Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řecké ostrovy – rozmanitost, která vás okouzlí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud byste chtěli procestovat všechny trvale osídlené řecké ostrovy, strávili byste na cestách nejspíš celý život – Řecko jich má více než šedesát. Poznat některé z nich však určitě stojí za to.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Řecké ostrovy – rozmanitost, která vás okouzlí | foto: CK BRENNA

Ráj nejen pro milovníky moře a vodních sportů

Každý, kdo již některý z řeckých ostrovů navštívil, je překvapen čistotou a průzračností moře, které je rájem vodních sportů, šnorchlování i potápění. Pláže mají podobu oblázků či písku od bílé až po sytě žlutou barvu. Najdete zde dlouhé a dobře přístupné pláže, ale i malé skryté zátoky, nad nimiž se zvedají skály až do nebes. V období, kdy počasí příliš nepřeje vodním radovánkám nebo je moře již studené ke koupání, nabízí většina ostrovů ideální podmínky pro turistiku. Můžete putovat po starých soumarských stezkách a horských vesničkách, vystoupit na nejvyšší vrcholky či navštěvovat historické památky.

Bohatá historie, rozmanitá příroda

Každý z řeckých ostrovů má osobitý ráz daný jeho historií, architekturou a krajinou. Jónské ostrovy patří k zeleným ostrovům, které jsou porostlé cypřiši, olivovníky a piniemi. Mezi nejnavštěvovanější patří Lefkada, jejíž drsné západní pobřeží se chlubí nejkrásnějšími plážemi Jónského moře, dále Zakynthos s chráněnými želvami Caretta caretta či Korfu – ostrov císařovny Sissy. Nejvíce možností pro cestování nabízí Kréta. Najdete zde vše, nač si vzpomenete – vysoké hory, hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny, krasové jeskyně, nádherné pláže i řadu památek. I řecká pevnina má co nabídnout – zmiňme alespoň Athény, kláštery Meteora či proslulou Delfskou věštírnu.

Řecké ostrovy – rozmanitost, která vás okouzlí

Pravá řecká atmosféra, bílé pláže i památky UNESCO

Východně položené Dodekanéské a Egejské ostrovy jsou historickými skvosty, přestože příroda zde není tak rozmanitá. Nejznámějším ostrovem je Rhodos, který je proslaven Starým městem zapsaným na seznamu památek UNESCO. Kos je vyhlášený krásnými bílými plážemi a možností cykloturistiky, Lesbos a Limnos se vyznačují nedotčeností turistickým ruchem, díky níž nabízí pravou řeckou atmosféru. K zeleným ostrovům Egejského moře patří Samos s krásnou liduprázdnou krajinou, oblázkovými plážemi a tradičními horskými vesničkami s kláštery. Thassos upoutá členitostí pobřeží, horami, a především plážemi, písečnými i oblázkovými, které mají díky dřívější těžbě mramoru bílou barvu. A pokud milujete klid, tradiční vesničky, archeologické lokality a nespoutanou přírodu, navštivte Karpathos.

Řecké ostrovy – rozmanitost, která vás okouzlí

Krásné ve všech ročních obdobích

Hlavní sezona trvá od července do srpna – to jsou zde nejvyšší teploty i koncentrace turistů. Řecké ostrovy však stojí za návštěvu i mimo hlavní turistickou sezónu, nebo možná právě tehdy – teploty jsou příjemnější a vhodnější pro poznávání vnitrozemí. V těchto měsících také ostrovy vypadají jako na obrázcích z katalogů cestovních kanceláří. Ať již vyrazíte kdykoli, navštivte místní taverny s tradiční řeckou kuchyní založenou na čerstvých potravinách a ochucenou bylinkami. Jídla jsou připravována na dřevěném uhlí nebo v pecích na dřevo. Místní olivový olej nebo tymiánový med jsou pak ideálním suvenýrem.

Ještě váháte, na který ostrov se vypravit? Přijďte se poradit k nám do cestovní kanceláře BRENNA v Brně na Jakubském nám. 7 nebo se podívejte na www.brenna.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Celosvětový dodavatel příslušenství do bednění

Realizace stavby tunelu Bossler ve Stuttgartu, Německo  – NEVOGA distanční...

Mezinárodní společnost NEVOGA zabývající se vývojem a výrobou příslušenství do bednění pro stavební průmysl patří mezi...

Vyplatí se koupit dobře zajeté roční auto?

ŠKODA Kodiaq ještě dostupnější.

Co to jsou roční vozy, jaké jsou jejich kvality či rizika, jsme ověřovali ve firmě Auto – Bayer ve Slavkově u Brna. Zde...

Vinařský turistický program: kde se rodí a zrají znovínská vína

Havraniky

Za značkou ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. se neskrývají jen lahodná a voňavá vína, ověnčená radou prestižních tuzemských a...

Najdete na iDNES.cz