Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Řídit a monitorovat výrobní linky pomáhá aplikace Clever System

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Aplikaci Clever System, která slouží pro řízení, kontrolu a dokumentaci výroby nám přiblížil Jiří Širc, jednatel společnosti CLEVER Soft s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dlouhou řadu modulů má za téměř čtvrt století na svědomí firma CLEVER Soft s. r. o. | foto: CLEVER Soft s. r. o.

Společnost CLEVER Soft s. r. o. se od roku 1996 věnuje oblasti automatizovaných systémů řízení. Specializuje se na systémy technologického řízení výrobních linek, řešení systémů pro správu dokumentace a sběru dat z výrobních li­nek. V této ob­lasti firma za­znamenává neustálý dyna­mický rozvoj.

Aplikaci Clever System pro řízení a mo­nitorování vý­robních linek využívá řada firem z České republiky i zahraničí. Tyto systémy již několik let fungují ve významných automobilkách v Česku, Německu, Španělsku, Portugalsku, Rumunsku, Slovensku, Francii, Turecku, Mexiku, Belgii a Argentině.

Co vlastně je Clever System?

Clever System je sada aplikací pro řízení, kontrolu a doku­mentaci výroby. Jedná se o nástroje, které slouží pro optimální navigování pracovníka na pracovišti. Systém přijímá data se sek­vencí výrobků nebo zakázek z plánování výroby. Podle těchto konkrétních požadavků automaticky konfiguruje zařízení pou­žívaná na pracovišti a instruuje pracovníka, jaké má provádět operace.

Moduly dokáží ovládat pick-to-light systémy, řídit přípravky na výrobní lince a nastavovat nástroje a technologii, kterou pracovník na pracovišti používá. Systém komunikuje s různými technologickými zařízeními (utahovačky, pick-to-light, inspekční kamery, regálové systémy, dopravníky…). To vše dokáže Clever System řídit.

Systém pro správu technologických postupů.

Systém pro správu technologických postupů.

Můžete uvést příklad?

Typickým příkladem je pracoviště výrobní linky, která pracuje v režimu JIT (just-in-time). Dopravník přemísťuje výrobky z jednoho pracoviště na další a každý výrobek má svou specifickou konfiguraci.

Po přemístění výrobku na pracoviště a po načtení čísla výrobku zkontroluje systém správné pořadí v sekvenci, nastaví odpovída­jící parametry pracoviště, např. správný program na utahovačce, a rozsvítí pozici regálu s požadovaným dílem. Před montáží může být provedena další kontrola, třeba načtením sériového čísla dílu. Při šroubování systém vyhodnotí utahovací momenty a v případě, že nesplňují požadované hodnoty, stejně jako při jakékoli deteko­vané chybě, není výrobek uvolněn k přesunu na další pracoviště.

O každé provedené operaci je proveden záznam do databáze, takže pro každý výrobek je k dispozici přehled toho kdo, kdy a jaké operace na výrobku provedl.

Clever System je tedy určený pro řízení pracovišť uspo­řádaných do výrobní linky?

Typickým použitím je nasazení na JITových montážních lin­kách v automobilovém průmyslu, ale Clever System dokáže řídit i kanbanovou výrobu nebo také jediné pracoviště.

Příklad monitorování výrobní linky.

Příklad monitorování výrobní linky.

Přicházíte s nějakými novinkami?

Jedním z posledních modulů naší stavebnice je systém pro správu technologických postupů (návodek), který nahrazuje pa­pírovou dokumentaci a zajišťuje vždy aktuální revizi výrobní do­kumentace na pracovišti. Poslední novinkou je monitorování a vizualizace pracovišť a strojů, která nejsou vybavena PLC.

Jak to funguje?

V nejjednodušší variantě je vhodnými snímači monitorován takt strojů na pracovištích linky a snímané údaje jsou prostřed­nictvím Event senderu přes počítačovou síť odesílány na server. Přijaté hodnoty jsou na serveru ukládány do SQL databáze a je možné je zobrazit formou přehledných grafů. Pro zobrazení grafů je používán běžný internetový prohlížeč.

Prostřednictvím modulu Clever Vision je možné z grafů se­stavovat „videoklipy“ a zobrazovat je např. na LCD panelech ve výrobní hale.

Instalace je velice jednoduchá, a pokud zákazník využije va­rianty, kdy jsou snímaná data ukládána v CLOUDu, není potřeba instalovat serverovou část aplikace. Okamžitě po zapojení černé skříňky Event senderu se snímači jsou dostupné grafy a statistiky na Internetu.

Graf zobrazující takt na pracovištích za 24 hodin.

Graf zobrazující takt na pracovištích za 24 hodin.

Graf zobrazující takt na pracovištích – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Graf zobrazující takt na pracovištích – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Graf zobrazující záznam událostí na pracovišti T7 – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Graf zobrazující záznam událostí na pracovišti T7 – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Nic z toho by však nefungovalo bez kvalitní podpory a týmu šikovných programátorů, pro které je každé zadání výzvou najít to nejchytřejší (nejjednodušší) řešení.

CLEVER Soft s. r. o.

CLEVER Soft s. r. o.

CLEVER Soft s. r. o.

Sluneční 127, 280 00 Kolín

tel.: +420 321 751 081,

info@clever.cz

www.clever.cz

Více informací o společnosti CLEVER Soft s. r. o. a aplikaci Clever System najdete na www.clever.cz  a www.clever-system.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Barevná revoluce: technologie budoucnosti skrytá v televizorech Samsung QLED.
Barevná revoluce: technologie budoucnosti skrytá v televizorech Samsung QLED

Samsung svou novou řadou televizorů představuje zcela novou kategorii QLED. Tyto televizory přináší špičkový design, prémiový divácký zážitek a ten nejlepší...  celý článek

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.
Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve střední a východní Evropě, využívá ve své...  celý článek

Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života.
Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života

Láká vás si pořídit psychowalkman? Právě máte jedinečnou příležitost si naplno užívat život. Probíhající festival ,,Laxman“ nabízí jedinečnou slevu 3000 Kč na...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.