

Robert Bosch v Č. Budějovicích prošel obrovským vývojem. Před lety byl založen jako čistě výrobní závod, dnes disponujeme velkým vývojovým centrem a vlastními kompetenčními centry, podílíme se v podstatě na špici ve vývoji automobilového průmyslu, a proto je uplatnění u nás zajímavé.

Jak tedy vypadá ideální uchazeč?
Ideální uchazeč je absolvent vysoké školy technického směru, s aktivní znalostí anglického nebo německého jazyka. Často se stává, že studenti s námi naváží spolupráci už během studia, např. u nás zpracují svou diplomovou práci či absolvují praxi při studiu. V rámci našeho stipendijního programu studentům poskytujeme měsíční stipendium 10 000 Kč, a to je pro mnohé velmi zajímavé. Je potom přirozené, že u nás chtějí najít i dlouhodobé pracovní uplatnění.

Robert Bosch nabízí atraktivní pracovní pozice i pro absolventy

Robert Bosch nabízí atraktivní pracovní pozice i pro absolventy

Prozraďte trochu ze zákulisí: jak u vás vypadá výběrové řízení?
Nulté kolo výběrového řízení probíhá formou hodnocení životopisů. Pokud kandidát podle podkladů splňuje naše základní požadavky, postoupí do prvního kola výběrového řízení, což je telefonický rozhovor. Během tohoto rozhovoru zjišťujeme, zda kandidát splňuje naše požadavky na jazykové znalosti, jaká je jeho motivace ucházet se o práci v naší firmě, jaké jsou jeho finanční požadavky, termín možného nástupu a jakou práci hledá – často se stane, že se absolvent uchází o nějakou pozici a my mu po telefonickém rozhovoru nabídneme účast ve výběrových řízeních na dalších pozicích, které jsou pro něj vhodnější a zajímavější.

Pokud uchazeč projde tímto kolem úspěšně, zveme ho na osobní pohovor. Pokud je to možné, snažíme se nabídnout kandidátům pohovory na více pozic v jeden den tak, aby měli možnost poznat více různých pozic a zvýšila se tak šance, že dostanou nějakou zajímavou pracovní nabídku. Někteří kandidáti od nás dostanou více pracovních nabídek na různé pozice a mohou si pak vybrat podle toho, která pozice je zaujala nejvíc.

Pro kandidáty je sice celkem náročné absolvovat více pohovorů v jeden den, ale většina z nich oceňuje příležitost poznat tak firmu mnohem lépe, než kdyby měli pohovor jen na jednu pozici. Kandidátům, kteří jedou na pohovor z větší dálky, nabízíme možnost zajištění ubytování na náklady naší firmy.

Do svého týmu přibíráte i ještě studující a dáváte jim tak potřebnou a zajímavou praxi. Jak takto praxe probíhá? Spolupracujete s těmito studenty i po jejich absolvování školy?
Spolupracujeme se všemi technickými univerzitami v České republice. Průměrně u nás absolvuje stáže a brigády kolem 100 studentů ročně a dalších cca 300 jich projde naší firmou v rámci odborné exkurze, které univerzitám nabízíme. Pochopitelně vítáme, když u nás studenti chtějí zůstat a ucházejí se po skončení studia o pracovní uplatnění.

V tomto směru vítáme i otevření technického oboru echatronika na Jihočeské univerzitě. V rámci tohoto projektu dokonce umožňujeme, aby se část výuky konala přímo ve firmě a zajišťujeme výuku některých specifických odborných předmětů.

Jaké benefity zaměstnancům nabízíte?
Zaměstnancům nabízíme řadu zajímavých benefitů - například příspěvek na pronajatý byt 5 000 Kč měsíčně je určen novým kolegům, kteří nepochází z regionu a musí tak z důvodu velké vzdálenosti jejich bydliště řešit také otázku bydlení v Českých Budějovicích. Zaměstnanci oceňují možnost home office, 5 týdnů dovolené, závodní jídelnu a příspěvek na stravování (zaměstnanci platí za základní menu 20 Kč), široké možnosti dalšího vzdělávání, firemní mateřskou školku, 13. a 14. plat a pojištění zaměstnanců i rodinných příslušníků na soukromé cesty do zahraničí. V posledních letech se snažíme rozvíjet benefity zaměřené na skloubení pracovního a rodinného života.

Nabízíme práci na zajímavých mezinárodních projektech, díky personálnímu programu benefitů jsme pravidelně vyhlašování jako Zaměstnavatel regionu. Navíc sídlíme v Jižních Čechách, kde je krásně.

Více informací o společnosti Robert Bosch České Budějovice najdete na www.bosch.cz/cb.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Běžecký zážitek v srdci šumavských lesů a hájů

Běžecký zážitek v srdci šumavských lesů a hájů

Přijeďte zakončit sezonu Běhej lesy 2018 do nedotčené šumavské přírody, na hranici vojenského území Boletice, jehož...

Ochutnejte poctivé výrobky značky Z Gruntu

Značka Z Gruntu klade důraz na chuť, kvalitu, tradici a původ

Supermarkety Terno a Trefa, které se dlouhodobě zaměřují na kvalitu a širokou nabídku čerstvých potravin, mají ve své...

Přemýšlíte nad nezapomenutelným dárkem? Věnujte netradiční pobyty

Přemýšlíte nad nezapomenutelným dárkem? Věnujte netradiční pobyty

Budou mít vaši přátelé svatbu, výročí nebo narozeniny? Není snadné vybrat vhodný dárek. Dnes už všichni všechno mají,...

Najdete na iDNES.cz