Odkládáte těhotenství? S věkem se zvyšuje riziko neplodnosti!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Téměř každý čtvrtý pár v České republice řeší problémy s početím. Zvyšuje se tak zájem o asistovanou reprodukci, stoupá počet umělých oplodnění, které si páry platí samy a investují do něj desítky až stovky tisíc korun.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odkládáte těhotenství? S věkem se zvyšuje riziko neplodnosti! | foto: Česká pojišťovna

Stále více párů odkládá těhotenství na období po třicítce. Většinou rozhodnutí obhajují tím, že si nejprve chtějí vybudovat kariéru, vydělat peníze a zajistit dobré zázemí pro svoji budoucí rodinu, či mají v plánu procestovat svět a na děti bude ještě dost času. Co ovšem mnohdy ignorují, je fakt, že po třicítce začíná klesat schopnost ženy spontánně otěhotnět. 

„Každý čtvrtý pár tak má potíže počít. Často se partneři rozhodnou pro asistovanou reprodukci. Ta sice dosahuje velmi dobrých výsledků, ale bohužel ne každý si ji může dovolit,“ upozorňuje Markéta Filová z České pojišťovny, která jako jedna z mála umožňuje pojištění asistované reprodukce. 

Pozdní rodičovství totiž klade na oba partnery nemalé finanční nároky. Páry, kterým se početí nedaří, se často obrací na kliniky asistované reprodukce a náklady na léčbu neplodnosti se mohou vyšplhat až do statisícových částek.

Úspory z prasátka rozhodně nestačí

Druhů umělého oplodnění (IVF) existuje hned několik, a často je zapotřebí více než jednoho pokusu (cyklu), než se embryo úspěšně uchytí v děloze. Zdravotní pojišťovny přitom hradí první tři nebo maximálně čtyři pokusy, a to do 39. narozenin. Pokud má žena zájem o další pokusy či o umělé oplodnění v pozdějším věku, musí zapojit vlastní prostředky. Cena za jeden cyklus umělého oplodnění se pohybuje kolem 70 000 korun. 

Na tuto situaci se rozhodla reagovat Česká pojišťovna pojištěním asistované reprodukce. Díky svému rozsahu a plnění již od čtvrtého cyklu IVF jde doslova o záchranný kruh rodinných financí. „Pojištění je vhodné zejména pro mladé ženy, které již samy uvažují o založení rodiny. Obracejí se na nás také matky, které chtějí pojištění sjednat pro svou dceru a předejít tak tomu, aby mladí museli v budoucnu řešit finanční problémy spojené s nákladností asistované reprodukce,“ popisuje Markéta Filová z České pojišťovny.

Problémů s početím zřejmě ještě přibude

Současná doba není pro ženy, které chtějí plánovat rodinu, snadná. Hektický styl života, snaha vybudovat si slušnou kariéru a potažmo zázemí pro rodinu, stres a další faktory mají na početí negativní vliv. K tomu se přidává nepříznivý společenský trend: pro ženy může být obtížné najít „toho pravého pro založení rodiny“. Teprve když partnera najdou, mají slušně placenou práci a jsou finančně zajištěné, začínají uvažovat o dětech. 

Kromě věku odborníci řadí k hlavním příčinám neschopnosti počít potomka přirozenou cestou i nezdravý životní styl, nesprávné stravovací návyky, stres, kouření a také nadváhu.

Pro více informací, jak vám v těchto případech může pomoci životní pojištění, klikněte ZDE.

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Seriál o motorickém vývoji: Co se děťátko učí v prvním roce života?

Seriál o motorickém vývoji: Co se děťátko učí v prvním roce života?

První rok života je pro děťátko plný změn a objevování nových možností i dovedností. Každý měsíc s sebou něco přináší a...

Nenechte si ujít pobyty v Chorvatsku se zábavným programem

Nenechte si ujít pobyty v Chorvatsku se zábavným programem.

Užijte si s celou svou rodinou senzační prázdniny nebo se vypravte na výhodné zájezdy pro seniory. Jadran nabízí vyžití...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Najdete na iDNES.cz