Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rekordní rok ekologických investic v ostravské huti ArcelorMittal zná první spuštěný filtr

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Huť ArcelorMittal Ostrava již spustila první ze 14 ekologických investic v celkové hodnotě 3 miliardy korun, které se letos v huti staví. Nový filtr velikosti třípatrového domu odprašuje dva chladicí pásy v jižní části aglomerace a zachytává prach včetně těch nejmenších částic a benzo(a)pyrenu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výstavba nadstandardních ekologických investic v ostravské huti jede naplno | foto: ArcelorMittal Ostrava a.s.

Dalších 13 nadstandardních ekologických investic se v huti ještě staví. Většina z nich se věnuje odprašování nejprašnějších provozů, patří mezi ně však i investice na snížení emisí oxidu dusíku či ekologizace hasicí věže koksovny. Všechny zmiňované investice podpořila EU, protože huť díky nim sníží své emise hluboko pod evropské limity dané nejlepší dostupnou technikou.

Čerstvě vyrobený koks je žhavý a začíná na vzduchu hořet, nově ekologizovaná...

Již v dubnu se rozeběhl tkaninový za 400 milionů korun

 Pohled na areál huti dnes nabízí zvláštní podívanou. Kromě komínů se tu tyčí hned několik jeřábů a cesty křižují bagry a nákladní automobily se stavebním materiálem a technologiemi. Není se čemu divit, v největším průmyslovém výrobním areálu právě probíhají stavby za tři miliardy korun! Všechny mají společný cíl: snížit vliv výroby železa a oceli na životní prostředí na minimum. Ročně se zde vyrobí přes dva miliony tun železa a dva miliony tun oceli.

„Už čtvrtým rokem plníme emisní limity EU platné od roku 2016. Po spuštění nadstandardních investic na konci letošního roku snížíme své emise hluboko pod požadavky EU. Jsem hrdý, že se ostravská huť zařadí mezi nejčistější hutě na světě,“ dodává Tapas Rajderkar, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Ostrava.

Jako první byl dokončen tkaninový filtr na jižní části spékárny rud, který odprašuje její dva chladicí pásy. Tato investice za více než 400 milionů korun sníží ročně emise prachu o 61,5 tuny, přičemž bude zachytávat i malé částice a benzo(a)pyren. Nespornou výhodou filtru je spolu s jeho nejvyšší možnou účinností i tichost jeho provozu.

Nejmladší z dotovaných investic, jejíž stavba se teprve rozběhne, je ekologizace hasicí věže koksovny. Ta se dočká nového odprašovacího systému vevnitř věže, který posílí stávající lamely. Kromě něj bude věž také zvýšena o čtyři metry, aby si zachovala ideální tah. Funkce hasicí věže je klíčová, neboť čerstvě vytlačený koks začíná na vzduchu ihned hořet a musí se co nejrychleji zchladit, aby mohl být využit při výrobě železa. Právě tento úkol splňuje hasicí věž, která skropí žhaví hořící koks a zchladí jej ze 1100°C na cca 300°C.

Čerstvě vyrobený koks je žhavý a začíná na vzduchu hořet, nově ekologizovaná...

Čerstvě vyrobený koks je žhavý a začíná na vzduchu hořet, nově ekologizovaná hasící věž jej uhasí a zároveň zachytí více prachu

Všechny letošní ekologické projekty podpořila jako nadstandardní investice Evropské unie. Kromě spuštěného odprašování chladicích pásů se nových tkaninových filtrů dočká například zavážení vysokých pecí, výklopníky v jižní i severní části aglomerace, systém zavážení výklopníků rudného mostu, dopravní cesty či čistící stanice torpédových vozů. Všechny tyto investice sníží emise prachu.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Španělé již 21 let (d)obývají sever Moravy v srdci Nízkého Jeseníku

Španělé již 21 let (d)obývají sever Moravy v srdci Nízkého Jeseníku

Nasedáme do auta. Dnes je mi spolujezdcem sestra. Naše cesta: Ostrava – Dvorce u Bruntálu. Po průjezdu Opavou vjíždíme...

Kraj spustil propagační kampaň na podporu řemesel

Kraj spustil propagační kampaň na podporu řemesel

Se začátkem roku 2018 pokračuje Moravskoslezský kraj v aktivní podpoře řemeslných oborů. Už ve školním roce 2017/2018...

Vaše karta na nás platí

Vaše karta na nás platí

Zájem o bezhotovostní platby kartou mezi cestujícími Dopravního podniku Ostrava (DPO) roste. Každý měsíc stoupne počet...

Najdete na iDNES.cz