Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Komerční sdělení   7:05aktualizováno  7:05
Novou dimenzi v obrábění ocelových trubek a profilů nabízí ve své provozovně v Českých Budějovicích firma JihoTech s. r. o., která se zaměřuje na zpracování plechu, zakázkovou výrobu ocelových prvků a zámečnickou výrobu. Unikátní technologií je laserové řezání trubek na stroji TruLaser Tube 5000.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stroj TruLaser Tube 5000 pro automatizované obrábění trubek a profilů. | foto: JihoTech spol. s r.o.

Řezání laserem přináší zcela nový rozměr konstrukčního řešení, neboť umožňuje vysoce efektivní následné dílenské zpracování polotovarů. Laserovou výrobu dle dodané výkresové dokumentace ocení zejména klienti zpracovávající ocel, strojní a zámečnické společnosti. Zákazníci tak levně získají opracovaný polotovar, který využijí při výrobě vlastního finálního výrobku, čímž mohou zvýšit svou produktivitu a konkurenceschopnost.

Úspora času v číslech

Řadu operací, které by při klasickém obrábění bylo nutné vykonávat na více strojích, lze provádět pouze na jednom v automatickém cyklu podle vlastního programu. Jediný stroj tak dokáže nahradit čtyři klasické výrobní postupy – řezání, vrtání, frézování a odstraňování otřepů.

Při konvenčním způsobu obrábění profilu je čistý výrobní čas kolem 80 sec a dalších 40 sec připadá na mezioperační dopravu a odhrotování. Při řezání stejného profilu vykoná laser všechny potřebné operace za pouhých 40 sec. Obdobný je příklad řezání trubky z ušlechtilé oceli o tloušťce stěny 1,5 mm, opatřené 300 kruhovými otvory. Klasické děrování by trvalo 15 minut, zatímco s laserem je hotové za 5 minut. V porovnání s konvenčními postupy dokáže laser zkrátit dobu výrobního cyklu o více než 40% a snížit náklady na jeden díl až o 30%. 

Kvalita a technologie

Díky laserovému řezání mají jednotlivé díly vždy konstantní kvalitu. Upínací válce udržují trubky ve správném kurzu a synchronizovaná sklíčidla zajišťují stabilní vedení trubek a přesnost obrábění. Základem vysoké kvality řezu, příznačné pro laserové technologie, je automatická regulace výkonu laseru v závislosti na rychlosti řezání a tvaru řezaného obrysu včetně úhlové změny směru pohybu. Kartáčový stůl chrání povrch hotových dílů před nežádoucím poškrábáním.

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Upínací systém kovových válců zajistí bezpečné a šetrné upnutí trubek a profilů.

Laser bez námahy řeže složité obrysy, pracuje bezdotykově bez kontaminace různými emulzemi a oleji. Přináší kvalitu jinými způsoby nedosažitelnou, přesnost, schopnost absolutního dodržení geometrického tvaru a řezné hrany bez otřepů. Laserové řezání trubek skýtá nové možnosti také u výroby zalomených a zásuvných spojů.

Možnost sériové i kusové výroby

Odběratelské strojírenské firmy mají u společnosti JihoTech s. r. o. příležitost využít sériové i kusové výroby polotovarů a dílů neobvyklých tvarů, které běžným obráběním nelze dosáhnout. Stroj je ideální pro práci s lehkými tenkostěnnými nebo velkými těžkými trubkami, ať už mají obdélníkový, kulatý nebo oválný průřez. TruLaser Tube 5000 si poradí s trubkami s vnějším průměrem do 150 mm a tloušťkou stěny až 6,4 mm.

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Výsledné polotovary ze stroje TruLaser Tube 5000.

Vše hovoří pro laser

Rostoucí nároky na efektivitu výroby, zvyšující se požadavky na kvalitu řezu a krátký výrobní cyklus způsobují, že limity strojů pro klasické opracování materiálu přestávají stačit. Laser tyto nedostatky dokáže odbourat, pracuje rychleji a efektivněji, přináší vysokou kvalitu, flexibilitu a dokáže reagovat na stále větší diverzifikaci výroby. Nový laser firmy JihoTech s. r. o. si lze prohlédnout  zde: http://www.jihotech.cz/vyhody-laseroveho-rezani,43.html, kontakty a další informace o firmě naleznete na www.jihotech.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vaše důležité elektronické dokumenty ochrání Bezpečné úložiště.
Jak uchovávat dokumenty elektronicky a opravdu bezpečně

Pořídit si zajištěný úložný prostor je snadné. Své důležité dokumenty budete mít uložené v elektronické podobě a přitom budou opravdu v bezpečí.  celý článek

Netrapte se se ztracenými klíči! Vyzkoušejte elektronický přístupový systém.
Netrapte se se ztracenými klíči! Vyzkoušejte elektronický přístupový systém

Zapomenutý klíč dokáže překazit plány na celý den. Ještě horší jsou komplikace spojené se ztrátou klíče. V takovém případě je nutné vyměnit zámek (zamykací...  celý článek

Zbavte se pomalých videí na internetu jednou pro vždy. Máme pro vás trik.
Zbavte se pomalých videí na internetu jednou pro vždy. Máme pro vás trik

Dokáží vás při sledování filmů a videí na internetu pořádně vytočit rozostřený obraz a neustálé zasekávání? Zbavte se tohoto problémů rychle a jednoduše....  celý článek

Okurková limonáda v 7 minutách!
Okurková limonáda v 7 minutách!

Vyměňte kupované limonády za domácí.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.