Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RIM CZ: židle s vlastním designem a vysokou kvalitou

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Na počátku stála úplně obyčejná židle. Psal se rok 1991 a pánové Milan Nagy a Rudolf Fukal mění nápad zaplnit prázdné místo na trhu s kancelářským nábytkem ve skutečnost. Zakládají společnost RIM CZ, aby mohli vyrábět vlastní kancelářské židle.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Milan Nagy a Rudolf Fukal | foto: RIM-CZ

Na jedné straně start z nulového bodu a žádné zkušenosti. Na straně druhé obrovské nadšení a víra v úspěch. V průběhu několika málo měsíců byla připravena sériová výroba prvního modelu židle s názvem KZ 911. Tato otočná židle je dodnes k vidění ve firemní galerii pod označením „No. 1“.

Filozofie zdravého sezení a poznatky z intenzivního výzkumu v oblasti ergonomie ovlivnily i další vývoj společnosti. Svět se za 25 let hodně změnil. Je mobilní a propojený. Mění se také design židlí a požadavky zákazníků na moderní kancelář. Základem úspěchu společnosti RIM-CZ jsou nápady, kreativita, pracovitost a motivace zaměstnanců.

V současné době má RIM CZ stovky spolupracovníků, dodavatelů a zákazníků ve více než 50 státech na čtyřech světových kontinentech.

Rozhovor s Milanem Nagym, jedním ze zakladatelů společnosti RIM CZ:

Kancelářské židle

Kancelářské židle

Společnost RIM CZ letos slaví neuvěřitelných 25 let od svého založení. Čím vším jste museli projít, než jste došli až sem?
Myslím, že na tuto otázku nám nestačí vymezený prostor v tomto rozhovoru. První roky byly pionýrské a firma se rozvíjela neuvěřitelně rychle. Na konci 90. let jsme zvládli přechod z malé na středně velkou firmu a na své pozice nastoupil mladý management , který s malým doplněním firmu vede dodnes. Během těch 25 let jsme prošli třemi krizemi a v letech 2009-10 jsme bojovali o přežití. Paradoxně nám to pomohlo firmu oživit a výrazně zefektivnit naši činnost.

Jak se vaší společnosti daří v posledním období, můžete to zhodnotit z ekonomického hlediska?
Řekl bych, že stačí uvést nárůst prodeje v roce 2015 o 44 %. To je na výrobní firmu neuvěřitelné číslo a zvládli jsme to jen díky obrovskému úsilí všech pracovníků. Letos se nám podařilo situaci stabilizovat, dokončujeme novou halu v Tlumačově a přijali jsme nové pracovníky hlavně do výrobních profesí. Větší zisky nám také umožňují větší investici do nových výrobků a podpory prodeje.

Kancelářské židle

Kancelářské židle

Jaká je situace s pracovními silami ve vašem oboru?
Za poslední rok se nám podařilo doplnit náš tým a dlouhodobě je náš kolektiv spolupracovníků velmi stabilizovaný. Další zvyšování výroby v nové hale je možné díky zavedení nové montážní linky a investicí do nových strojů.

V čem spatřujete klíčovou konkurenční výhodu, která přispěla k dosažení vaší současné pozice na trhu?
Na začátku devadesátých let se hodně našich konkurentů vydalo jednodušší cestou, a to nákupu levných komponentů ze zahraničí. Naší snahou bylo, a stále je, připravovat výrobky s vlastním designem a vysokou kvalitou (záruka 5 let). Česká republika je malý trh a tato strategie nám umožňuje zvyšovat export našich židlí a sedaček. Za současné úspěchy vděčíme z velké části investici do nové kolekce FLEXi od italského designéra Massima Costagliu.

Kde všude ve světě mohou zákazníci vaše židle koupit?
Celkový export dosahuje 70 % a stále roste. Nejvíce vyvážíme židle do Německa a Francie. Celkem je to ale 25 evropských států včetně Islandu. Úspěch se skrývá nejen v zajímavých a kvalitních výrobcích, ale i servisu, který našim zákazníkům poskytujeme. V České republice i zahraničí budujeme síť RIM Pointů.

Kancelářské židle

Kancelářské židle

Snažíte se vstoupit také na mimoevropské trhy, kam konkrétně?
Už čtyři roky funguje dceřiná společnost v Hong Kongu. RIM HK má za cíl vstoupit na trhy jihovýchodní Asie včetně Číny. Je to cesta proti proudu, protože většina nábytkářských a nejen nábytkářských firem vozí z Asie hotové výrobky nebo součástky a prodává je v Evropě. Naší společnosti RIM CZ se v tomto roce podařilo prodat první kontejnery i do Jihoafrické republiky, Austrálie a Kanady.

Jaké máte vize do budoucna?
Dlouhodobě chceme budovat společnost, která bude celosvětově špičkou ve vývoji a výrobě ergonomických kancelářských křesel. S Rudolfem Fukalem, spolumajitelem, pracujeme na nové organizační struktuře a je naší snahou oddělit majetkovou strukturu od operativního vedení firmy. Chceme, aby firma RIM CZ úspěšně fungovala další desetiletí.

Fotogalerie

Jaké jsou poslední trendy kancelářského nábytku? Liší se v jednotlivých zemích?
V současnosti je to trend budování neformálních pracovišť, kde se kombinují sedačky (tzv.soft seating) s výrazným využitím přírodního dřeva. Trendy obvykle určují americké, anglické, skandinávské a italské firmy. Německé firmy jsou velmi úspěšné svým konzervativním pojetím ergonomické kanceláře.

Společnost RIM CZ je velmi aktivní také v oblasti charity. Organizujete společenské a sportovní aktivity. Proč?
Po celou dobu našich aktivit ve společnosti RIM CZ udržujeme přátelské a zcela neformální vztahy s našimi zákazníky, partnery a zaměstnanci. Pořádáme sportovní turnaje, výstavy v naší galerii v Otrokovicích. Spolupracuje s nadací adopci Afrika a také se snažíme pomáhat dětem v českých dětských domovech.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Druhou zastávkou běžeckého seriálu AGROFERT Run je Valašské Meziříčí.
Druhou zastávkou běžeckého seriálu AGROFERT Run je Valašské Meziříčí

Nejen den prožitý v pohybu, ale den plný zábavy si užijí návštěvníci letošního AGROFERT Runu ve Valašském Meziříčí. Kromě klasického programu, který zahájí...  celý článek

Kapela Elán
Festival Trnkobraní letos slaví 50 let

Festival Trnkobraní letos slaví 50 let společně s kapelou Elán, Tomášem Klusem, Michalem Hrůzou a dalšími interprety  celý článek

Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole.
Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole

Jednatřicet květnových dní bylo ve společnosti DEZA, a.s. ve znamení nemotorových dopravních prostředků. Již třetí rok v řadě vyměnili zaměstnanci společnosti...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.