RegioJet už prodává jízdenky se 75 % slevou pro studenty a seniory

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Studenti mohou rezervovat jízdenky na spoje RegioJet pro cesty z prázdnin a do školy, senioři si mohou naplánovat podzimní výlety po Česku i do zahraničí od 1. září se slevou 75 %.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

RegioJet už prodává jízdenky se 75% slevou pro studenty a seniory. | foto: RegioJet

Autobusový a vlakový dopravce RegioJet již zahájil předprodej jízdenek se státem nařízenou 75 % slevou pro děti a žáky do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let. Jízdenky jsou v předprodeji pro cesty s datem jízdy po
1. září 2018 a dají se koupit na všechny autobusové a vlakové spoje, které RegioJet v rámci ČR provozuje.

RegioJet už prodává jízdenky se 75% slevou pro studenty a seniory.

Sleva se týká vnitrostátních spojů na území České republiky, v případě mezinárodních vlakových spojů RegioJet – například na Slovensko či do Rakouska, budou děti, žáci, studenti a senioři cestovat také levněji – RegioJet odečte z jízdenky 75 % u poměrné části ceny odpovídající trase, kterou vlak RegioJet jede po území České republiky. Naplánovat si tak je možné nejen cesty v rámci ČR, ale například cenově výhodné výlety do Vídně, Bratislavy, Vysokých Tater či Košic.

RegioJet už prodává jízdenky se 75% slevou pro studenty a seniory.

Všichni studenti, kteří si již nyní chtějí zajistit jízdenky na cesty do školy v rámci nového školního roku nebo, ti, kdo se ještě během posledního prázdninového víkendu či babího léta chystají někam na výlet, si mohou již nyní udělat koupit jízdenku na spoj RegioJet se 75% slevou.

„Předpokládáme, že řada studentů si plánuje své cesty dopředu, navíc na začátku školního roku je vždy vysoká poptávka po cestování spojená s návratem z prázdnin, proto jsme dali jízdenky se 75% slevou již nyní do předprodeje. Rovněž předpokládáme, že nové výrazně levnější jízdné může motivovat také řadu seniorů, aby si užili hezké počasí, které většinou provází září a začátek babího léta a vyrazili na výlet či návštěvu – ať už v rámci České republiky nebo i do blízkého zahraničí,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

RegioJet už prodává jízdenky se 75% slevou pro studenty a seniory.

Nárok na slevu není kromě věku a příslušnosti k bydlišti či občanství v České republice nebo v některém z členských států EU nijak omezen. Oproti původnímu žákovskému jízdnému se netýká pouze dojíždění mezi školou a místem trvalého bydliště; žáci a studenti jej mohou využít k libovolným cestám po celé České republice – včetně volnočasového cestování na výlety. Podobně to platí pro seniory nad 65 let, kteří rovněž mohou zlevněné jízdné v rámci ČR využít bez jakéhokoli omezení trasy.

Nárok na slevu přitom prokazují žáci ve věku 15-18 let (do dne dovršení) platným průkazem s datem narození, studenti ve věku 18-26 let (do dne dovršení) pak platným žákovským průkazem nebo mezinárodním studentským průkazem ISIC. Senioři nad 65 let prokazují nárok na slevu platným průkazem (například občanský průkaz nebo cestovní pas) s uvedením data narození

Ti, kdo mají na nové zlevněné jízdné nárok, se přitom mohou těšit na výrazně atraktivní ceny. Například na trase Praha – Ostrava začínají ceny jízdenek se slevou na 34 Kč za jednosměrnou jízdenku, na trase Praha – Brno je to pak 24 Kč. V případě mezinárodních vlakových jízdenek jsou ceny například na trase Praha – Vídeň od 152 Kč, na trase Praha – Bratislava od 116 Kč a na trase Praha – Košice od 208 Kč za jednosměrnou vlakovou jízdenku.

RegioJet už prodává jízdenky se 75% slevou pro studenty a seniory.

V případě autobusových linek začínají ceny jízdenek například na trasách Praha- Český Krumlov nebo Praha – Karlovy Vary na 32 Kč, u trasy Praha – Liberec to je 20 Kč. Atraktivní ceny jsou však i na všech dalších trasách.

Cestující se slevou mají přitom nárok na veškeré palubní služby RegioJet – podle tarifní třídy, do které si koupí svou jízdenku. Zlevněné jízdné se přitom dá pořídit do všech autobusových spojů a do vlakových tříd Low-cost, Standard a Relax. Cestující si tak mohou při svých cestách užít například sledování filmů, připojení k internetu zdarma, denního tisku zdarma nebo horké a studené nápoje zdarma, které RegioJet nabízí v rámci svých palubních služeb.

Součástí ceny jízdenky je také VŽDY rezervace konkrétního místa, kterou zákazník může měnit či rušit až do 15 minut před odjezdem.

Nejvýhodněji se jízdenky dají rezervovat a koupit přes internetové stránky dopravce RegioJet www.regiojet.cz; v prodeji jsou ale také na prodejních místech RegioJet a STUDENT AGENCY v České republice, na Slovensku, v Rakousku či v Německu.

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Špičková gastronomie made in Germany

Špičková gastronomie – made in Germany

Věděli jste, že Německo je skvělým místem pro náročné gurmány? Světově nejproslulejší hodnocení restaurací, michelinská...

Pět tipů na netradiční vánoční večírek v Praze

Pět tipů na netradiční vánoční večírek v Praze

Se závěrem roku a předvánočním obdobím se již tradičně pojí sezóna firemních večírků. Máte už dost běžných restaurací,...

Outdoorová prodejna Český ráj slaví 25 let a nabízí 20% slevy

Outdoorová prodejna Český ráj slaví 25 let a nabízí 20% slevy!

Nadšení do outdooru, horolezectví či adrenalinových sportů se v naší republice zdá být spíše novodobým trendem. Proto...

Najdete na iDNES.cz