Zvažujete prodej zemědělského pozemku? Jak na nejlepší odhad ceny?

  14:10 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prodej zemědělského pozemku se může zdát komplikovaný. Obzvlášť, pokud s ním nemáte zkušenosti. A ne každá realitní kancelář se těmito pozemky zabývá a umí poradit. Jednou z mála společností, která se prodeji zemědělské půdy věnuje, je i Farmíto. Ta nabízí odhad ceny pozemku zdarma.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odhace ceny pozemku| foto: Farmíto

Nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje rychlost a úspěšnost prodeje pozemku, je bezpochyby jeho cena. Férová cena přitahuje zájemce a zvyšuje šanci na rychlý prodej. Pokud je příliš vysoká, může vaši nemovitost na trhu zbytečně zdržet, zatímco příliš nízká cena vás může připravit o významnou část zisku.

Jak na odhad ceny?

Odhad ceny pozemku vyžaduje znalost místního trhu a pochopení mnoha faktorů, jako jsou lokalita, velikost a tvar pozemku, druh jeho určení, přístupnost, inženýrské sítě a mnoho dalších aspektů. Profesionální realitní makléři a odhadci mají potřebné nástroje a data, aby mohli váš pozemek správně ohodnotit. Pokud se však rozhodnete prodávat svůj pozemek svépomocí, máme pro vás pár rad, které je dobré vědět.

Faktory ovlivňující cenu pozemku:

Jste jediný majitel?

Čím větší podíl prodávané půdy vlastníte, tím lépe. Se snižujícím se podílem cena klesá.

Není metr jako metr.

Ceny pozemků se liší i podle druhu jejich využití. Jinak bude naceněna orná půda a jinak TTP.

Lokalita a dostupnost:

Poloha pozemku je zásadní. Pozemky blíže k velkým městům nebo v oblastech s dobrou dopravní dostupností mají tendenci mít vyšší hodnotu.

Kvalita a typ půdy:

Jakou bonitu má vaše půda? Vyšší bonita znamená vyšší hodnotu.

Velikost a tvar pozemku:

Větší a pravidelnější pozemky mohou nabízet lepší možnosti pro efektivní zemědělské využití, což může zvýšit jejich hodnotu.

Další specifika:

Je na pozemku věcné břemeno nebo jiné zákonné omezení? Jak dostupné jsou vodní zdroje? Jaký je přístup k elektřině, kanalizaci, inženýrským sítím? Nebo jak se na pozemku v historii hospodařilo?

Odhace ceny pozemku

To a další faktory, specifické pro každý pozemek, dávají spolu s aktuální situací na trhu komplexní představu, od které se odvíjí ocenění zemědělského pozemku. Pokud vás zajímá aktuální a skutečný odhad ceny pozemku, doporučujeme se obrátit na odborníky, jako je třeba Farmíto, kteří sledují nejnovější trendy i vývoj trhu.

Na kolik vás vyjde odhad ceny pozemku?

Cena odhadu pozemku se liší v závislosti na složitosti případu, velikosti pozemku a regionu. Některé firmy nabízejí odhad ceny zdarma, někde za proces zákazník zaplatí od stovek korun do tisíců. Nejdražší je odhad prováděný odborným soudním znalcem, ten se může vyšplhat až na desítky tisíc korun. Firma Farmíto nabízí odhad ceny pozemku zdarma a nezávazně.

Výběr správného partnera

Výběr spolehlivého partnera v podobě agentury nebo specializované firmy může výrazně ulehčit celý prodejní proces a ušetřit spoustu stresu. Kvalifikovaný partner vám nejenže pomůže s odhadem ceny, ale také s přípravou inzerátu, nalezením seriózních zájemců, vyjednáváním o ceně, přípravou kupní smlouvy a zajištěním všech právních a administrativních kroků až do úspěšného předání pozemku.

Odhace ceny pozemku

Měl by být schopen vysvětlit každý krok prodejního procesu, poradit vám, jak se vyhnout potenciálním nástrahám, a zajistit, že vše půjde hladce od začátku až do konce. Nebojte se ptát, dejte na reference a svou vlastní intuici.

Odhadněte cenu svého pozemku ještě dnes!

Témata: ks-nalevo