Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Villa Nová Koulka. Hra s hmotou a objemem, moderní technologie, úspora

Komerční sdělení   15:15aktualizováno  15:15 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na pražském Smíchově v Křížové 3332/39 je situován projekt Nová Koulka kolaudovaný v roce 2016. Předností tohoto projektu je jeho originalita a hravost architektury determinující různorodost jednotlivých bytů. Nejde o fádní stavbu. Oblá hmota Nové Koulky s výhledem na Vyšehrad plynule a soudobě vyrůstá z místa, sousedí s parkem pod historickou usedlostí Koulka, navazuje na vilovou zástavbu Dívčích hradů a Prokopského údolí. Další výhodou je komorní prostředí, bezpečnost, velmi nízké provozní náklady a technologie 21.století, tzv. “Smart home“.

Villa Nová Koulka.| foto: SD Bohemia Group, a. s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Složitost prostorových a legislativních faktorů stavebního pozemku v kombinaci s osvíceným, na technologie náročným zadáním investora, není pro Novou Koulku limitující. Naopak, je její výhodou. Počáteční omezení spočívající ve výrazném převýšení a nepravidelném tvaru stavebního pozemku, geometrii uličních čar a odstupů včetně veřejného schodiště ke Koulce determinovala, nikoliv však potlačila výsledný výraz stavby. Nová Koulka se urbanisticky začleňuje do existující zástavby a pokračuje v logice do svahu umisťovaných solitérních staveb, a to jak historických, jako je Koulka (ČR 0373/1-1405), tak mladších bytových staveb při ulici Pod Kesnerkou. Výstavbou nedochází k přetvoření terénu. Nová Koulka si stavební pozemek nezjednodušuje, naopak složitý pozemek se otiskl do její architektury.

Fotogalerie

Výraz stavby je založen na práci s hmotou, objemem a skladbou jednotlivých částí. Navržené materiály jednoduchého povrchu fasády, okenních pásů, pohledového betonu nebo detailů z ploché ocele výše uvedené podtrhují. To samé platí o barevném řešení ve světlých šedých odstínech. Purističtější pojetí výrazu stavby se vyhýbá dekorativnosti ve vlastní architektuře, nicméně byla záměrně ponechána část pohledově exponovaného prostoru mladým adeptům umění pro solitérní tvorbu. Ve výsledku navržená architektura respektuje čitelnost období vzniku jednotlivých okolních staveb. A i když nenápadně odkazuje na meziválečnou tradici, je Nová Koulka plně ukotvena v soudobé organické architektuře. Na osvětlené fasádě je Socha od akademických umělců s názvem „Sval“. O moderních úsporných technologiích se zmíníme níže.

Hmotu stavby tvoří navrstvení a propojení čtyř celků nepravidelných oblých tvarů. Od ulice ustupující kaskádovité řazení koresponduje se stoupáním okolního prostoru i architektury. Ustoupení hmot umožňuje pochozí terasy výše položených podlaží. Hlavní uliční průčelí je rovnoběžné s Křížovou ulicí. Boční severní fasáda se vstupy svým úhlovým pootočením 20° rovnoběžně reflektuje sousední eklektickou zástavbu. Mezi nimi je vjezdová rampa do podzemních garáží. Zahradní oblouková fasáda překvapí svojí subtilností. Dominantním výtvarným prvkem Nové Koulky je neortodoxní zpracování nepravidelného proskleného vybočení vnitřního prostoru mimo vlastní hmotu stavby v úrovni třetího patra, obcházející jižní a západní fasádu. To vše s absencí vnějších statických podpor. Velká pásová okna dovolují výrazné prosvětlení interiéru a plně využívají možnosti panoramatického výhledu na Vyšehrad.

Villa Nová Koulka.
Villa Nová Koulka.

Vnitřní dispozice respektuje tvary podlaží a hmotu stavby. I když jsou místnosti nad netypickým půdorysem, vycházejí z vnitřního ortogonálního řádu. Díky kombinaci vnějšího oblého a vnitřního ostrého je možné povětšinou řešit interiér běžným nábytkem. V Nové Koulce je sedm jednotek od 39metrové dispozice 1+1 po 164metrovou 5+1, včetně devítimístné garáže. Přestože Nová Koulka plně respektuje limity pozemku a charakter okolí, má svůj vlastní osobitý výraz.

Mezi hlavní rysy Nové Koulky patří sounáležitost s okolím a hra s hmotou a objemem. I když je její pozemek složitý, je díky návrhu naprosto beze zbytku investorsky vytěžený. Nová Koulka by jinde stát nemohla. Zásluhou práce s měřítkem nabízí více, než na první dojem pozorovatel očekává. A je jedno, zda jde o množství světla a velikost oken či rozlehlost teras. Panoramatičnost výhledu, orientace na světové strany a tlak na minimalizaci vzájemného ovlivňování se. To jsou hlavní aspekty pro situování polohy jednotek v objektu. A nejde jen o výhled a vzájemnou polohu teras či lodžií jednotlivých uživatelů, ale i o vztah mezi okolním pozorovatelem a vilou samotnou.

