Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Řídit a monitorovat výrobní linky pomáhá aplikace Clever System

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Aplikaci Clever System, která slouží pro řízení, kontrolu a dokumentaci výroby nám přiblížil Jiří Širc, jednatel společnosti CLEVER Soft s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dlouhou řadu modulů má za téměř čtvrt století na svědomí firma CLEVER Soft s. r. o. | foto: CLEVER Soft s. r. o.

Společnost CLEVER Soft s. r. o. se od roku 1996 věnuje oblasti automatizovaných systémů řízení. Specializuje se na systémy technologického řízení výrobních linek, řešení systémů pro správu dokumentace a sběru dat z výrobních li­nek. V této ob­lasti firma za­znamenává neustálý dyna­mický rozvoj.

Aplikaci Clever System pro řízení a mo­nitorování vý­robních linek využívá řada firem z České republiky i zahraničí. Tyto systémy již několik let fungují ve významných automobilkách v Česku, Německu, Španělsku, Portugalsku, Rumunsku, Slovensku, Francii, Turecku, Mexiku, Belgii a Argentině.

Co vlastně je Clever System?

Clever System je sada aplikací pro řízení, kontrolu a doku­mentaci výroby. Jedná se o nástroje, které slouží pro optimální navigování pracovníka na pracovišti. Systém přijímá data se sek­vencí výrobků nebo zakázek z plánování výroby. Podle těchto konkrétních požadavků automaticky konfiguruje zařízení pou­žívaná na pracovišti a instruuje pracovníka, jaké má provádět operace.

Moduly dokáží ovládat pick-to-light systémy, řídit přípravky na výrobní lince a nastavovat nástroje a technologii, kterou pracovník na pracovišti používá. Systém komunikuje s různými technologickými zařízeními (utahovačky, pick-to-light, inspekční kamery, regálové systémy, dopravníky…). To vše dokáže Clever System řídit.

Systém pro správu technologických postupů.

Systém pro správu technologických postupů.

Můžete uvést příklad?

Typickým příkladem je pracoviště výrobní linky, která pracuje v režimu JIT (just-in-time). Dopravník přemísťuje výrobky z jednoho pracoviště na další a každý výrobek má svou specifickou konfiguraci.

Po přemístění výrobku na pracoviště a po načtení čísla výrobku zkontroluje systém správné pořadí v sekvenci, nastaví odpovída­jící parametry pracoviště, např. správný program na utahovačce, a rozsvítí pozici regálu s požadovaným dílem. Před montáží může být provedena další kontrola, třeba načtením sériového čísla dílu. Při šroubování systém vyhodnotí utahovací momenty a v případě, že nesplňují požadované hodnoty, stejně jako při jakékoli deteko­vané chybě, není výrobek uvolněn k přesunu na další pracoviště.

O každé provedené operaci je proveden záznam do databáze, takže pro každý výrobek je k dispozici přehled toho kdo, kdy a jaké operace na výrobku provedl.

Clever System je tedy určený pro řízení pracovišť uspo­řádaných do výrobní linky?

Typickým použitím je nasazení na JITových montážních lin­kách v automobilovém průmyslu, ale Clever System dokáže řídit i kanbanovou výrobu nebo také jediné pracoviště.

Příklad monitorování výrobní linky.

Příklad monitorování výrobní linky.

Přicházíte s nějakými novinkami?

Jedním z posledních modulů naší stavebnice je systém pro správu technologických postupů (návodek), který nahrazuje pa­pírovou dokumentaci a zajišťuje vždy aktuální revizi výrobní do­kumentace na pracovišti. Poslední novinkou je monitorování a vizualizace pracovišť a strojů, která nejsou vybavena PLC.

Jak to funguje?

V nejjednodušší variantě je vhodnými snímači monitorován takt strojů na pracovištích linky a snímané údaje jsou prostřed­nictvím Event senderu přes počítačovou síť odesílány na server. Přijaté hodnoty jsou na serveru ukládány do SQL databáze a je možné je zobrazit formou přehledných grafů. Pro zobrazení grafů je používán běžný internetový prohlížeč.

Prostřednictvím modulu Clever Vision je možné z grafů se­stavovat „videoklipy“ a zobrazovat je např. na LCD panelech ve výrobní hale.

Instalace je velice jednoduchá, a pokud zákazník využije va­rianty, kdy jsou snímaná data ukládána v CLOUDu, není potřeba instalovat serverovou část aplikace. Okamžitě po zapojení černé skříňky Event senderu se snímači jsou dostupné grafy a statistiky na Internetu.

Graf zobrazující takt na pracovištích za 24 hodin.

Graf zobrazující takt na pracovištích za 24 hodin.

Graf zobrazující takt na pracovištích – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Graf zobrazující takt na pracovištích – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Graf zobrazující záznam událostí na pracovišti T7 – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Graf zobrazující záznam událostí na pracovišti T7 – zoom směna od 6.00 do 14.00.

Nic z toho by však nefungovalo bez kvalitní podpory a týmu šikovných programátorů, pro které je každé zadání výzvou najít to nejchytřejší (nejjednodušší) řešení.

CLEVER Soft s. r. o.

CLEVER Soft s. r. o.

CLEVER Soft s. r. o.

Sluneční 127, 280 00 Kolín

tel.: +420 321 751 081,

info@clever.cz

www.clever.cz

Více informací o společnosti CLEVER Soft s. r. o. a aplikaci Clever System najdete na www.clever.cz  a www.clever-system.cz

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Další z rubriky

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Kanceláře budoucnosti se neobejdou bez výkonné multifunkční tiskárny s maximálním zabezpečením. Společnost HP Inc.,...

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Najdete na iDNES.cz