Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Při nákupu nemovitosti drtivá většina Čechů nezná její skutečný stav.

Komerční sdělení   15:00aktualizováno  15:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V České republice se každým rokem uskuteční až 100 tisíc realitních transakcí, přičemž nezanedbatelnou část z nich tvoří prodej bytů či domů. Přestože pořízení nemovitosti je vysoká investice, nevěnují kupující dostatečnou pozornost kvalitě a technickému stavu kupovaného objektu. Zatímco v zemích západní Evropy by si kupující nekoupil žádnou nemovitost bez dokumentu dokládajícího její předchozí důkladné prověření, v České republice se tak děje v pouze jednom případu ze sta.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při nákupu nemovitosti drtivá většina Čechů nezná její skutečný stav.| foto: Comfort Space

„Je poměrně zarážející, jak se Češi takřka vůbec nezajímají o to, co si kupují. A u tak nákladných investic, jako je pořízení domů či bytů, obzvlášť,“ říká Luděk Lošťák ze společnosti Comfort Space, která pro své klienty realizuje certifikaci budov pod značkou „PROVĚŘENÁ NEMOVITOST“. Tato služba spočívá v důkladné prohlídce objektu, prověřování všech technických parametrů i nemovitosti jako celku, včetně fyzické kontroly a opotřebení včetně velice podrobné fotografické dokumentace. „Naším cílem není hledat pouze vady či nedostatky za každou cenu, ale skutečně a detailně prověřit a popsat stav nemovitosti. Děláme při tom maximum možného, aby klient věděl, v jakém stavu se nemovitost skutečně nachází. Při kontrole nám vůbec nepřísluší posuzovat hodnotu nemovitosti hledat tak podněty pro tmo aby kdokoliv další mohl tyto argumenty primárně zneužít pro stanovení slev. My prověřujete technický stav a ostatní je záležitostí prodávajícího a kupujícího,“ dodává Lošťák.

Při nákupu nemovitosti drtivá většina Čechů nezná její skutečný stav.

Podle Loštáka je zarážející, jak se Češi vůbec nezajímají o stav nemovitosti, který si chtějí koupit. „Češi si obecně myslí, že všechno vědí nejlíp a na odborníky, kteří jim nabízejí specifickou službu postavenou na odbornosti a kvalitě, hledí s nedůvěrou. V západní Evropě je to přitom přesně naopak. Tam si nikdo nekoupí dům bez podrobné technické kontroly jeho aktuálního stavu. Přesto už i u nás začíná přibývat lidí, kteří si uvědomují důležitost stavu a kvality domu, který si chtějí koupit,“ říká Lošták.

Certifikát „PROVĚŘENÁ NEMOVITOST“ je odborně garantovaným dokumentem na podkladě znalostí z oblasti pozemních staveb. Právě takový dokument by se přitom s průkazem energetické náročnosti budovy měl využívat k ochraně práv prodávajícího a ke splnění povinnosti informovat o všech právních okolnostech spjatých s prodávaným objektem kupujícího, což by mělo být i součástí ujednání podkladů při prodeji domu či bytu.

Další informaci najdete na webu: 

Témata: ks-napravo