Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Revoluční parkovací pomocný systém vyvinuli ve Valeo

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pražské vývojové centrum se v rámci skupiny Valeo podílí na vývoji revolučního pomocného parkovacího systému, který poskytuje řidičům rozšířené zobrazení jejich okolí, a tím zvyšuje bezpečnost a snadnost používání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Funkční předvedení při parkování ve městě | foto: Valeo autoklimatizace, s.r.o.

Společnost Valeo, přední dodavatel komponentů a systémů pro světové automobilky, často přináší do automobilového průmyslu průlomové inovace. Její technické a vývojové R&D (Research & Development) centrum vyvíjí v pražském Hloubětíně systémy pro inteligentní automobily, kterými vzbudilo zájem médií a veřejnosti především na motoristických výstavách a obchodních veletrzích.

Opravdové high-tech společnosti, jako je Valeo, tvoří inovace produktů a získávají nové talenty a obchodní příležitosti na rozvíjejících se trzích. Dělají věci jinak a „myslí jinak“. Jsou první, kdo přináší nové myšlenky a produkty na trh jako výhodu pro zákazníka i pro společnost. Společnost Valeo byla často tím prvním průkopníkem ve svém oboru.

Uváděla první mikrohybridní systém Stop-Start, první automatizovaný parkovací systém, první elektrické turbodmychadlo a první laserový skener pro automobily. „Jsem si jistý, že díky našim profesionálním R&D týmům po celém světě budeme mít v budoucnosti možnost vyprávět ještě mnoho dalších příběhů o inovačních úspěších,“ říká Jacques Aschenbroich, výkonný ředitel skupiny Valeo.

Systém zobrazení okolí 360Vue® 3D Surround View System: nyní vidíte vše…

Pokud máte návyk zaparkovat vaše auto k poštovním schránkám nebo požárním hydrantům, určitě vás zaujme nejnovější technologie viditelnosti od CDA. Systém 360Vue® 3D Surround View totiž posunuje současnou technologii pomoci při parkování o krok dopředu.

„Současné systémy zobrazování okolí již nabízí různé zobrazení pomocí kamer včetně pohledu shora. Tím zobrazují nejbližší okolí vozidla z ptačí perspektivy,” vysvětluje Myles Friel, manažer týmu zobrazování prostředí a zpracování prostředí v CDA v Tuam. „Avšak tento pohled z ptačí perspektivy pokrývá oblast dva metry okolo auta. Chceme zlepšit informovanost řidiče o okolí vozidla tím, že mu poskytneme rozšířenou perspektivu.”

Panoramatické zobrazení

Systém vytváří panoramatický trojrozměrný obraz vozidla a jeho okolí.

Systém vytváří panoramatický trojrozměrný obraz vozidla a jeho okolí.

Aby toho dosáhli, vytvořil tým viditelnosti Valea v Tuam unikátní algoritmus zpracování obrazu, který kombinuje přední, zadní a boční zobrazení kamer do jednoho pohledu shora, který obsahuje auto a rozšířený pohled na jeho okolí. „Již žádné přepínání mezi obrazy kamer. Je to snazší a bezpečnější způsob,” dodává Myles Friel.

„Systém zobrazení okolí 360Vue® 3D Surround View System bude poprvé uveden na trh firmou Volkswagen v modelech Passat a Passat kombi na konci roku 2014,” prohlásil na podzim roku 2014 Gavan Hennessy, manažer pro obchod. „Také byla podepsána smlouva s druhým evropským výrobcem automobilů, a tím se v roce 2016 skoro zdvojnásobí počet vyrobených kusů na trhu.”

Systém 360Vue® 3D Surround View System je světovou premiérou trojrozměrného zobrazení v automobilovém průmyslu a získal cenu 2015 PACE.

Rozmach vývoje automobilových technologií vede k neustálému rozšiřování týmu inženýrů také v rámci Valeo v ČR

Vývojové centrum v Praze očekává růst ze současného počtu 150 zaměstnanců na více než 400 do roku 2016. Staňte se členem vývojového týmu. Zajímavou pracovní příležitost ve Valeu najdou projektoví manažeři, SW inženýři, testeři, designéři a další.

Všechny pracovní příležitosti najdete na www.valeogroup.cz

System 360VueR 3D Surround View se skládá ze tří hlavních součástí:

• Kamery

Systém obsahuje sadu čtyř kompaktních kamer, z nichž jedna je umístěna na přední masce a poskytuje přední pohled, dvě kamery jsou integrované do vnějších zpětných zrcátek a sledují boční prostory a jedna kamera je namontována v zadních pátých dveřích nebo v jejich madle a zobrazuje prostor za vozidlem.

Všechny kamery disponují zobrazovacím zařízením s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) s megapixelovým rozlišením, které poskytuje zobrazení ve vysoké kvalitě a citlivost i při nízké úrovni osvětlení.

• Počítačový výkon

Systém je vybaven řídící jednotkou s výkonným mikroprocesorem, který provádí zpracování požadovaných obrazů v reálném čase.

• Algoritmus

Srdcem systému je patentovaný algoritmus CDA, který kombinuje různé obrazy a generuje panoramatický obraz vozidla a jeho okolí. Systém zobrazuje vše na vestavěný monitor vozidla a nevyžaduje tak samostatný displej.

logo valeo

logo valeo

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Čas sváteční by měl být o pohodě a zklidnění. Odložte proto starosti stranou, nalaďte se na vánoční notu a představte...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Najdete na iDNES.cz