Nové bytové domy v Letohradě: Dřevěné, moderní a úsporné

  2:39 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rodinná firma Development Minářová staví moderní třípatrové dřevostavby od 1+kk po 4+kk. Společnost přináší inovativní formu bydlení s důrazem na zdraví obyvatel a udržitelnost. Projekt oceňuje i místní úřady pro přínos k udržitelnému rozvoji města. Společnost má pozitivní zkušenosti z podobných projektů a věří, že v rozvíjejícím se městě jako Letohrad poskytnou skvělé místo k bydlení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nové bytové domy v Letohradě: Dřevěné, moderní a úsporné

Nové bytové domy v Letohradě: Dřevěné, moderní a úsporné | foto: Development Minářová

O výstavbu třípatrových dřevostaveb s byty o dispozicích od 1+kk až po 4+kk se postará rodinná firma Development Minářová, která má s obdobnými projekty velmi pozitivní zkušenosti. „Stavět bytové domy ze dřeva u nás ještě není úplně běžné. Jde však o moderní formu bydlení, která myslí na zdraví bydlících i na celkovou udržitelnost,“ uvedla majitelka developerské společnosti Eva Minářová.

Nové bytové domy v Letohradě: Dřevěné, moderní a úsporné

Jako skvělou novinku vnímají projekt i zástupci města. „Každý byt se počítá a tady jich vznikne hned 47 zcela nových. Dřevostavby přispívají k udržitelnému rozvoji našeho města, které neustále zvyšuje svou občanskou vybavenost. Lidé u nás mají jednoduše spoustu důvodů, proč být spokojení. A bydlení v dřevostavbě bude jedním z nich,“ řekl starosta Letohradu Petr Fiala.

Dřevostavby jako budoucnost bydlení

Výstavba 4 bytových domů je druhou etapou celého projektu. Sedm rodinných domů ze dřeva je již postavených a těší se na své nové majitele. „V dřevostavbách je budoucnost. Aktuálně je asi 15 % rodinných domů u nás postaveno ze dřeva a poptávka stále roste. Stavební firmy a developeři se trendu přizpůsobují,“ vysvětlila developerka Minářová. Projekt Nové bydlení Letohrad navíc naplní velkou poptávku místních po nových bytech. Dřevostavby se postupem času stávají pro města ideálním řešením z mnoha důvodů.

Mají totiž spoustu praktických benefitů pro realizační firmy i samotné obyvatele. „Zásadní je rychlost výstavby, kdy je montáž předem připravené hrubé stavby otázkou několika dnů. Díky využité konstrukci získají obyvatelé více užitné plochy, a navíc mají dřevostavby vynikající tepelně-izolační vlastnosti, takže budoucí obyvatelé ušetří za vytápění i chlazení,“ vyjmenoval Tomáš Korecký z firmy Rigips, která je dodavatelem materiálu pro bytové dřevostavby v Letohradě.

Domy ze dřeva naplňují veškeré standardy jako ostatní stavby. „Dřevostavby splňují naprosto vše, co od bytových domů žádají obyvatelé i legislativa. Statika, akustika, bezpečnost, energetické standardy, to vše je zajištěno v nejvyšší kvalitě. Veškeré nosné konstrukce jsou ze dřeva, přičemž některé prvky budou přiznané a patrné na první pohled,“ popsal budoucí stylové bydlení architekt projektu Zdeněk Dvořáček.

Nové bytové domy v Letohradě: Dřevěné, moderní a úsporné

Společnost Development Minářová už realizovala v České republice 5 podobných projektů, mimo jiné 4 čtyřpatrové bytové domy v Letovicích. „Zájem dodavatelů, partnerů i samotných měst roste. V rozvíjejícím se městě, jako je Letohrad, budou naše domy jednoduše skvělým místem pro život,“ uzavřela Minářová.

Témata: ks-nalevo