Villa Nová Koulka.

Zásadním rysem je elegantní statické řešení stavby a rozsáhlý projekt inteligentní elektroinstalace (Loxone). Při klasické (se silovým vedením) ovládají statická tlačítka pouze ta zařízení, se kterými jsou svázána kabely. Inteligentní elektroinstalace je otevřený systém, jehož součástí je řídicí jednotka a bezdrátové spojení. Jednotlivé systémy tak spolu mohou komunikovat a vzájemně se ovlivňovat. Vše lze nastavovat pomocí konfiguračního programu, což umožňuje změny funkcí a dispozic během provozu. Je jedno, jestli je byt ovládán tlačítky na stěnách, anebo rozhraním v mobilu, tabletu nebo počítači. Pořád je řízen stejnou aplikací, kterou si může uživatel konfigurovat podle svých přání, kdy chce, jak chce a odkud chce. Je pak na něm, které moduly do ní zapojí, např. podlahové topení, klimatizaci, chladicí stropy, rekuperaci, osvětlení, venkovní žaluzie, domovní telefon s kamerami, garážová vrata a další.

Logo projektu

Pokud se zaměříme na technologie, je třeba zmínit samostatný okruh chlazení přes deskový výměník (vedle chlazení chladicími stropy). Tento samostatný okruh vyúsťuje tzv. fancoilovými jednotkami v jednotlivých obytných místnostech. Zdrojem chladu a tepla pro celý dům jsou čtyři vrty, každý do hloubky 125 metrů. Dům je vybaven tepelným čerpadlem země–voda, které umožňuje celý velmi prosklený a prosluněný dům chladit, výrazně zvýšit životnost topného systému a snížit náklady na vytápění a chlazení.

Polyfunkční čtyřpatrová villa nabízí možnost inteligentního bydlení „Future living“, v nabídce jsou poslední tři byty. Certifikovaný EZS v každém bytě, chlazené stropy ve všech obytných místnostech se systémem čidel rosení, meteostanice, audio rozvody, strukturovaná kabeláž (možnost připojení na UPC, 02 nebo T-mobil), úsporný výtah KONE. Čekají zde na vás originální koupelny a prosklené prostory. Zvukoizolační okna se změřeným útlumem 41,5DB, parapety a obklady z umělého mramoru. Zátěžový vinyl s vysokou odolností, třívrstvé dřevěné podlahy s vysokou odolností, dřevěné dýhované dveře. Samozřejmostí je nadstandardní vybavení, kuchyně na míru v lesku, zásuvky s dojezdem, dvířka s dotahem, ABS hrany, otvírání bez úchytek a na stisk na horních skříňkách, digestoř – komínová, varná deska indukční a další.

Villa Nová Koulka.

Villa v centru Prahy 5 se nachází v dochozí vzdálenosti Anděla, 10min na metro B a autobusové nádraží Ženské domovy, 5 min Smíchovské nádraží. 50m od domu zastávka autobusu MHD, 100m zastávka tramvaje.Od začátku projektu jsme uvažovali prodat všechny jednotky nebo je dlouhodobě pronajmout. Nedopustili jsme však to, co se děje ve velkém množství developerských projektů, tj. princip „předpokládám, že jednotlivé byty prodám za určitou cenu nejpozději do určitého data po kolaudaci - udělám kompromisy v kvalitě, v architektonickém výrazu, v materiálech, v technologiích“. Šli jsme na to obráceně - pečlivě jsme vybírali technologie, materiály a obecně jakákoli technická řešení bez kompromisů. Jediným měřítkem byla kvalita, užitná hodnota a nízké provozní náklady pro kupce. Segment trhu s originální nabídkou není široký. Je zajímavé sledovat, kdo se nakonec stane majitelem těchto jedinečných bytů. Prodej neprosazujeme za každou cenu, kupec musí být sám přesvědčen o výhodnosti své investice. Úkolem prodávajícího je vysvětlit a hlavně doložit - nejlépe v číslech - že se jedná o dobrou investici ve smyslu poměru kvality a ceny.

Logo společnosti

Originální architektonické zpracování s vymoženostmi nové doby tvoří spolu s moderními technologiemi a důrazem na detail opravdu ojedinělou stavbou Smíchova.

Stavba byla v letošním roce zařazena do prestižních soutěží, jako například „Česká cena za architekturu“, „GrandPrix Architektů - stavba roku“, „Realitní projekt roku“, či „Stavba roku 2017“.

www.NovaKoulka.cz

Investor: SD Bohemia Group, a. s. Ing. Miloš Frýbert ředitel společnosti

Témata: ks-nalevo