Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Komerční sdělení   7:05aktualizováno  7:05
Novou dimenzi v obrábění ocelových trubek a profilů nabízí ve své provozovně v Českých Budějovicích firma JihoTech s. r. o., která se zaměřuje na zpracování plechu, zakázkovou výrobu ocelových prvků a zámečnickou výrobu. Unikátní technologií je laserové řezání trubek na stroji TruLaser Tube 5000.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stroj TruLaser Tube 5000 pro automatizované obrábění trubek a profilů. | foto: JihoTech spol. s r.o.

Řezání laserem přináší zcela nový rozměr konstrukčního řešení, neboť umožňuje vysoce efektivní následné dílenské zpracování polotovarů. Laserovou výrobu dle dodané výkresové dokumentace ocení zejména klienti zpracovávající ocel, strojní a zámečnické společnosti. Zákazníci tak levně získají opracovaný polotovar, který využijí při výrobě vlastního finálního výrobku, čímž mohou zvýšit svou produktivitu a konkurenceschopnost.

Úspora času v číslech

Řadu operací, které by při klasickém obrábění bylo nutné vykonávat na více strojích, lze provádět pouze na jednom v automatickém cyklu podle vlastního programu. Jediný stroj tak dokáže nahradit čtyři klasické výrobní postupy – řezání, vrtání, frézování a odstraňování otřepů.

Při konvenčním způsobu obrábění profilu je čistý výrobní čas kolem 80 sec a dalších 40 sec připadá na mezioperační dopravu a odhrotování. Při řezání stejného profilu vykoná laser všechny potřebné operace za pouhých 40 sec. Obdobný je příklad řezání trubky z ušlechtilé oceli o tloušťce stěny 1,5 mm, opatřené 300 kruhovými otvory. Klasické děrování by trvalo 15 minut, zatímco s laserem je hotové za 5 minut. V porovnání s konvenčními postupy dokáže laser zkrátit dobu výrobního cyklu o více než 40% a snížit náklady na jeden díl až o 30%. 

Kvalita a technologie

Díky laserovému řezání mají jednotlivé díly vždy konstantní kvalitu. Upínací válce udržují trubky ve správném kurzu a synchronizovaná sklíčidla zajišťují stabilní vedení trubek a přesnost obrábění. Základem vysoké kvality řezu, příznačné pro laserové technologie, je automatická regulace výkonu laseru v závislosti na rychlosti řezání a tvaru řezaného obrysu včetně úhlové změny směru pohybu. Kartáčový stůl chrání povrch hotových dílů před nežádoucím poškrábáním.

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Upínací systém kovových válců zajistí bezpečné a šetrné upnutí trubek a profilů.

Laser bez námahy řeže složité obrysy, pracuje bezdotykově bez kontaminace různými emulzemi a oleji. Přináší kvalitu jinými způsoby nedosažitelnou, přesnost, schopnost absolutního dodržení geometrického tvaru a řezné hrany bez otřepů. Laserové řezání trubek skýtá nové možnosti také u výroby zalomených a zásuvných spojů.

Možnost sériové i kusové výroby

Odběratelské strojírenské firmy mají u společnosti JihoTech s. r. o. příležitost využít sériové i kusové výroby polotovarů a dílů neobvyklých tvarů, které běžným obráběním nelze dosáhnout. Stroj je ideální pro práci s lehkými tenkostěnnými nebo velkými těžkými trubkami, ať už mají obdélníkový, kulatý nebo oválný průřez. TruLaser Tube 5000 si poradí s trubkami s vnějším průměrem do 150 mm a tloušťkou stěny až 6,4 mm.

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Výsledné polotovary ze stroje TruLaser Tube 5000.

Vše hovoří pro laser

Rostoucí nároky na efektivitu výroby, zvyšující se požadavky na kvalitu řezu a krátký výrobní cyklus způsobují, že limity strojů pro klasické opracování materiálu přestávají stačit. Laser tyto nedostatky dokáže odbourat, pracuje rychleji a efektivněji, přináší vysokou kvalitu, flexibilitu a dokáže reagovat na stále větší diverzifikaci výroby. Nový laser firmy JihoTech s. r. o. si lze prohlédnout  zde: http://www.jihotech.cz/vyhody-laseroveho-rezani,43.html, kontakty a další informace o firmě naleznete na www.jihotech.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Najdete na iDNES.cz