Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přihlaste se do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje do 9.9.

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Cílem soutěže Inovační firma je podpořit inovační podnikání na území Moravskoslezského kraje a propagovat firmy, které přicházejí s inovovanými produkty a službami a posilují tak konkurenceschopnost kraje. Soutěž vyhlašuje Moravskoslezský kraj prostřednictvím své Agentury pro regionální rozvoj.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Registrace do soutěže INOVAČNÍ FIRMA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE do 9. září 2016 | foto: Agentura pro regionální rozvoj, a.s.

Firmy se se svými inovacemi mohou hlásit do 9. 9. 2016. Mohou se účastnit jak firmy malé a střední, tak i firmy velké. Podmínkou je, že musí mít sídlo nebo provozovnu na území Moravskoslezského kraje. Přihlašovat mohou inovaci výrobku, služby nebo technologie, přičemž se musí jednat o již uskutečněné inovace, tj. o výrobky, technologie či služby, které byly umístěny na trh v předcházejících třech letech. Musí se jednat o zcela nové nebo výrazně zdokonalené výrobky, technologie či služby, nebudou akceptovány pouze modifikované produkty (změna obalu, designu výrobku, dílčí optimalizace vybraných funkcí stávajícího výrobku, nová módní kolekce oděvů, apod.), které nepřinášejí novou přidanou hodnotu pro zákazníka.

Na stupních vítězů se v minulých třech ročnících vystřídaly, jak firmy malé a začínající, tak firmy s dlouholetou historií. V minulém ročníku uspěla v konkurenci zavedených firem začínající společnost Lumitrix, s.r.o., která u poroty zabodovala díky automatickému outdoorovému digitálnímu video-projektoru. Inovační firmou roku 2014 se v kategorii malých a středních firem stala společnost JAP Trading, s.r.o. s novým typem rafinačního rotoru používaným například v hutnictví, v kategorii velkých firem pak uspěl Varroc Lighting System s předním osvětlení (celo-LED) na malosériový vůz VW XL1. V prvním ročníku pak uspěla třinecká společnost Mepac CZ, s.r.o. s mobilním laserovým gravírovacím systémem používaným v oblasti přesného strojírenství.

Hodnotí se stupeň inovace, uplatnitelnost na trhu, ekonomický dopad na firmu, sociálně ekonomický dopad na Moravskoslezský kraj a další rozvojový potenciál inovace. U velkých firem je navíc hodnocen i globální dopad inovace. Vítězná firma v každé kategorii, obdrží finanční odměnu ve výši 50 000,- Kč, firmy na druhém a třetím místě získají finanční odměnu ve výši 30 000,- Kč a 10 000,- Kč. Vítězná firma bude moci používat označení Inovační firma Moravskoslezského kraje roku 2016.

„Kraj se i prostřednictvím ARR snaží rozvíjet podnikání v kraji. Například majitel historicky první inovační firmy Mepac CZ, Petr Petřík, se v červnu připojil k obchodní misi kraje do Düsseldorfu, ostravská firma Gaben, která získala druhé místo, se účastnila české podnikatelské delegace do Číny, další firmy se zapojují do tzv. inovačních platforem, které firmám slouží jako místo vzájemné diskuse o projektech, jež mohou spolu realizovat,“ doplnila ředitelka pořádající Agentury pro regionální rozvoj Petra Chovanioková.

Soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje každým rokem ukazuje, že Moravskoslezský kraj má co nabídnout. Všechny přihlášené inovace vytvořené u nás svědčí nejen o tom, že kraj má potenciál, jak co se týká lidí, kteří mají invenci a přichází s novými nápady a technickými řešeními, tak také firem, které se mění na moderní inovační firmy úspěšně konkurující na světových trzích“, dodal k soutěži náměstek Moravskoslezského kraje Martin Sikora.

Více informací lze nalézt webu soutěže, případně u Pavly Švancerové, svancerova@arr.cz, 731 505 949.

Video: Slavnostní vyhlášení minulého ročníku soutěže Inovační firma 2015

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole.
Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole

Jednatřicet květnových dní bylo ve společnosti DEZA, a.s. ve znamení nemotorových dopravních prostředků. Již třetí rok v řadě vyměnili zaměstnanci společnosti...  celý článek

Investoři stále čelí požadavkům BOZP.
Investoři stále čelí požadavkům BOZP

Pro mnoho zadavatelů staveb je posouzení potřeby koordinátora BOZP na staveništi stále velkou neznámou. V roce 2016 došlo k zásadním legislativním změnám v...  celý článek

Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti.
Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti

Vojáci, kteří v roce 1938 obývali betonovou pevnost u Darkoviček, měli dokonalý rozhled a přehled. Posuďte sami: Před vámi se rozprostírá Hlučín a Ostravsko....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.