Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řecký ostrov Lesbos: moře, pláže, lázně, pohoda. A kamenný les navrch

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rychlý test na úvod: Jaké jsou vaše nároky na letní dovolenou? Písečná pláž? Čisté moře? Málo lidí? Skvělé místní restaurace? Termální lázně? Atraktivní příroda? Pak by jste měli vyrazit na řecký ostrov Lesbos.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Řecký ostrov Lesbos: Moře, pláže, lázně, pohoda. A kamenný les navrch2 | foto: VENUS TRADE AND TOURS/CK VTT

Je to malý zázrak. Řecký ostrov Lesbos nabízí klidné písečné i oblázkové pláže, rozmanitou přírodu, příjemné vesničky, termální prameny i unikátní kamenný les zapsaný na seznamu UNESCO. Zkrátka: tenhle třetí největší řecký ostrov měl všechny předpoklady, aby ho zničil turistický ruch.

"Jenže se tak nestalo - nevznikly tu obří areály, neprolily se tady tisíce tun betonu, nezastavěla se zde úrodná políčka. A pak že se nedějí zázraky," říká Demetrios Lambrou, ředitel cestovní kanceláře VTT, která se už 21 let specializuje právě na Řecko, řecké ostrovy a Kypr.

Chcete něco extra? Navštivte řecký ostrov Lesbos

Jestliže se chystáte navštívit fascinující řecký ostrov Lesbos a toužíte po něčem naprosto jedinečném, zvolte ubytování ve středověkém městečku Molyvos, kterému dominuje na kopci vystavěná a v noci nasvícená pevnost. Naskýtá se z ní výhled na červené střechy místních domků, záliv s  přístavem i hory.

Proplétejte se úzkými uličkami mezi domy, v nichž žijí místní, stavte se v pekárně a nezapomeňte i na pár suvenýrů, která vám tu zdarma dárkově zabalí. Abyste ale nezískali pocit, že jde o skanzen - po setmění tu začíná promítat letní kino a v několika barech se míchá jeden koktejl za druhým.

Řecký ostrov Lesbos: Moře, pláže, lázně, pohoda. A kamenný les navrch1

Široká písečná pláž

Čtyři kilometry od Molyvosu najdete vesničku Petra, v jejímž středu se tyčí skála s kostelíkem. Zdejší pláž je písečná, stejně jako v nedalekém Anaxosu, kam lze dojít po pobřeží. Toto letovisko si Češi oblíbili natolik, že v tavernách mají české jídelní lístky a tu a tam i českého brigádníka. Takže nepřekvapí, když se občas v nabídce kromě řeckých specialit jako je gyros, mousaka nebo souvlaki objeví i řízek, smažený sýr nebo třeba gulášek.

Řecký ostrov Lesbos: Moře, pláže, lázně, pohoda. A kamenný les navrch

Prohřejte si tělo v termálních lázních

Na druhou stranu od Molyvosu se nachází oblast Eftalou s dlouhou oblázkovou pláží. Navíc jsou zde termální prameny. Prohřát tělo si můžete ve starých nebo nových lázních, horká voda ale proudí i do moře. (Čímž se vysvětluje, proč tolik lidí slastně leží na mořském pobřeží jak uvízlí plejtváci.) Mimochodem, mezi Anaxosem, Petrou, Molyvosem a Eftalou jezdí v sezóně několikrát denně autobus.Řecký ostrov Lesbos a více informací o něm najdete zde.

Lesbos je místo pro znalce

Lesbos je fascinující řecký ostrov mnoha tváří a vyplatí se půjčit si auto. V úrodných nížinách se pěstuje ovoce a zelenina, na svazích réva a olivy. Jako mávnutím kouzelného proutku se ale ocitnete v borovicovém lese. A pak projedete zatáčkou a objevíte se v krajině skal.

A za chvíli už jste na písečné pláži, přičemž cestou se zastavíte u jezírka s želvami, poobědváte v taverně, kde vás obsluha zavede do kuchyně, a také se podíváte do kláštera, který mniši postavili na vyhaslé sopce a odkud je mimořádný výhled. A rada pro řidiče: Místní k dopravě z polí nezřídka užívají dopravní prostředky, jejichž síla se nepočítá na koně, ale oslíky, tak jezděte opatrně. Řecký ostrov Lesbos si totiž stále žije po svém. Naštěstí.

Moře, pláže, lázně a pohoda. Kolik za to vše zaplatím?

Na last minute lze u VTT 12denní pobytový zájezd na řecký ostrov Lesbos včetně polopenze koupit za necelých 15 tisíc korun, přičemž v  ceně už je naprosto vše. Navíc děti platí jen 3 800 Kč a dále tato CK nabízí svozy na/z letiště v Praze z 88 míst Česka zdarma. Aktuální nabídka last minute zde.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Dovolená snů na ostrově Mauricius

Mauricius

Zamilované páry, rodiny s dětmi, party kamarádů či nadšení golfisté. Ti všichni si přijdou na své na Mauriciu, který je...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

Najdete na iDNES.cz