Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Komerční sdělení   7:05aktualizováno  7:05 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Novou dimenzi v obrábění ocelových trubek a profilů nabízí ve své provozovně v Českých Budějovicích firma JihoTech s. r. o., která se zaměřuje na zpracování plechu, zakázkovou výrobu ocelových prvků a zámečnickou výrobu. Unikátní technologií je laserové řezání trubek na stroji TruLaser Tube 5000.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stroj TruLaser Tube 5000 pro automatizované obrábění trubek a profilů. | foto: JihoTech spol. s r.o.

Řezání laserem přináší zcela nový rozměr konstrukčního řešení, neboť umožňuje vysoce efektivní následné dílenské zpracování polotovarů. Laserovou výrobu dle dodané výkresové dokumentace ocení zejména klienti zpracovávající ocel, strojní a zámečnické společnosti. Zákazníci tak levně získají opracovaný polotovar, který využijí při výrobě vlastního finálního výrobku, čímž mohou zvýšit svou produktivitu a konkurenceschopnost.

Úspora času v číslech

Řadu operací, které by při klasickém obrábění bylo nutné vykonávat na více strojích, lze provádět pouze na jednom v automatickém cyklu podle vlastního programu. Jediný stroj tak dokáže nahradit čtyři klasické výrobní postupy – řezání, vrtání, frézování a odstraňování otřepů.

Při konvenčním způsobu obrábění profilu je čistý výrobní čas kolem 80 sec a dalších 40 sec připadá na mezioperační dopravu a odhrotování. Při řezání stejného profilu vykoná laser všechny potřebné operace za pouhých 40 sec. Obdobný je příklad řezání trubky z ušlechtilé oceli o tloušťce stěny 1,5 mm, opatřené 300 kruhovými otvory. Klasické děrování by trvalo 15 minut, zatímco s laserem je hotové za 5 minut. V porovnání s konvenčními postupy dokáže laser zkrátit dobu výrobního cyklu o více než 40% a snížit náklady na jeden díl až o 30%. 

Kvalita a technologie

Díky laserovému řezání mají jednotlivé díly vždy konstantní kvalitu. Upínací válce udržují trubky ve správném kurzu a synchronizovaná sklíčidla zajišťují stabilní vedení trubek a přesnost obrábění. Základem vysoké kvality řezu, příznačné pro laserové technologie, je automatická regulace výkonu laseru v závislosti na rychlosti řezání a tvaru řezaného obrysu včetně úhlové změny směru pohybu. Kartáčový stůl chrání povrch hotových dílů před nežádoucím poškrábáním.

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Upínací systém kovových válců zajistí bezpečné a šetrné upnutí trubek a profilů.

Laser bez námahy řeže složité obrysy, pracuje bezdotykově bez kontaminace různými emulzemi a oleji. Přináší kvalitu jinými způsoby nedosažitelnou, přesnost, schopnost absolutního dodržení geometrického tvaru a řezné hrany bez otřepů. Laserové řezání trubek skýtá nové možnosti také u výroby zalomených a zásuvných spojů.

Možnost sériové i kusové výroby

Odběratelské strojírenské firmy mají u společnosti JihoTech s. r. o. příležitost využít sériové i kusové výroby polotovarů a dílů neobvyklých tvarů, které běžným obráběním nelze dosáhnout. Stroj je ideální pro práci s lehkými tenkostěnnými nebo velkými těžkými trubkami, ať už mají obdélníkový, kulatý nebo oválný průřez. TruLaser Tube 5000 si poradí s trubkami s vnějším průměrem do 150 mm a tloušťkou stěny až 6,4 mm.

Řezání ocelových trubek laserem nabízí výhody i nové možnosti

Výsledné polotovary ze stroje TruLaser Tube 5000.

Vše hovoří pro laser

Rostoucí nároky na efektivitu výroby, zvyšující se požadavky na kvalitu řezu a krátký výrobní cyklus způsobují, že limity strojů pro klasické opracování materiálu přestávají stačit. Laser tyto nedostatky dokáže odbourat, pracuje rychleji a efektivněji, přináší vysokou kvalitu, flexibilitu a dokáže reagovat na stále větší diverzifikaci výroby. Nový laser firmy JihoTech s. r. o. si lze prohlédnout  zde: http://www.jihotech.cz/vyhody-laseroveho-rezani,43.html, kontakty a další informace o firmě naleznete na www.jihotech.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Ve výrobě je zapotřebí dodržovat přísné hygienické normy. Jak ale v náročném provozu udržovat čisto? Řešení nabízí...

Program Národních oslav 100. výročí republiky

Program Národních oslav 100. výročí republiky

V letošním roce si připomínáme 100. výročí založení Československé republiky. Jak budou vypadat oslavy jubilea?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Najdete na iDNES.cz